Nouzová nocoviště Šumava - obsazenost

202
18.5.16 08:33

nouzova nocoviste Šumava-obsazenost

Ahoj, planujeme jet s pritelem na dovolenou na Sumavu. Velice nas zaujala moznost nocovani v nouzovych nocovistich (vyhranena mista v prirode pro stany). Chtela jsem se zeptat tech, kteri tam nekdy byli, jak moc jsou tato nocoviste obsazena..chceme jet bud zacatkem cervence nebo prelom cervenec/srpen. Tak abychom pak nemuseli spat jen ve spacaku bez stanu (protoze ac prirodu miluju, predstava 20klistat prisatych pres noc vsude mozne po tele neni nic moc..). Dekuji za odpoved, pokud nekdo vubec bude vedet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

83
18.5.16 08:45

Říká se, že nejobsazenější je nocoviště na POledníku (protože je to jediné místo, kde může hořet oheň). Klíšťat se neboj v těchto nadm. výškách jsou spíš výjimečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9273
18.5.16 08:54

@1.gabii není nic lepšího, než spaní pod širákem. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
18.5.16 08:57
@MarkS píše: Říká se, že nejobsazenější je nocoviště na POledníku (protože je to jediné místo, kde může hořet oheň). Klíšťat se neboj v těchto nadm. výškách jsou spíš výjimečně.

Tak to je fajn(s temi klistaty) s tim ohnem taky nevime, zda je tam povolen varic nebo ne..(jestli je i toto mysleno jako rozdelavani ohne..)nekde pisou, ze to normalne jde a nekde zas ze ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
18.5.16 08:58
@dada453 píše:
@1.gabii není nic lepšího, než spaní pod širákem. :mavam:

To verim, ale ja jsem strasny srab co se tyce hmyzounu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
18.5.16 09:06

@1.gabii Jééé. My jsme to chtěli dát, projít to po nouzových nocovištích Šumavu. Někde na netu byl o tom blog tak pohledej, bylo tam info i o výskytu vody u nocovišť (pramen, potůček). Tenkrát když jsme to plánovali mě tento blog dost pomohl. Ale pak mi narostl těhotenský pupek takže se túra odložila na neurčito, nicméně jsme na Šumavě byli jako „obyč“ turisti v srpnu. A když jsme ráno procházeli kolem nocoviště na Bučině a pak za Modravou tak tam byly asi dva stany.
Když jsem byla v USA tak kolem NP byla podobná nocoviště a max počet stanů byl vždy uveden na cedulce. Samozřejmě jsme vždy přijeli pozdě a bylo obsazeno tak jsme se vždy někam vmáčkli nebo to postavili kousek za vchodem a nikdo nám hlavu neutrhl tak kdyby náhodou bylo plno tak myslím že snad to taky nebude vadit.

• Citovat
  • Upravit
kazda.m
18.5.16 09:07
@kazda.m píše:
@1.gabii Jééé. My jsme to chtěli dát, projít to po nouzových nocovištích Šumavu. Někde na netu byl o tom blog tak pohledej, bylo tam info i o výskytu vody u nocovišť (pramen, potůček). Tenkrát když jsme to plánovali mě tento blog dost pomohl. Ale pak mi narostl těhotenský pupek takže se túra odložila na neurčito, nicméně jsme na Šumavě byli jako „obyč“ turisti v srpnu. A když jsme ráno procházeli kolem nocoviště na Bučině a pak za Modravou tak tam byly asi dva stany.
Když jsem byla v USA tak kolem NP byla podobná nocoviště a max počet stanů byl vždy uveden na cedulce. Samozřejmě jsme vždy přijeli pozdě a bylo obsazeno tak jsme se vždy někam vmáčkli nebo to postavili kousek za vchodem a nikdo nám hlavu neutrhl tak kdyby náhodou bylo plno tak myslím že snad to taky nebude vadit.

Toto je ten blog:

http://koubik.blog.idnes.cz/blog.aspx?…

• Citovat
  • Upravit
202
18.5.16 09:12
@kazda.m píše:
Když jsem byla v USA tak kolem NP byla podobná nocoviště a max počet stanů byl vždy uveden na cedulce. Samozřejmě jsme vždy přijeli pozdě a bylo obsazeno tak jsme se vždy někam vmáčkli nebo to postavili kousek za vchodem a nikdo nám hlavu neutrhl tak kdyby náhodou bylo plno tak myslím že snad to taky nebude vadit.

Jojo, ja jsem prave hodne blogy procitala…jeste pred dovcou si to vsecko projdeme..jen me zajimaly zkusenosti lidi, kteri tam opravdu byli. I tak dekuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
18.5.16 09:24
@1.gabii píše:
Jojo, ja jsem prave hodne blogy procitala…jeste pred dovcou si to vsecko projdeme..jen me zajimaly zkusenosti lidi, kteri tam opravdu byli. I tak dekuji za rady

A s tím vařičem- ten je určitě povolen. Myslí se tím otevřený oheň. Jedině snad kdyby bylo vyhlášený nějaký extrémní sucho :nevim:
Užijte si to. Malilinko závidím :)

• Citovat
  • Upravit
202
18.5.16 09:28
@kazda.m píše:
A s tím vařičem- ten je určitě povolen. Myslí se tím otevřený oheň. Jedině snad kdyby bylo vyhlášený nějaký extrémní sucho :nevim:
Užijte si to. Malilinko závidím :)

Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
18.5.16 09:29
@1.gabii píše:
Dekuji
@kazda.m píše:
Užijte si to. Malilinko závidím :)

Jen doufam, ze se nebudou opakovat ta vedra jako minuly rok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
18.5.16 09:53
@1.gabii píše:
Jen doufam, ze se nebudou opakovat ta vedra jako minuly rok..

Jo to bylo slušný, na druhou stranu na tý Šumavě bylo max 23, a to se dalo. Ještě když se šlo pak lesem.Ale chápu že když má člověk na sobě krosnu se stanem tak je rád že je rád:)

• Citovat
  • Upravit
202
18.5.16 10:06
@kazda.m píše:
Jo to bylo slušný, na druhou stranu na tý Šumavě bylo max 23, a to se dalo. Ještě když se šlo pak lesem.Ale chápu že když má člověk na sobě krosnu se stanem tak je rád že je rád:)

My prave byli v tatrach a prvni den tam bylo na umreni a pak bud prselo nebo bylo akorat…tak doufam, ze to vyjde..protoze jak rikas..tahat krosnu a stan..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama