Nová učitelka v MŠ, problém

46
18.7.20 07:01

Nová učitelka v MŠ, problém

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zdali jste se někdo setkal s podobnou situací a jakbyste ji řešili. Syn 4 roky, druhým rokem ve stejné školce. Chodí rád, patří mezi klidné děti a do teď nebyl žádný problém. V pátek odpoledne můj muž syna vyzvedl a hned mi volal (což běžně nedělá) že pláče, není Ok a něco se stalo. Postupně a opatrně syn řekl že ho paní učitelka chytla za krk, zepředu, že ho to moc bolelo a nic neřekl protože se bál, že pak bude ještě víc zlá. 8o Dále tvrdí, že je zlá jen na něho a ne ostatní děti. Nechápu, co se stalo. Jediné, co mě napadá, že manžel vyzvedl v úterý syna hodně pozdě, minutu před zavíračkou a ona tam byla a od té doby ho nemá ráda. Nevím, každopádně ať se stalo co se stalo tak tohle by si přeci učitelka dovoloval neměla, přijde mi to dost přes čáru. Chci to řešit, jen úplně nevím jak, nejsem typ co umí naběhnout a udělat brajgl :/ příští týden měl bylo ještě syn ve školce, ale už ho tam nedám. Za případné rady či náměty jak postupovat až najráčím k ředitelce budu ráda.

PS-vím že děti si občas rády vymýšlí ale nemám důvod synovi nevěřit. Nikdy to nedělal a bujnou fantazii zrovna nemá

Ještě edit: p. učitelka nová. Já ji ani neviděla a manžel jí tam vídá poslední 1-2 týdny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4944
18.7.20 07:03

To nemáš řešit s ředitelkou, ale s danou paní učitelkou. Pokud naběhneš rovnou k ředitelce, tak to rozhodně dobrý dojem neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
18.7.20 07:08

Ředitelka syna zná, učí občas v jeho třídě. Je to rozumná paní. Já jsem učitelku ani neviděla a ředitelka by měla mít přehled o chování zaměstnanců. Chci se vyvarovat toho, aby se situace opakovala a případně to nebylo od září ještě horší. Pokud budu komunikovat jen s učitelkou tak si mě tak akorát zaškatulkuje “problémová” a dítě bude nesnášet ještě víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
18.7.20 07:27

To je tezka situace. Jestli je to pravda, tak je to na vyhazov. Jedna ucitelka dala diteti facku a sla. Na druhou stranu jsem tolikrat slysela od deti skolkoveho veku takove presvedcive vymysli i s detaily, ze jim vsichni verili a pravda to nebyla. Kolikrat si situace uplne spatne interpretuji a pak si to jeste domysli a vyjde z toho uplne neco jineho. Nedelaji to schvalne. Takto male deti v te fantazii kolikrat ziji. Svemu synovi bych treba tohle neverila a zeptala se normalne v klidu ucitelky, co se stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21224
18.7.20 07:28

@Twirl Tak ja bych to resila primarne s ucitelkou. Uz jen proto, ze je nova, tak bych si chtela udelat obrazek, co je zac.
A umim veci resit v klidu, slusne a stylem, ze bude jasne, ze si ma dat majzla.
Dite bych teda do skolky pristi tyden klidne dala.
Ona nova pani ucitelka muze mit trochu jiny styl a deti si musi zvyknout. Tedy ti zvyjani musi byt vzajemne. Udajne chyceni za krk mohlo byt treba uchopeni za bradu, aby se ji dival do oci, kdyz s nim komunikuje.
U nas vim, ze existuji deti, co maji problem s pani reditelkou. K detem se chova hezky, ale neni uplne tutu nunu a oproti kmenove ucitelce je raznejsi, komunikuje vic naprimo a umi zvysit hlas. Obzvlaste deti, okolo kterych rodice doma skacou s ni maji problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13665
18.7.20 07:32

No nejjednodušší je zajít za tou učitelkou a zeptat se - bez emocí a obvińování- jak ten den šel a co se stalo, protože syn byl odpoledne rozrušený a počkat si co odpoví.

Pokud bez toho, abys věděla co jde vtrhneš do ředitelny, tak samozřejmě že řekne té učitelce a ano, budeš za bojovou helikoptéru, která namísto řešení si běží stěžovat.

Vydýchej přes víkend nutnkání matky medvědice rozdrásat každého, o kom si myslíš, že ubližuje tvému dítěti a v pondělí to třeš jako normální dospělý. To půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26426
18.7.20 07:32
@Twirl píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat zdali jste se někdo setkal s podobnou situací a jakbyste ji řešili. Syn 4 roky, druhým rokem ve stejné školce. Chodí rád, patří mezi klidné děti a do teď nebyl žádný problém. V pátek odpoledne můj muž syna vyzvedl a hned mi volal (což běžně nedělá) že pláče, není Ok a něco se stalo. Postupně a opatrně syn řekl že ho paní učitelka chytla za krk, zepředu, že ho to moc bolelo a nic neřekl protože se bál, že pak bude ještě víc zlá. 8o Dále tvrdí, že je zlá jen na něho a ne ostatní děti. Nechápu, co se stalo. Jediné, co mě napadá, že manžel vyzvedl v úterý syna hodně pozdě, minutu před zavíračkou a ona tam byla a od té doby ho nemá ráda. Nevím, každopádně ať se stalo co se stalo tak tohle by si přeci učitelka dovoloval neměla, přijde mi to dost přes čáru. Chci to řešit, jen úplně nevím jak, nejsem typ co umí naběhnout a udělat brajgl :/ příští týden měl bylo ještě syn ve školce, ale už ho tam nedám. Za případné rady či náměty jak postupovat až najráčím k ředitelce budu ráda.

PS-vím že děti si občas rády vymýšlí ale nemám důvod synovi nevěřit. Nikdy to nedělal a bujnou fantazii zrovna nemá

Ještě edit: p. učitelka nová. Já ji ani neviděla a manžel jí tam vídá poslední 1-2 týdny

Opatrně bych se zeptala přímo dotyčné učitelky. Přímo bych jí neřekla, že syna držela pod krkem, ale že ho manžel vyzvedával plačícího, tak bys chtěla vědět, co se stalo. My běžně s učitelkami prohodíme pár slov, kolikrát oznamuje odřeninu nebo něco, co se během dne stalo. Kdyby mi syn toto řekl, taky bych neměla důvod mu nevěřit, ale vím, jak umí věci překroutit. Tak bych na to prostě šla diplomaticky, ne hned za ředitelkou a udělar brajgl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26426
18.7.20 07:35
@Twirl píše: Ředitelka syna zná, učí občas v jeho třídě. Je to rozumná paní. Já jsem učitelku ani neviděla a ředitelka by měla mít přehled o chování zaměstnanců. Chci se vyvarovat toho, aby se situace opakovala a případně to nebylo od září ještě horší. Pokud budu komunikovat jen s učitelkou tak si mě tak akorát zaškatulkuje “problémová” a dítě bude nesnášet ještě víc

Jestli půjdeš hned za říďou, tak si tě učitelka zaškatulkuje tuplem. Ono přijít a slušně se zeptat, že syn plakal a manžel je truhlík a nezeptal se rovnou, by bylo diplomatičtější. Nechce se mi věřit, že by učitelka držela dítě pod krkem schválně s cílem mu nějak ublížit. Vzpomeň si na film Jak se krotí krokodýli. Jak malá Amálka píše domů dopis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3995
18.7.20 07:37

Já bych tedy taky šla napřed za učitelkou a zeptala se ji na její verzi. Předpokládám, že i kdyby to pravda byla, tak to nepřizná a bude mít nějakou věrohodnou a nevinnou historku. Udělej si napřed o ní obrázek a pak teprve nebo razneji res. Je divný, že by všechny děti byly spokojeně, jen na tvého syna by byla zlá. U nás ve třídě je taky jedna učitelka méně oblíbená, protože je přísnější. Syn od kamarádky jendou říkal, že mu chtěla zlomit ruku. Nakonec z toho vylezlo to, že kluk lítal po třídě, na slovní upozornění nereagoval, tak ho učitelka. chytla za ruku a posadila na židli. Říkal aby, co tomu chycení za krk předcházelo? A co bylo potom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
18.7.20 07:45

Nebylo to myšleno že chci udělat brajgl, to ani nesvedu. Manžel opravdu truhlík není, řekněme jen, že nezvládá slangovou češtinu natolik, aby si s učitelkou potykal.
Odřeniny má syn často, ale to neřeším. Včetně toho, že měl otevřenou krvácející ránu a učitelka ho odbyla s tím, že si to umeje doma. Myslím že většina matek svoje děti zná a vycítí, že se něco děje takže pokud mi tvrdí že “paní učitelka je na něho zlá a na ostatní ne” tak se tam evidentně něco děje.
Např. jeho třídní je skvělá a pokud je problém (a to není často) tak si to vždy hezky vyříkáme.
Prostě i kdyby to mělo být výchovné chycení za krk, tam to nepovažuju za vhodnou formu řešení jakékoliv situace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8626
18.7.20 07:55

Víš, mně z tvých komentářů přijde, že jsi ten případ prostě za sebe uzavřela a basta. Znáš svědectví svého čtyřletého dítěte a promiň, v tomhle věku opravdu neumí vyhodnotit situaci. Třeba je na tvého syna přísnější a třeba k tomu má důvod. Možná ji odmítá nějakým způsobem akceptovat a poslouchat, právě proto, že je nová. Už můj dvouletý syn zkoušel takové to zakrýváná uší a hučení, když jsem mu něco chtěla vysvětlit, jak můžeš vědět, co dělá tvuj syn ve školce bez toho, abys to s dotyčnou osobou probrala a zeptala se. S ředitelkou to můžeš řešit poté, co budeš vědět názor i druhé strany. Uvědom si, že děti se nikdy ve školce nechovají tak, jako doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26426
18.7.20 07:58
@Twirl píše:
Nebylo to myšleno že chci udělat brajgl, to ani nesvedu. Manžel opravdu truhlík není, řekněme jen, že nezvládá slangovou češtinu natolik, aby si s učitelkou potykal.
Odřeniny má syn často, ale to neřeším. Včetně toho, že měl otevřenou krvácející ránu a učitelka ho odbyla s tím, že si to umeje doma. Myslím že většina matek svoje děti zná a vycítí, že se něco děje takže pokud mi tvrdí že “paní učitelka je na něho zlá a na ostatní ne” tak se tam evidentně něco děje.
Např. jeho třídní je skvělá a pokud je problém (a to není často) tak si to vždy hezky vyříkáme.
Prostě i kdyby to mělo být výchovné chycení za krk, tam to nepovažuju za vhodnou formu řešení jakékoliv situace

Proč by měl učitelce tykat? A truhlík je, když mu bulí dítě a on se nezeptá co a jak. A telefónkuje tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26426
18.7.20 07:59
@Aduš8 píše:
Víš, mně z tvých komentářů přijde, že jsi ten případ prostě za sebe uzavřela a basta. Znáš svědectví svého čtyřletého dítěte a promiň, v tomhle věku opravdu neumí vyhodnotit situaci. Třeba je na tvého syna přísnější a třeba k tomu má důvod. Možná ji odmítá nějakým způsobem akceptovat a poslouchat, právě proto, že je nová. Už můj dvouletý syn zkoušel takové to zakrýváná uší a hučení, když jsem mu něco chtěla vysvětlit, jak můžeš vědět, co dělá tvuj syn ve školce bez toho, abys to s dotyčnou osobou probrala a zeptala se. S ředitelkou to můžeš řešit poté, co budeš vědět názor i druhé strany. Uvědom si, že děti se nikdy ve školce nechovají tak, jako doma.

Ona to vycítila :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
18.7.20 08:03

@chaela jo, synova druhá třídní je taky taková “stará škola”, rázná nepříliš oblíbená. Jenže syn nikdy s žádnou konflikty neměl. Jak jsem psala, patří mezi ty klidné děti. Já jsem se ho ptala a moc mi toho neřekl. Stalo se to když šly odpoledne ven. Teď si budu domýšlet-byl bujarý a chtěla ho zklidnit. Jenže a) na syna to moc nepasuje b) chytit dítě zepředu za krk? tohle není přece OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.20 08:04
@Aduš8 píše:
Víš, mně z tvých komentářů přijde, že jsi ten případ prostě za sebe uzavřela a basta. Znáš svědectví svého čtyřletého dítěte a promiň, v tomhle věku opravdu neumí vyhodnotit situaci. Třeba je na tvého syna přísnější a třeba k tomu má důvod. Možná ji odmítá nějakým způsobem akceptovat a poslouchat, právě proto, že je nová. Už můj dvouletý syn zkoušel takové to zakrýváná uší a hučení, když jsem mu něco chtěla vysvětlit, jak můžeš vědět, co dělá tvuj syn ve školce bez toho, abys to s dotyčnou osobou probrala a zeptala se. S ředitelkou to můžeš řešit poté, co budeš vědět názor i druhé strany. Uvědom si, že děti se nikdy ve školce nechovají tak, jako doma.

Přesně tak. Ja učím ve škole fakt lituji, že nemůžou být kamery. Některé děti před matkami pipinky nejhodnější a v reálu nám šikanují další děti :cert: A matky nevěří… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama