Notebook - problém s načítaním web stránek

241
30.1.20 14:00

Notebook - problém s načítaním web stránek

Ahoj,
prosím vás mám google chrome a dala som si v pc aj defragmentaci disku, to si ale dávam občas a potom chodil vždy net bez problémov. Naposledy (netuším, či to súvisí s tou defragmentací disku) mi stále vyskakuje toto (fotka). Netuším, co s tím. Som skoro uplný laik, tak mi to prosím ked tak vysvetlite tak, aby to pochopil aj takto nezkušený človek :oops:
V tomto prehliadači mám mooc oblúbených položiek, web stránek uložených a teda si ho nechcem odinstalovat a zase nainstalovat, nech o ne neprídem. Prosím čo mám robiť? Vysvetlí mi to niekto tu, podrobne, nech presne viem, čo mám robiť? Internet je OK, mám bezkáblovú wi-fi, mame aj ostatným ide internet uplne normálne.
Velké díky za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6586
30.1.20 15:15

Tohle se stává v několika případech, buď není dostatečný internetový signál, u WiFi to může být i důsledkem mnoha připojených zařízení (pokud nemáte na WiFi heslo tak se k vám může připojit kdokoli, pokud ho máte jednoduché tak ho mohl někdo nabourat). Nebo je možné že se zpomaluje počítač, zkuste ručně aktualizovat operační systém, aktualizovat antivirový program. Nepíšete jak starý počítač máte ale můžou odcházet komponenty jako paměť, procesor,…

Pokud máte Google Chrome tak když se přihlásíte pomocí Google účtu (emailová adresa s koncovkou @gmail.com) tak si můžete celé nastavení prohlížeče zálohovat na internetu a potom se vám vaše záložky objeví v jakémkoli Google Chrome prohlížeči ve kterém se přihlásíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
30.1.20 15:28

Prosím tě kdo ti poradil takovou blbost dělat defragmentaci když ti něco nejde? Tou častou defragmentací sis možná poškodila disk. Chtělo by se to kouknout jak je na tom SMART disku. Třeba aplikace HD Tune ti to ukáže.
Jinak proč máš nakopnutý Chrome, těžko říct. Může to být poškozený disk. Zavirovaný PC. Nastavení domovské stránky Chromu na nějaký nesmysl. Exportuj si záložky z Chromu. Zkus Chrome přeinstalovat. Jak se chovají webové stránky v jiných prohlížečích? Internet Explorer, Firefox, Opera apod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
30.1.20 22:02

@Heivka
Tak tie prvé veci to nebudú, bývame na polosamote, neni na nás napojení nikdo a takto to funguje roky a mame ide uplne bez problémov, aj dcerce (kuká tam pohádky). To bude problém s mojim pc. Antivirový program som už predtým (ešte pred týmto problémom) na radu ex aktualizovala. Pc je starý odhadem 4 roky. No ono jak píše uživatelka po Vás, asi som si poškodila ten disk. Lebo ten ex mi sice poradil na spomalený internet, že si mám urobit tu defragmentaci disku, ale nenapadlo ho povedat mi, že to mám urobit len raz. Ja som si proste myslela, že si v ňom proste týmto spôsobom len „upracem“ a netušila som, jak technický laik v pc, že sa može niečo stať. Zajtra si ex dojde pre dcerku, tak mu poviem aby zistil, či mám ten disk poškozený. To bude asi prúser, keby ano, že? Peňez nemám, sama s dcérkou, no nic moc :zed: Netuším, jak sa to nastavení prohlížeče zálohuje na tom internetu, ale podivam sa na to, díky.

@Tenkteryhoma píše:
Prosím tě kdo ti poradil takovou blbost dělat defragmentaci když ti něco nejde? Tou častou defragmentací sis možná poškodila disk. Chtělo by se to kouknout jak je na tom SMART disku. Třeba aplikace HD Tune ti to ukáže.
Jinak proč máš nakopnutý Chrome, těžko říct. Může to být poškozený disk. Zavirovaný PC. Nastavení domovské stránky Chromu na nějaký nesmysl. Exportuj si záložky z Chromu. Zkus Chrome přeinstalovat. Jak se chovají webové stránky v jiných prohlížečích? Internet Explorer, Firefox, Opera apod?

V príspevku vyššie som to trochu objasnila, ale teda ja som mala ešte pred terajším problémom spomalený internet, išiel fakt velice pomaly. Tak mi ex poradil toto, že sa to v pc „uprace“, ale nenapadlo ho povedat mi, že to nemám robit opakovane. A ja tak robila :,( zajtra sa mi na to pozre, jak si dojede pro dcerku, ja sa neviem kuknút ani na ten SMART disk, to sú pre mňa uplne neznáme veci. Jak píšem, som laik a väčšieho asi neni… Jo ale otvorila som si Explorer, lebo v tom Chrome mi nešlo ani písat, jak to tam neustále vyskaovalo. V Exploreri to nedelá absolutne, len v tom Chrome. Iný prehliadač nemám. Exportovat záložky z Chrome si neviem, absolutne neviem, jak na to. Ja mu tieto príspevky od vás prečítam a nech mi s tým skusi nejak pomoct. Moc díky za čas vás obydvoch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
30.1.20 22:56

@zuzka28 Jestli tomu rozumím správně tak se jedná o 4 roky starý notebook. Zeptám se co je to za značku a jaké Windows na něm máte? A jaká byla pořizovací cena. Podle toho by se dalo odhadnout jestli s notebookem bude možné ještě něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
31.1.20 05:18

Chápu to dobře, že webové stránky v Internet Exploreru se načítají a zobrazují v pořádku? Pokud ano, chyba bude asi jen v Chromu. Zřejmě nějaký nechtěný SW co sis nainstalovala s jiným SW. Nebo nějaký „super“ doplněk pro Chrome, který je zabudovaný apod. Zkusil bych mrknout do nastavení Chromu, jakou máš nastavenou domovskou stránku.
Jinak je mi jasný, že nevíš jak zkontrolovat tohle či tamto v nastavení PC. Máš dvě možnosti, buď vždycky na někoho čekat, kdo to udělá za tebe. Nebo si to zkusit sama. Předpokládám že Google vyhledávání používat umíš. Takže když ti někdo poradí že si máš exportovat/ zálohovat oblíbené v Chromu, tak zadej do Googlu „export záložek v Chrome“ a myslím že návod najdeš, možná i ve formě videa. Neboj se toho. To zvládneš.
Jinak zeptám se jinou věc, kterou většina uživatelů neřeší/neví. Máš na notebooku uložená důležité data? Pokud ano, máš zálohu těchto dat? Co jsou to důležité data? To co nikde už neseženeš. Tzn. ne filmy, hudbu nebo hry. Ale rodinné fotky, dokumenty apod. Co je to záloha? Tzn. mít ty důležité data uložena ještě někde jinde. Na externím disku. Na flešce. Na cloudu. Na jiném PC/ notebooku. Když se ti totiž poškodí disk, na kterém máš důležitá data, obnova/záchrana těchto dat je dost drahá. A není jistota že se povedou všechny data zachránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
31.1.20 06:50

@Heivka @Tenkteryhoma Omlúvam sa mám velmi málo času, budem tu až večer, tak odpoviem až potom. Len včera som si tak na rychlo ešte robila test toho disku, ale za ten svet mi sem nejde vložiť fotka, strašne dlho sa to načítava a tak v čtvrtke sa to zastaví, jak na mobile, tak na pc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.2.20 08:16

@Heivka Tak je to zn. Lenovo a včera tu byl ex pre malú, pozeral sa na to, ponáhlal sa a nechcelo sa mu s tým moc zaoberat, ale je tam Windows 10. Nevedel, jak sa zálohujú tie oblúbené záložky z Chromu exportovat, ja to neviem tak isto, ani podla rád tu v komentoch.

@Tenkteryhoma Ano, presne tak, v Exploreru je to OK, len v tom Chromu je to problém, stále to tam vyskakuje (foto v úvodnom príspevku). SW je co, Software? Hm, neviem sa dostat do toho nastavení Chromu, neviem kde to je. Ale jak si na Chrome kliknem, naskočí mi Google.cz, to som si kedysi nastavovala jak domovskú stránku. Tak to bude asi ono. Susedia, starší manželia majú kúsok od nás chatku, ale nebývajú tu teraz cez zimu každý víkend. Ten sused je počítačový technik, kedysi dávno mi starý notebook riešil, nerada ho budem otravovat, ale asi nebude iná možnost. Tu sa Vás chcem ale spýtať - vtedy mi doporučil CCleaner, mám ho aj tu v PC nainstalovaný a raz za čas si ním pc prečistím. Moja otázka, sused nemusí videt všetky webky, ktoré som navštívila, jak prosím odstraním historiu? V tom CCleaneri zakliknem vždy zdá sa mi aj historiu, aj cookies je treba? Nech to odstranim z pc, keby som mu ho teda dala na „opravu“. Skočím sa pozret, či je tu a domluvím sa s ním. Lebo ja toto nezvládnem… Vyskúšam ešte ten „export záložek v Chrome“ vyhladať a urobit to, potom by som zkusila odinstalovat Chrome a nainstalovat nový, tak?
No a ano, uložená data mám, pokud tím myslíte fotky a dokumenty. Musim sa na to spýtat toho ex, dnes alebo zajtra mu zavolám, zdá sa mi, že kedysi mojej mame požičiaval externí disk (neviem presne názov, jaký to bol). Čas je muj problém, ale zkusim to čo najskôr jak to pojde (ten export záložek v Chrome) a dám vedet, snad sa mi to podarí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
1.2.20 11:59

Chyba bude zřejmě jen v prohlížeči.
Cesta k záloze záložek v Chrome:
Nastavení/Záložky/Správce záložek/Uspořádat/Exportovat záložky
Vymazání historie:
Nastavení/Historie/Vymazat údaje o prohlížení
Totéž můžeš udělat i pomocí CC ve všech prohlížečích.
Defragmentace je účelná a ani mnohonásobné opakování nemůže data na zdravém disku poškodit. Otázkou je, jestli je zdravý. Buď se tedy nauč ho otestovat nebo to předej někomu zkušenějšímu.
Pro vyčistění a komprimaci nepoužívaných dat můžeš také použít systémové Vyčistění disku.
Jestli víš, kdy se to stalo, můžeš systém vrátit na zvolené datum pomocí bodu obnovení. S daty se nic nestane.
A na závěr to nejdůležitější: zálohovat, zálohovat, zálohovat. Obnovení celého disku ze zálohy trvá několik minut, oprava kdejaké voloviny několik hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.2.20 12:26

Tak sused tam bol, mám mu pc poobede doniesť.
Moc ďakujem za snahu pomocť :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
1.2.20 13:50

@zuzka28 Tak tady je zakopaný pes, CCleaner je skvělý nástroj, ale nesmí se v počítači nechat, jinak brzdí některé služby tím že odesílá data o používání internetu (s tím souhlasíte když ho instalujete) Takže se má nainstalovat, vyčistit počítač a znovu odinstalovat. Jinak ještě jste nenapsala jak je notebook starý a kolik stál, ale mám zkušenost že lenovo s pořizovací cenou lehce nad 20 000 vydrží klidně 5-6 let než se začne výrazněji zpomalovat (třeba HP ve stejné cenové kategorii se zpomalí za 2 roky)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
1.2.20 14:55

@Heivka V této fázi bychom neměli zakladatelku strašit. Obecně. K plynulému prohlížení internetu stačí 10 let staré dvoujádro 2GHz s 2MB RAM, tedy železo v dnešní ceně do 2 tis. a ona má lepší. Procesor, RAM, sběrnice a všechno ostatní pracuje po celou dobu životnosti počítače na stejné frekvenci, takže není žádný důvod, proč by se měl časem nějak zpomalovat. Pokud se zpomaluje, je to problém mezi klávesnicí a židlí. Podle screenu to vypadá nejspíš na nějakou blbost v prohlížeči. Zatím není žádný důvod k vydávání peněz. Maximálně tak pozornosti sousedovi, který s tím ochotně pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
1.2.20 15:10

@JTom Je pravda, já teď mojí mamce dávala do kupy svůj starý Dell (z roku 2007) a na to aby si stáhla z mobilu fotky, prohlédla si internet a pustila si video s cvičením stačí, sice se musí trochu čekat, ale je to v řádu vteřin. Já původně chtěla z toho notebooku jen vytáhnout HDD a udělat z něj exterák. Pak mi mamka přinesla její HP z roku 2015 že je pomalý, tak jsem si exterák udělala z toho jejího :mrgreen: Ale z mého pohledu byl ten mamčin noťas pomalý už po 2 letech velmi lehkého používání (procesor AMD).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
1.2.20 16:29

To je možné, ale není to „opotřebením“ počítače. Ten má po celou dobu své životnosti stejný výkon. Nejspíš má na pozadí mnoho spuštěných programů a vykonává operace, které nejsou vidět a které jako nový nedělal. Občas se vyskytují rady na přeinstalovávání Win. Myslím, že to je zbytečné. Stačí pravidellná údržba. Věřme, že zakladatelce pomůže šikovný soused a nebude muset nic kupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
2.2.20 20:04
@Jank19023 píše:
Ahoj, mám problém se svým notebookem HP, sice je starší ale donedávna zvládal přehrávat online filmy přes youtube např v pohodě, nyní se stavá cca dva týdny to, že neskutečně dlouho načítá už i klasické webové stránky neuvěřitelně pomalu, video začně přehrávat ale po chvíli přestane jít, kamarád mi řekl o možnosti repase popř. o koupi nového noteboku viz odkaz:

https://www.tera.cz/…1357566.html
https://www.tera.cz/…c258383.html

Nebo mne ještě napadlo pořídit domů klasický počítač, když ho stejně nepotřebujeme na víkendové výlety, co myslíte? Koukáme s manželem na různé prodejce PC u nás, recenze atd. a terastore se možná celkem vyplatí, předem děkujeme za rady :)

https://www.tera.cz/…1357569.html

Většinou (v 95% případů které řeším) stačí lehký upgrade stávajícího PC/notebooku. Klasicky vyměnit HDD za SSD, ty jsou dnes cenově velmi dostupné. Rozdíl v reakci systému je pak obrovský. Někdy je dobré navýšit RAM, pokud je stávající míň jak 4GB a pokud to základní deska umožní. Pouze ojediněle je CPU tak mizerné, že nezvládá videa s vyšším rozlišením apod. To je pak v případě notebooku lepší vyměnit celý stroj.
Jaký první zkuste SW. Nemáte zabastlený systém? Instalujete si každou blbost co vám přijde pod ruku? Je chyba s načítáním stránek jen v jednom prohlížeči nebo ve všech? Poté bych řešil upgrade popř. nový PC.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat