Nová práce, dítě, jesle, nesouhlas manžela

Anonymní
22.7.21 07:30

Nová práce, dítě, jesle, nesouhlas manžela

Dobrý den, poprosím anonym, citlivé informace. Byla jsem přijata od srpna do zaměstnání. Je to dobrá práce, kde můžu využít i vysokou školu (zatím jsem ji využila velice málo) a taky blízko a dobře placená. Ale manžel má problém. Máme dítě (kluk bude mít v září 2,5 roku). Srpen ho budou hlídat moji rodiče a od září nastupuje do jeslí, protože bojujeme s plinkama. A manžel je z toho celý nesvůj, říká, že dítě potřebuje hlavně mámu a ne nějaké tety v jeslích, at si najdu zkrácené úvazky (kdyby jich bylo více), nějakou brigádu (no, tam většinou berou studenty kvůli odvodům), vždyť já už tolik pohovoru jsem absolvovala, doma psala motivační dopisy a už nevěděla co tam mám napsat ať nějak zaujmu, už jsem měla i náběhy na deprese z toho, že jsem asi fakt blbá, byla jsem taky na několika vyloženě fingovaných pohovorech, kde jsem hrála pouze křoví. Navíc mám vystudovaný obor cestovní ruch, který pandemii utrpěl, takže se musím vrhnout jinde. A tady mi to umožňují. A přesně tuhle práci manžel kdysi říkal, ať najdu. No tak ji mám. Opravdu jsem zla máma, když dám dítě ve 2,5 letech do jeslí? Opravdu tam bude malý strádat? Já taky chci, aby byl v kolektivu jiných děti, protože bydlíme na samotě u lesa (vyloženě), mám jednu kámošku s malým chlapečkem, ale taky nejsme spolu často, sem tam hřiště nebo cvičení s dětma, plavání a to je všechno. A on nějaké partnera na hraní potřebuje jako sůl. A našla jsem opravdu velice kvalitní jesle (sice drahé, ale tak do dítěte ráda zainvestuji), byla jsem tam a líbilo se mi, děti tam do ničeho netlačí, je to rodinná atmosféra, jen manžel je rezolutně proti. Protože se bojím, že za půl roku může být zase tvrdý lockdown, bude se propouštět a budu tam, kde nechci být. A skončí mi rodičovský příspěvek a budu bez peněz závislá na manželovi a to být nechci. Já se v životě vždy dokázala o sebe postarat, nechci být příživník, já vím, že tak to chápat nemůžu, ale je to blbý pocit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10
22.7.21 07:38

Když je manžel tak hrozně proti aby šel malý do jeslí, ať s ním zůstane doma on. Stejně by malý ve třech letech šel do školky a ty normálně do práce, to má pocit že vás ten půl rok nějak vytrhne? Nediskutovala bych s ním, nastoupila bych do práce a jak manžel uvidí že je syn spokojený, že si může hrát s dětmi tak ho to přejde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
22.7.21 07:39

Nabidla bych manzelovi, ze muze jit na rodicak on. Pokud odmitne, bude muset respektovat mou volbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11253

No, tak se vystřídejte - ty jdi do práce a manžel ať zůstane s dítětem na rodičovské dovolené :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4321

Nejsi zlá máma. Prostě máš teď možnost se začít realizovat a využít, že jsi studovala…

pokud je tak moc proti jeslím, může být doma on a ty chodit do práce a být živitelka :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25179
22.7.21 07:40

Tvoje argumenty jsou zcela pochopitelne. At zustane doma manzel, kdzy mu to tak vadi. Myslim, ze jsi udelala to nejlepsi, co jsi mohla. Mas VS, potrebujes praxi, dite uz neni tak male, jestli se mu to nelibi, at vymysli neco lepsiho s tim, ze nebude rusit tvoje plany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4281
22.7.21 07:41

První syn sel ve 2 a půl letech 2× týdne ať si prohraje. Druhý ve 2 letech a ja do práce. Jesle jsem vybrala soukromé a bylo to to nejlepší, co jsem pro kluky mohla udělat. Mladší sel do jeslí nemluvici, totálně závislý na me osobe, sice teda každé ráno jecel, ale po zavření dveří si uz ani nevzpomnel. Stal se miláčkem učitelek a byl tam moc spokojený. Do dneška na to vzpomina a je hodně samostatný oproti prvorozenemu. Ted čekám treti dítě a v těch 2-2 a půl letech půjde taky, pokud to aspoň trošku bude zvládat. Nechci mít pak ve státní čtyřletého usoplence, co si bez maminky ani neprdne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
22.7.21 07:41

Ve 2,5 letech se děti dávají i do školky pokud je tam místo, nevidim na tom nic špatnýho. Pokud s tim má partner problém, tak ať je doma on, doba kdy je ženská jen doma u plotny už je dávno pryč. Taky jsem si kdysi vyslechla, jak je zbytečný, že chodim do práce, prý co tam vydělám akorát projezdim a měla bych být doma s prckem - ze starostlivosti se vyklubala naprosto nesnesitelná žárlivost a jsem strašně ráda, že jsem se nenechala dostat tam, kde mě chtěl mít - doma, závislou na něm, ideálně ještě vděčnou a on se mohl prezentovat jako pán tvorstva, co vše táhne - díky tomu, že jsem se nedala, jsem ho v klidu mohla poslat do pr… a neřešit jak to sama zvládnu. Ironii je, že vyšlo nakevo, že byl samej dluh, dodnes nechápu, jak si to vlastně tehdy představoval :lol: :lol: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 07:47

Můj syn šel do lesních jeslí (při lesní školce). Měl 2 učitelky na 4 deti a to ještě jen na dopoledne nebo ne všechny dny. Ten plný úvazek je pro takto malé deti masakr. Zminujes sebe s manžela… nejvíc to odnese dítě. Je aspoň adaptace postupná? Moje dítě ten kolektiv taky potřebovalo a v jeslich to milovalo, ale jak jsem psala, bylo to jen na par hodin a ne každý den s to po cely první rok. Já jsem studovala 3 vysoký školy a důvod byla vlastní nezávislost. Moje máma totiž byla na tátovi závislá finančně s nemohla se ani rozvést. Musela si ve 40ti vystudovat, aby se osamostatnila. Já jsem to ale přijala, ze v období, kdy se žena stará o dítě, je ta závislost naprosto přirozená. Pokud ty to nedokážes přijmout a udělat kompromis formou zkráceného úvazku, tak bych doporučovala, at jde na rodičovskou dovolenou manžel. Třeba v Německu je to povinné pro všechny tatínky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 07:49

Nu, on na rodičovskou nepůjde, protože to je úloha ženy. On se má, vždy přijde z práce a říká mi, co řekl ten kolega a tamten a ze srandy kopec a já jsem doma v tom svým světě s malým, a pomalu tomu přestávám rozumět. Vždyť malý ještě skoro vůbec nemluví, jen si zvatla a prospevuje melodie, které zná, protože hudbu a zpěv má rád od mimina, to jo, má i dětské pianko, které doma poslouchám celé dny, kolektiv mu hrozně prospěje. Manžela na rodičovskou nedostanu, to je škoda času řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
5213
22.7.21 07:59

Manžel evidentně nechce přijít o své Pohodlíčko/zázemí/teplé večeře apod.
2,5 roku je úplně v pohodě - taky to moje holky v tomto věku daly a zcela super - a to jim bylo fakt doost blbě rozumět :lol: (později jsme řešili ve školce logopedii)..
pokud nebude chtít manžel zůstat doma, tak tím je situace vyřešená, prostě ty půjdeš do práce, synek do jeslí - už to není batole, jde o úplně normální situaci, takže si stůj za svým.. ta šance s prací se nemusí vůbec v dohledné době opakovat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
22.7.21 08:00
@Anonymní píše:
Nu, on na rodičovskou nepůjde, protože to je úloha ženy. On se má, vždy přijde z práce a říká mi, co řekl ten kolega a tamten a ze srandy kopec a já jsem doma v tom svým světě s malým, a pomalu tomu přestávám rozumět. Vždyť malý ještě skoro vůbec nemluví, jen si zvatla a prospevuje melodie, které zná, protože hudbu a zpěv má rád od mimina, to jo, má i dětské pianko, které doma poslouchám celé dny, kolektiv mu hrozně prospěje. Manžela na rodičovskou nedostanu, to je škoda času řešit.

Tak tim padem do toho nema co mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68277
22.7.21 08:00

U nas je ted na rodicaku chlap, tak se prohodte, at si to taky uzije. My jsme takto spokojeni a prijde mi dulezite, ze si to chlap taky vyzkousi, neni to takova pohoda, jak se domnival :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68277
22.7.21 08:04
@Anonymní píše:
Nu, on na rodičovskou nepůjde, protože to je úloha ženy. On se má, vždy přijde z práce a říká mi, co řekl ten kolega a tamten a ze srandy kopec a já jsem doma v tom svým světě s malým, a pomalu tomu přestávám rozumět. Vždyť malý ještě skoro vůbec nemluví, jen si zvatla a prospevuje melodie, které zná, protože hudbu a zpěv má rád od mimina, to jo, má i dětské pianko, které doma poslouchám celé dny, kolektiv mu hrozně prospěje. Manžela na rodičovskou nedostanu, to je škoda času řešit.

Aha, u nas se na to strasne tesil, ze si to s detma uzije. Jen teda nezvlada domacnost, ale to jsem cekala :D ve vasem pripade bych ho dala do skolky bez vycitek svedomi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
22.7.21 08:07

Běž do práce. Na manžela nedej. On spíše asi potřebuje pohodlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat