normální porod X císařský řez

2786
8.10.08 20:36

normální porod X císařský řez

Mám dotaz.

Na dnešní poradně malý vážil 4 kila v 36+5 tt ( zkuste pominout spekulace o nepřesnosti utz , mám dva nezávislé utz dvou různých lékařů ,které sedí o cca 100 gramů)

Dr. z toho nebyl moc nadšen, nicméně zatím se zcela konkrétně nevyjádřil co se s tím dá dělat.
K porodu se to zatím vůbec nechystá a pokud budu rodit v termínu ( po termínu si ani nepřipouštím) tak je přepodklad minimálně 4,5 kila :(

Chci se zeptat zda byl někdo v podobné situaci a jak nakonec rodil. Je mi jasné, že porodit musím, otázkou je jak riskantní to je pro dítě a zda není lepší rodit císařem.

Nerada bych zkončila kleštěma, případně akutním císařem když to riziko komplikací je u větších dětí prostě větší.

Jsem příznivcem přirozených porodů, bez nějaké intervence , ale ne za každou cenu.

Nevíte jak to je s indukcí císaře? Od jaké váhy to je?

Díky Nat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
8.10.08 20:40

Ahoj, těžko radit, nejlíp by bylo důvěřovat svýmu porodníkovi… Utz odhady se často seknou až o půl kila… Já rodila první 4,26 (podle porodníka to mělo být 3,7 :-)), druhej měl 3,7 a zase takovej rozdíl to nebyl a to mám úzkou pánev a 52 kg. Do císaře bych dobrovolně asi nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
8.10.08 20:55

rodila jsem ted druheho 4.35kg, odhad mel kolem 4.5kg a sel prirozene, bez natrzeni, porod jednodussi nez s prvorozenym, ktery mel 3.95kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2352
8.10.08 20:56

Ahoj, taky bych dobrovolně do císaře nešla. Druhá dcera vážila 4510kg a šlo to, i když to nebylo nic moc. Při porodu si dokonce zlomila klíční kost. Ale za císaře bych porod nevyměnila ani za nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
8.10.08 21:41

Ahojky Nat,

odhady UZV, jsou docela jen orientacni, ja mela u syna odhad taky nezavisle dvou lekaru, a to 4 dny pred porodem a v den porodu, kdy se oba lekari zhodli na vaze cca 3500g, no a Romik mel 4300g, to jsem ti jen chtela povzbudit, ze i nazory 2 lekaru porad nemusi byt 100% :lol: :wink:
Nicmene ja ho teda nevytlacila a musela akutne na sal cisarem.
Kazda nemocnice se k CS stavi odlisne, takze tezko rict. Kazdopadne si myslim, ze take hraje roli pomer panve. Nejlepsi by bylo se informovat primo v nemocnici kde chces rodit.
No a ted Naty mela o kilo min a to me taky ve 34.tt strasili obrikem. :wink:
Mam za sebou 2 cisare a je pro me nejdulezitejsi, ze obe deti jsou v poradku!
Tobe drzim pesti a budu na tebe myslet!

Pa R. a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22163
8.10.08 22:09

ahoj!
určitě bych dala na to co řekne doktor - porodník! pokud doporučí CS tak bych se nevzpírala.. a pokud navrhne normální porod.. zeptala se a co když nastane ten problém, že malej prostě nepůjde? myslím, že lékaři v dnešní době moc riskovat nechtějí! a raději si vše zjistit.. a zeptat se, než se nervovat …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
8.10.08 22:17

diky za nazory.

no uvidime ,kolik maly pribere, za tyden mam dalsi poradnu, ted pribral za tyden 300 gramu.

O cisari se letmo dr.zminil, ale spise ve spojitosti s tim, kdyby se miminku nedarilo dobre - coz je mi jasne ze …mne slo ciste o tu vahu a velikost hlavicky ze, panev mi nikdo nemeril.

Dam pak vedet, jak to dopadlo treba to nekomu do budoucna taky pomuze.

nat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
8.10.08 22:17

Macík, no nevím, člověk do hlavy doktora nevidí… kamarádka, prvorodička čekala chlapečka koncem pánevním. Leckde by jí udělali rádi císaře, ale ne u nich v okresní porodnici. Tam jí doporučili přirozený porod. Šla do toho, všechno, krom přístupu personálu, bylo o.k., ale kdyby se chystala rodit někde jinde, určitě by jí zase doporučovali císaře… Takže si myslím, že je určo dobrý pozjišťovat si info i na webu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22163
8.10.08 22:35

Lasičko možná máš pravdu… taky bych hledala informace, a snažila se zjistit si i názor jiného porodníka v jiné porodnici..
taky bych nerada na CS… ale!!! rozhodně bych nerada svou paličatostí ohrozila miminko!
pokud bych si zjistila vše možné názory.. a hlavně možné komplikace..
s porodníkem prostě otevřený rozhovor! a ode mě by hodně často slyšel.. a co kkdyž???? a chtěla bych slyšet jak by řešil komplikace! a co vše by se mohlo stát! zatím asi neznám nikoho kdo by měl mimi koncem pánevním a rodil normálně.. všechny holky rodily císařem!
ani jim to nedoporučovali rodit normálně!
je to těžké…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
8.10.08 22:49

Macíku
Tak já jsem málem rodila KP normálně.Naštěstí se Radeček otočil.Dlouho seděl (aspoň jsem měla UTZ k dobru :D ) a dr.říkal,že prvorodičky rodí císařem,když je mimi KP,protože se neví,jestli projde hlavička,jestli má dost širokou pánev (ta maminka).No a já jsem už 2× rodila,tak by mě nechali normálně. Z toho jsem měla teda strach.Malý by měl v termínu porodu kolem 4 kg.Naštěstí se otočil a rodila jsem o kousek dříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.10.08 00:35

Já bych chtěla císaře a to hodně.

Např. zadej si do vyhledávače „paréza brachiálního plexu“.

Neriskovala bych to a kdybych měla šanci rodit císařem, neváhala bych. Tak veliké dítě je riziko pro normální porod, ale samozřejmě může být i ten bez komplikací… mimochodem nevím, proč se mu bráníš (myslím císaři).

Odhad UZ bych nezpochybňovala, hlavně je-li od zkušených doktorů.

Mimochodem, je to odhad, ale skutečnost může být, že dítě je menší - ale může být i větší!!! Ale nejspíš bude jak odhadují lékaři - v tomto s Tebou naprosto souhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
551
9.10.08 01:11

Určitě se ptej co ti na to řeknou doktoři, pokud by mi císař nikdo nedoporučil, snažila bych se o normální porod. Jinak má spolubydlící z nemocnice, kdy jsem rodila Kubíka měřila 165cm, vážila 60kg(jako těhotná!) a narodil se ji obřík 4.95kg přirozeně, prvorodička, byla to japonka. Doktor ji všechno vysvětlil, váhovej odhad měla 4.5kg a nikdo ji do císaře nenutil. Ovšem záleží n tobě, já rodila v Brně na Obilňáku, kde jsem doktorům plně důvěřovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
9.10.08 01:14

A když už brát rizika, on i císař je riziko, jak pro miminko, tak pro tebe, je to prostě operace, takže uvidíš co ti řeknou doktoři. Já určitě nejsem typ který by chtěl císaře i bez požehnání drů, ale to už je na každém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2661
9.10.08 07:47

V našich rodinách se rodí obři. Já 4,90, brácha 4,75. V manželově rodině od 4,5 do 5,2 (4 děti). Všechno porozeno přirozeně. Určitě záleží na šířce pánve. Jak už tu děvčata říkali, poradila bych se s dr. - porodníkem. A hodně se ptala. Třeba i na to přeměření pánve. Držím palce, ať všechno dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
9.10.08 08:36

Ahoj
Já bych to zatím neřešila. Odhady na UZ jsou docela často nepřesné. Jestli si rodila před tím normálně, tak klidně zvládneš 5kg dítě přirozeně. Císař je operace. Jenom kvůli velikosti dítěte bych ho nebrala.
Známá, prvorodička porodila dceru cca 4,5kg a 54cm a bez problémů. Nechala bych to zatím koňovi, ten má větší hlavu.
Moje první holka šla císařem a věř mi, že podruhé jsem udělala cokoli, abych císaře nepodstoupila a povedlo se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama