Odstavení - 2leté dítě

Anonymní
21.11.19 10:52

Odstaveni 2leté dítě

Hezký den.
Synovi je 23mes.
Chci odstavit. Kojim 2×-pred spanim a 1× v prubehu noci.
Mam odstavit obe kojeni najednou? U prsa neusina, ale v noci se mu neda nic vysvetlit, i kdyz pres den je rozumny.
Je dobry napad skusit se v prubehu dne jakoze uderit do prsa rikat, ze ti boli a pak v noci pripominat, ze maminka na bibi?
Nechci, aby se trapil????

prosim o anonym,.nebo smazat.Diky.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

7198
21.11.19 11:06

Ja kojila ve 22m uplne stejne, akorat u prsa usinala. No, taky jsem se bala, ale nakonec jsem proste jen rekla, ze uz nebude, a vse v klidu. Zkus to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10822
21.11.19 11:07

Ano, odstavit najednou a prostě vydržet. Klidně už to můžeš spojit s tím, že jako odměnu za to jak je velký dostane vlastní postel a případně pokojíček, pokud to je možné.

Čím větší drama z toho budeš dělat, tím víc v nepohodě z toho bude tvůj syn. Záleží to na tvém rozhodnutí a tvé pohodě.

A teda potřebuješ ho začít učit snášet frustraci a že věci nejsou vždy takové jaké by je chtěl.

Když ho to nenaučíš na maličkostech (jako je ukončení kojení - které mu navíc zlepší spánek), tak jak to pak bude mít umět zvládat na náročnějších věcech, co ho čekají.

Mrkni třeba sem a důkladně promysli, jestli ti vážně stojí za to nevdržet chvíli nepohodlí toho, že synátor zrovna je trochu nespokojený. (ne, odstavením skutečně nijak extra netrpí, jen je chvíli nervozní, protože nemá na co byl zvyklý)

https://www.grada.cz/…ditete-4835/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.19 11:10

@Ou to jsme.mely v planu s tou posteli pokojickem.
Jenomze spava s nami a tak jsem si rikala, ze ho odstavit a jeste dat samotneho do pokoje by bylo moc…

• Nahlásit
  • Citovat
1323
21.11.19 11:11

Já první dítě odstavila měsíc před porodem druhého a zvládlo to dobře, spíš už to byl jen zvyk, bylo to na 20.mes.,druhé jsem odstavila kvůli práci, kdy jsem se na jeho skoro 2letech vracela do zaměstnání, tam to vyřešilo hlídání u mých rodičů, malý si po dvou dnech ani nevzpomněl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.19 11:11

@Ou dekuji.on.je jinak. sikovny, rozumni,..ale v noci vubec.Pres den se odstavil krasne, a to jsem kojila i po pul hod.-proste jak chcel.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.11.19 11:12

Chci byt s nim.je na mne navazany…urcite nikam neodjedu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.11.19 11:13

Rozumny, ne rozumni :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
2377
21.11.19 12:04

No, u nás bylo odstavení trochu složitější. On byl hodně závislák na kojení, hlavně v noci, takže jsem chtěla odstav natáhnout až tak na 2,5 roku. Jenže ve dvou letech dostal aftíky, takže když se chtěl přisát, nešlo to, protože ho to bolelo. Byli jsme s tím 4 dny v nemocnici. Po uzdravení už se přisát nechtěl, asi se bál, že to bude bolet. Ale spal s námi v posteli a v noci se dost budil. Tak jsem ho vždycky jen objala a on mi šátral rukou po prsou a pak usnul. Takže ten kontakt, co potřeboval tam zůstal. Ale zase jsme těžko přeučovali na postel. Ještě teď ve třech letech v noci občas přijde k nám do postele. A ještě teď mi občas hrabe do výstřihu na prsa :mrgreen: Takže bych mu v noci prso už nedávala, snažila se mu poskytnout ten kontakt, hladit, obejmout, nabídnout třeba vodu z lahve, nebo hrníčku, ale z postele bych ho zatím nevyháněla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11688
21.11.19 13:24

Já odstavila první dceru ve 2,5, bylo to v pohodě, nejdříve denní a pak to noční, byla hodná, stačilo jí usínat s ní a konečně klidně spala až do rána.
Za to druhá dcera :roll: Tu jsem odstavila před 14 dny, je jí 27měsíců a horor. Musela jsem jít spát k babičce, vůbec tu nebýt 2 noci, pak 2 noci pořád řvala a zkoušela to, nedala jsem. Pak to konečně pochopila, že už není (zavázala jsem si prsa a pořád dokola říkala, že už tam není, že mám teď bolístku a už je velká holčička), trvalo to asi 4-5 dní, jenže má teď úplně rozhozené spaní, musím s ní ležet a ležíme třeba 2hodiny, nebo ležet nechce a pochoduje klidně do půl 11 :zed: a to chodila spinkat celý život v pul 8. Když konečně usne, jdu k sobě do postele a za 4 hodiny řev, déle nespí a do rána několikrát znovu.
Přez den usne dokud neodpadne, dřív jí prostě do postýlky nedokážu uložit.
Je to na palici, nevím jak to srovnat. Doufám, že se to časem nějak ustálí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
21.11.19 13:36

Dve deti jsem odstavila tak, ze jsem je poslala s tatinkem pryc. Bylo to naprosto bezpracne a bezbolestne. Dite proste chape, ze tata mliko nema. Tretiho jsem odstavila tak, ze jsem mu proste odmitla prso dat. Prvni vecer probrecel asi 3 hodiny, druhy vecer uz si jen pobrekl a treti vecer uz prso ani nevyzadoval. Ze je bez mleka pres den mu nevadilo od prvniho dne. Odstavovala jsem deti drive, okolo 14-16 mesicu, protoze byli desni zavislaci a obtezovalo me, ze se mi neustale sapou do vystrihu. V noci se budili casto a ja jsem z toho byla vycerpana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama