Novorozenec, léto a sluníčko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veverka2013
Kecalka 459 příspěvků 07.05.18 08:46
Novorozenec,léto a sluníčko

Ahojky mám rodit koncem července a zrovna přemýšlím jak to s ním budu dělat v létě, dceru mám na zimu takže jsem to nepouzivala a nemám zkušenost, můžete mi prosím poradit kdo má zkušenost. Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25064 příspěvků 07.05.18 08:48

Jak bys to dělala. Bude v kočárku, nenecháš na něj pařit slunce, pokud bude přechodně na slunci, namažeš 50tkou.

M1shelli
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 07.05.18 09:00

Já teda nebudu mít novorozence ale už třímesíční slečnu, každopádně přemýšlím stejně. Oblečená asi jen v body bez kalhot aby nebylo horko, kdyby bylo, tak jen v plíně. Sehnat lehký kloboučky na hlavu, no a normálka, mimi ve stínu. Když bude teplo ale foukat, přikreju látkovou plínou. Na balkon nebo zahradu pořídit dětskej bazének a cachtat… netrápit se tím. Léto je fajn :hug:

edit: no akorát zamezit tomu, aby se mimčo nepřehřálo a nemělo úpal z vedra. V krizovejch hodinách při velkých vedrech bych ho zbytečně ven nebrala (12-16) a chodila ráno nebo v podvěčer ale to je asi jasný. Měla sem strach, že mi malá bude špatně spát, když budou tepla, ale spává na zahradě a má tam nejlepší spánek. Kor když teď bývalo pěkně a vedro, 4 hodinky o ní nevím :lol: tak Vám přeji pohodové, spokojené miminko a zvládněte to :kytka:

Příspěvek upraven 07.05.18 v 09:05

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 07.05.18 09:01

Já mám syna narozeného v srpnu, bála jsem se sluníčka, protože já jdu ze slunce do puchýřů. Ale bylo to úplné v pohodě stejně trávil první tři měsíce buď v kočárku pod sluneční clonou, nebo v šátku, kde jsem ochranu hlavy vyřešila kloboukem s faktorem 50, takže opalovací krém jsme to první léto vůbec nepoužili ten přišel na řadu až ten další rok.

pikola
Neúnavná pisatelka 19289 příspěvků 07.05.18 09:01

Hlavně nezakrývat kočárek plenou :zed:. Dcera se narodila ve Španělsku v srpnu, ničím jsem nemazala, jen nedávala na slunce a na kočárku měla slunečník. Vhodně oblékat podle počasí.

scentini
Závislačka 3417 příspěvků 07.05.18 09:07

Prvni dceru jsem mela v dubnu a na leto uz to bylo poradny miminko, bylo to supr. Ted mam rodit v koncem cervence a taky se toho bojim, hlavne abych ji neoblikla malo.

hofka
Extra třída :D 14993 příspěvků 07.05.18 09:19

Tak určitě nebudete sedět doma kor když je ještě starší sourozenec.. kolikrát je venku líp než doma i v parnu, stačí zaparkovat ve stínu někde pod stromama

Russet
Extra třída :D 11703 příspěvků 07.05.18 09:32

Jsem červnové dítě a když jsem byla novorozenec, nějaký opalovák se neřešil. Sama jsem dítě měla už půlroční, ven jsem šla za ranního „chladu“ pak navečer, pokud byly 35 st. vedra. Jinak do stínu a přiměřeně obléknout.

weyky
Neúnavná pisatelka 19192 příspěvků 68 inzerátů 07.05.18 09:42

Mám srpnovou, ten rok byly vedra až do konce září a v pohodě. Nejezdila jsem s ní ven od 11 do 15 hodin, pokud to nebylo nezbytné, mazala 50 a držela se ve stínu.

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 07.05.18 09:57

Ještě můžu doporučit tuhle clonu na kočárek http://www.emitex.cz/uv-clona/ je to o moc lepší než plína, stíní, ale pořád to větrá a do kočárku je vidět. A je pak super i na sporťák na spaní, kdy zakryje i nohy aby se nepekly na slunku.

Boudová
Kelišová 6027 příspěvků 07.05.18 10:07

Já mám v plánu koupit clonu i slunečník. Vzhledem k tomu že mám starší dceru a nechci ji „nutit“ byt doma celý den. Tak chci první paprsky odvrátit slunecnikem. A pak mít ještě clonu tu kam normálně jde vzduch! Hlavně ne tu plinku no. Taky sem z toho nervni. Ale tak musí se hodně kojit a hlidat :)

terisek21
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 07.05.18 12:00

Malej se narodil koncem cervna, pediatr rikal rozhodne nemazat opalovakem novorozene a ja maleho nevystavovala slunci, mela jsem i sitku na hmyz kdyz jsme nekde posedeli venku a i tu clonu pres kocarek aby na nej nesvitilo ci plenku pres nozicky, davala jsem mu kratke overaly, v tech vedrech to jinak neslo a ta clona je skvela:-)

Káťa19
Kelišová 7403 příspěvků 20 inzerátů 07.05.18 12:35

Ahoj, doporucuji koupit slunecnik nebo clonu, hlavne neprikryvat kocarek nicim! Miminko by se prehralo, vzduch musi proudit. Ven chodit vecer nebo rano idealne, podle pocasi.
Nedelat z toho vedu. Poridit krem prirodni s faktorem 30.

Káťa19
Kelišová 7403 příspěvků 20 inzerátů 07.05.18 12:39

Tim faktorem staci potrit nozicky a ruce pro klid…
Hlavne neoblekat o vrstvu vic, to plati jen do 18-20° a vetsinou to splni deka.
Vzdycky lepsi vrstvit prikryvky. Prikryt nozky jen plenkou, mit v zaloze lehkou mikinku, kdyby se ochladilo a deku.

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 07.05.18 14:52

Nenechte ho spálit, nenechávejte mimono ležet na slunci přes poledne, ale 100% krytí padesátkovým filtrem povede k tomu, že bude mít nedostatek D vitamínu, zejména pokud vy sama se také před sluncem spíš chráníte a tudíž ho v mléce nebudete mít zas až tak moc.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >