Nosítko či šátek při kulhavé chůzi

22.6.15 13:58

Nosítko či šátek při kulhavé chůzi

Zdravím přítomné :o)
Ráda bych si pořídila pro našeho očekáváného prcka nosítko či šátek. Spíše jsem se přikláněla s nosítku, aby muž nemusel vázat, když ponese prcka on. Nicméně teď jsem četla článek, kde se jistý dětský ortoped vyjadřoval k nosítkům. Upozorňoval, že dítě zvládne udržet hlavičku sice brzo (počítala jsem s manducou či beco, s opěrkami), ale má problém s udržením hlavičky za chůze.
Problém u mne však je, že mám jednu kyčel od narození ve špatném stavu a nohu mám zkrácenou o 4-5cm a po několika operacích. Svaly jsou různě posunuté, tak nefungují, jak mají. Takže hodně kulhám. Tak teď přemýšlím, zda vůbec je pro malé mimi v mém případě nošení vhodné :(

Máte někdo podobné zkušenosti nebo dokážete mi poradit?

Děkuji předem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22630
22.6.15 14:03

@martja_sgcz ahoj, zkušenost s vadou chůze a nošením nemám. Ale v tvém případě bych měla i strach z toho, že si tu kyčel zmaříš. On je to celkem nápor nosit v šátku 5-15kg. Mě osobně po nějaké delší procházce s šátkem taky bolí nohy a to je mám v pořádku. Plus k tomu asi houpání při kulhání nebude pro dítě zrovna OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
22.6.15 14:15

@martja_sgcz asi bych to zvazila z hlediska tveho zdravi. A pokud ano, pak by byl asi nejlepsi satek aby bylo ditko co nejlepe fixovane., tedy prave ta hlava. Z nositek idelane satkove mei tai ;) jednodussi na uvazani nez satek ale nejlepe se da prizpusobit pro male miminko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
22.6.15 14:36

@martja_sgcz mysli v tomto předevšim na sebe. Mám velkou skoliozu, nosím od narození, teď, když má kluk víc jak 10 kg, tak už je to pro mne záhul.. Ale dá se to. O mrně se neboj, ono je zvyklé z dělohy, že to takhle houpe :mrgreen: takže mrně bude spokojené i tak.. co se zbytku týče, mám radši šátek, nosím od narození.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.15 16:30

Děkuji za reakce. Počítala jsem spíše s nošením na začátku těhu, prostě do těch 6-7kg, co mám teď navíc ve 32tt :D Nosítko jsem chtěla kvůli tomu, že když půjdeme s manželem, tak prcka může nosit on. A šátkovat on asi prostě nebude :D

@quinny: Díky za tip, mrknu na něj a zkusím zjistit více informací. Mám bohužel kolem sebe jen šátkovací maminky, s nosítky moc zkušeností kolem mne moc nejsou. Sama jsem si beco zkoušela na výstavě a krásně mi sedlo, ale prostě mi nedošlo, že s ním budu chodit :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
22.6.15 18:02

@martja_sgcz Beco se myslím taky doporučuje na nejmenší. jinak pěkné šátkové dela Fidella.je to fly tai. Storch dela taky parádní na malá mimi a didymos. víc mě ted nenapadá. Jinak je pěkná skupinka na FB nosíme deti kdyztak se přidej. je tam hodně členů možná bys našla i někoho kdo řešíl podobny problém ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35184
22.6.15 20:46
@martja_sgcz píše:
Zdravím přítomné :o)
Ráda bych si pořídila pro našeho očekáváného prcka nosítko či šátek. Spíše jsem se přikláněla s nosítku, aby muž nemusel vázat, když ponese prcka on. Nicméně teď jsem četla článek, kde se jistý dětský ortoped vyjadřoval k nosítkům. Upozorňoval, že dítě zvládne udržet hlavičku sice brzo (počítala jsem s manducou či beco, s opěrkami), ale má problém s udržením hlavičky za chůze.
Problém u mne však je, že mám jednu kyčel od narození ve špatném stavu a nohu mám zkrácenou o 4-5cm a po několika operacích. Svaly jsou různě posunuté, tak nefungují, jak mají. Takže hodně kulhám. Tak teď přemýšlím, zda vůbec je pro malé mimi v mém případě nošení vhodné :(

Máte někdo podobné zkušenosti nebo dokážete mi poradit?

Děkuji předem :)

jestli je spis vhodne pro tebe, dalsi zatez na tu kycel… s mimi bych si hlavu nelamala, stejne v prirode, kde se nositka pouzivaji nejvice, chodis po kamenech a preskakujes potucky, rozhodne to neni furt pravidelny symetricky pohyb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.15 20:53

Našla jsem dnes možnost půjčení manducy a kamarádky mi snad na chvíli půjčí šátek případně, abych si to vyzkoušela :D Asi to tedy budu řešit po porodu a vyzkouším :) Děkuji moc všem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama