Nová pravidla pro přijetí dítěte do školky?!?!

236
24.3.09 20:37

Nová pravidla pro přijetí dítěte do školky?!?!

Ahojky, dnes jsme byli na dni otevřených dveří ve školce. Víceméně jen pro přihlášku…ale made in šoking! Jsou u nás dána nová pravidla, děti se přijímají pole věku, ne podle toho klasicky zajetého klíče 1. předškoláci, 2. matky samoživitelky3. pracující rodiče, 4. matky s dalším dítětem na mateřské…řekla bych klasika, aspoň já si to až do dnes myslela.A u nás nově se ve všech 5. ti školkách vymyslelo pravidlo věku, prostě přijímají podle datumu narození a nic dalšího není směrodatné. Je to zdůvodněno tím, že školka není zaopatřovací ústav ale vzdělávací zařízení pro všechny děti. Takto docházelo k diskriminaci dětí , jejichž matka je na mateřský s druhým dítětem. A samozřejmě přihlášku je možné dát jen do 1. školky. Ve školce kam chceme my bylo dnes 38 rodičů pro přihlášku a dětí berou jen 15!! Vůbec nevím jak to zpracovat, Aňě jsou 3 v květnu 09, mám zařízené neplacené volno do září , protože loni nás nevzali. A teď babo raď. Nechci říkat, že děti co mají rodiče doma s ml. sourozencem
nemají právo chodit taky do školky…ale co mám dělat já, když mi jí nevezmou..a v jiných školkách budeme začínat od začátku v druhém kole. Máte u vás také taková pravidla? Nebo se to zdá divný jen mě? A samo že vím, že zřizovatelem je město, že to ředitelky nevymyslely sami od sebe..... :roll: Omlouvám se za elaborát… Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12897
24.3.09 20:53

Majko, to teda koukám. my byly na zápise včera a u nás platí klasický klíč: předškoláci, děti pracujících rodičů a samoživitelek, děti z jeslí, děti, které mají sourozence ve školce a ti další. a dávají předost dětem s trvalým bydlištěm.
a u nás jsou 2 městské školky, z toho 1 má celkem 3 pracoviště. a neslyšela jsem, že by se nemohla podat přihláška do obou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
24.3.09 21:02

U nás ve školkách mají kritéria předškoláci - děti samoživitelek - děti zaměstnaných rodičů - ostatní. Tohle záleží asi na zřizovatelích, u nás už zápis proběhl, a tak vím, že mi Anežku vzali. Dávala jsem přihlášku do dvou školek, v jedné vzali jako poslední dítě to, kterému budou v červnu čtyři a matka pracuje, takže tam Anežka rozhodně neměla šanci, v květnu jí budou teprve tři. V další školce jsem šance taky moc neviděla, ale to jsem nevěděla, kolik berou dětí. Takže jestli můžu radit, oběhej si školky a přihlášku dej tam, kde mají nejvíc volných míst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11057
24.3.09 21:05

Přihlášku bys měla opravdu podat jen do jedné školky (mnohé MŠ mají i v rámci přihlášky čestné prohlášení, že dítě do jiné školky nepřihlašuju).

Já bydlím na malém městě u Prahy, školku máme jednu. I u nás se bere primárně podle věku (i když např. matky samoživitelky mají aspoň trochu šanci při odvolání - prý). To, že kapacita nedostačuje, se obecně ví. Tříleté děti se neberou už několik let vůbec, pracující rodiče je vozí do různých školek v Praze (samozřejmě do těch hůře přístupných nebo s horší pověstí, které nenaplnily místní děti).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
24.3.09 21:16

No právě, přihlášku si můžu podat jen jednu, školky si to hlídají… Samozřejmě, že jsou tu jakoby lepší školky a horší a tato patří mezi lepší. Jenže třeba loni se do ní hlásilo méně dětí, protože si každý radši v:,–(il na jistotu. A všude berou tak stejně dětí. Mě teda i vytočilo chování jedný maminky, která byla tááááááááák nadšená, že se jí dítě určo dostane a přitom je doma s mimčem. Uplně si to vychutnala. Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.3.09 22:12

U nás musely maminky nosit potvrzení, že po mateřské mají skutečně zabezpečený nástup do zaměstnání. Aby se nestalo, že maminka zůstává dál doma bez práce a dítě jí bude chodit do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
2139
24.3.09 23:33

Holky, asi trochu blbý dotaz… Vím, jak to se školkami teď je a jaký je problém dítě udat… Musí se dávat ta přihláška až ten rok, co to bude aktuální, nebo i dřív? Ono teď jak si musíte zvolit délku rodičovské už předem, vlastně víte od kdy musíte do práce a tudíž dítě do školky… Já že bych malého už pomalu zašla přihlásit… :roll:
A to je určité období, kdy se přihlášky dávají, nebo můžu kdykoliv?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
25.3.09 00:55

majka 11:
U nás mají také přednost předškoláci, ale pokud to Vaše školka dělá jinak, asi s tím moc nenaděláš :roll: :roll:
Ale když Ti malou do školky nevezmou, tak budeš opravdu všude automaticky braná do „druhého kola“?? Tak to je teda dost nefér!

Stejně nechápu jednu věc. Město přece vidí, kolik má novorozenců, a musí taky vidět, že mu nestačí kapacita školek - (u nás teda ne, jsou natřískaný jak blázen a na DOD se mámy skoro perou s ředitelkama, když je ředitelky musí odmítat) - proč s tím něco nedělají.
Nejlepší argument byl u nás na radnici:
prej že teď je BOOM, a že se zase za 5 let sníží porodnost, tak že to prej nemá cenu!
Fajn, myslim ale na druhou stranu, že docela má cenu, aby matky měly kam dát svoje děti.
Nejdřív dělaj děsnou kampań s billboardy typu „Přestaňte si dávat bacha“, pak se radujou, jak jim roste porodnost, ale u nás je místo školky fitness centrum a kdejaký jiný hovadiny. Prostory prodány do soukromého sektoru. :twisted: :twisted: :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
25.3.09 02:51

My máme ze školek v okolí 1) bowling park, 2) budoucí bowling park (nebo že by bordel :roll: ?), 3) částečně služebnu Městské policie, 4) hospodu :? .

U nás určitě berou přednostně předškoláky, to musejí ze zákona, a dál nevím.
No já šla na Den otevřených dveří se skromným dotazem, jestli to vůbec má cenu, když mám další dítě, a řekli mi, že rozhodně jo, že tam mají i děti matek, které jsou na RP, a hlavně čím déle je zapsaný, tím vyšší šance. To potom asi taky míchá pořadníkem. Tož uvidíme :nevim: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
25.3.09 07:58

Ahoj

je to na každé školce jak si nastaví pravidla pro přijímání dětí. Přepodkládám že předškoláky berou 100 % všude. U nás je to jako u Vás - kritérií je trošku víc - ale žádné nezohledňuje zda maminka potřebuje jít do práce nebo je doma s druhým. Mě staršího loni vzali - sice byl téměř poslední přijatý, ale vzali ho.
letos hlásím i toho mladšího - ale to budu mít smůlu - protože jak už jsem psala rozhodující je věk a nikoho nezajímá že rodičák budu pobírat jen do 3. let - pak asi na pracák - aspon tak se vyjádřili na sociálce když jsem se jich ptala na to , co dělat když mi malýho nevewzmou ve třech letech do školky

U nás je bráno v potaz

• v první řadě věk
  • trvalé bydliště
  • sourozenec ve stejné MŠ

Jinak mám pocit že už nic - určitě ne zaměstnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
25.3.09 08:47

Mně to přijde jako nejjednodušší a nejobjektivnější, prostě fér. Kritéria jako rodič na RD, sourozenec již přijatý, samoživivitelství, „do práce můžu jen když se mi o dítě postaráte“ jsou podle mně sociální, subjektivní, diskriminační. Takhle na net stačí vyvěsit seznam uchazečů s datem narození, v daném místě udělat čáru a když si nad vítej, když pod bohužel. Odstraní to nekonečné pře „potřebných“ a „ještě potřebnějších“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
25.3.09 09:44

No Baro já teda nevím jestli je to až tak fér.....pravidla jsou nastavena nově, nikdo s tím nepočítal, aby se zařídil, že. Já se už musela rozhodnout pro mateřskou na 3 nebo 4 roky, kdyby se avizovalo, že od tohoto školního roku bude změna tak se 100% rozhodnu pro ten 4 letý, pak bych svoji situaci měla jak pořešit. A jít na „pracák“ - já ale práci mám, jen bohužel nemám jasné místo ve školce. A podporu máš stejně jen 5? měsíců. Čímž se pro mě tedy nic nevyřeší, do školky by mi ji možná vzali až další rok a co do té doby. A zápis je 27. 5. na poslání odpovědi mají 30. dnů a scháněj si místo na konec školního roku…Spravedlivý to bude až tak za 2 roky, kdy se s tím bude počítat přede. A u vás se děti takto přijímají? Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.3.09 09:52

U nás odmítli 26 dětí, matky sepsaly petici a údajně obec přislíbila udělat ke stávající školce přístavek s jednou třídou navíc.
Ale nijak se z toho „na obci“ neradují, argument byl stejný: teď do toho dá obec peníze a za pár let školka bude prázdná, protože teď „rodí“ ročníky 72-75, kdy bylo nejvíce dětí a pak to zase ustane :(.

• Nahlásit
  • Citovat
5431
25.3.09 10:10

Ahoj, tak u nás jsou kritéria - předškolák, matka samoživitelka, sourozenec ve stejné školce, místo bydliště, věk minimálně 3 roky jinak je možné přihlásit, dítě nastoupí až po třetích narozeninách a do té doby se platí za „držení místa“.
Na zaměstnání se nikdo neohlíží. Co se týče přihlášek, tak když jsem hlásila Marťu, tak jsem byla ve třech školkách a všude mi řekly, že se sice může podat jen jedna přihláška, ale když jich podám víc, tak se nic neděje, jen musím co nejdříve nahlásit, že nastoupíme nebo nenastoupíme aby to naše místo případně mohli nahradit.
Ale je to děs. U nás ve školce se hlásí 75 dětí a berou jen 32. Úřad většinu školkový prostorů pronajímá a že nemáme kam dávat děti nikoho nezajímá.
To samé je i se školou. Měli jsme tady skvělou základu, kousek od domova a úřad ji pronajal nějaké anglické škole - je drahá jako hrom, takže nepřipadá v úvahu a ani by se mi to nelíbilo. Nejvíc mě naštvalo, že o dva kilometry dál postavili další anglickou školu :evil: .
Nejsem rasista, ale vím, že 80% dětí, kteří chodí do těhle dvou škol jsou Vietnamci a zbytek další národnosti. By mě vzal čert, když vidím, že na naše děti se kašle a zahraniční mají pořád větší luxus :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
25.3.09 10:11

ahoj neda mi to a musim reagovat jako učitelka v MS a zároven matka na MD.
Bohuzel situaci se skolkama znam velice dobre, nejdriv bylo strasne malo deti, tak se skolky rusily a ucitelkam se kratily uvazky. Ejhle najednou deti zacalo pribyvat, ale skolek a ucitelek je neustale stejne, i jejich uvazky zustaly.
Z toho vyplyva, ze se do jedne tridy muze vzit max. 24deti a stará se o ne vetsinou 1 a 1/2 učitelky - coz je hrozný.
Jak skolky nabiraji - jeslti podle veku, nebo predskolaci, zam. matky, ..... si urcuje zrizovatel a taky by to melo byt dano zakonem

Masrtasaja: do skolky se prihlasuje až na zapis, pokterem bude mit dite 3roky, příklad: pokud ma 3roky v zari 2009, tak jdes k zapisu na jaře (vetsinou to tak je) 2009, pokud má ale 3roky jaro 2010 a vís ze jdes hned do prace, tak jdes k zapisu taky jaro 2009.

Jinak je to strasny, ale obavam se ze se to nezmeni a kazdej si hledej skolku jak umis :cry:

Omlouvam se za zahlceni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama