Zrychlené dýchání při teplotě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kaca307
Povídálka 18 příspěvků 06.05.18 14:21
Zrychlené dýchání při teplotě

Ahoj syn ma od vecera teploty vzdycky kolem 38,5. Davam paralen cipek a nurofen sirup.
Od rana se mi ale nedarilo snizit teplotu, tak jsem delala zabaly atd, a dala cipek. Teplota klesla a moje otazka zni.. Syn tedka spi a vsimla jsem si ze zrychleně dýchá a jakoby mu tam neco piskalo, nevite co to muze znamenat? Mam to prirovnat k te teplote? Prosim o rady a ne nejake rypani dekuji :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Klaraslunicko
Kecalka 231 příspěvků 06.05.18 14:30

@Kaca307 a proč najdete na pohotovost? Jako pískání mě moc normální nepřijde

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 06.05.18 14:36

Já bych řekla, že zrychlené dýchání ve spánku u horečky být může a pískání může být třeba způsobené počátkem nemoci(kašel, zahlenění). Spíš je divný, že se nepodařilo snížit horečku. Jako třeba ani o půl stupně? Kolik mu je? Já bych si aspoň zavolala na pohotovost s tím, že to nemůžu snížit a přitom bych se zeptala na to pískání. Jinak zábaly se dělají, pokud je horké celé tělo, nohy i ruce.

Conulka
Závislačka 3758 příspěvků 06.05.18 14:39

Naše malá (3roky) vždycky když měla teplotu nad 38C tak zrychleně dýchá - jako pes, pískání jsem nikdy neslyšela

jen rada z vlastní zkušenosti - není nutno vždycky hned srážet teplotu jakmlile přeleze 38,5 léky, stejně to zabere jen na chvíli a tělo zase vyskočí teplotu, aby si samo zabojovalo a my mu to zase uměle překazíme

pokud se to točí pod 39C, tak se mi osvědčily octové ponožky a mokré rukavice a hadr na hlavu, teplota se sniží cca o 0,5C za hodinu, nepřehřívat pod peřinou, stači lehká deka, teplota se takto sráží až když je dítě vytopené a horečka nestoupá, tzn. má třeba pořád 38,8C a ruce a nohy jsou horké - ne studené! Nesmí přijít studené zábaly na studené končetiny

Když jsem nechala takhle dítě bez léků, tak vždycky byla o 100% druhý den lepší a teplota se motala kolem 37,5 a další den už OK, když jsem to hrotila léky, tak se mi to protáhlo i na týden

chce to pořádně vypotit, převlíkat propocená pyžamka a měnit obkládky, držet v posteli - klidně u TV a pít a pít a pít

tak hodně zdaru

Conulka
Závislačka 3758 příspěvků 06.05.18 14:40

Pokud se nedaří snížit teplota žádným způsobem zavolala bych na pohotovost

e008
Závislačka 3302 příspěvků 27 inzerátů 06.05.18 14:49

U horecky je vzdy zrychlene dychani, ja to takhle kolikrat u syna poznala ve spanku. Jinak u syna se mi nedarilo srazet teplotu pri seste nemoci. A tez davam leky az k 39stupnum. Zakryvam pouze povlecenim bez periny, tak aby bylo dite zakryte ale neprehrivalo ho to.

Kaca307
Povídálka 18 příspěvků 06.05.18 14:53

@Klaraslunicko nemam se tam jak dostat a autobusem mi to neprijde moc idealni, vsichni kamaradi nemaji cas a rychlou kvuli tomu nevim jestli volat… Vzdycky maji kecy

Kaca307
Povídálka 18 příspěvků 06.05.18 14:58

@natyber je mozne ze mu zacina naka vyroza protoze zacina mit trochu ucpany nos, ja nevim vecer mel teplotu, tak jsem mu dala nurofen sirup potom to kleslo a kdyz jsme se probudli tak mel znova teplotu tak tak jsem mu dala zase sirup a nic tak jsem mu ve 12 dala cipek paralen a bylo to lepsi ale ted je zase horkej.. Je mu 7 mesicu asi jdu volat na tu pohotovost..

Conulka
Závislačka 3758 příspěvků 06.05.18 15:01

@Kaca307 však teplotu jsi nakonec snížila a jak někdo psal - pískání může být od počínajícího kašle nebo rýmy

pokud spinká, nikam bych ho nevláčela kór busem, pro klid duše tam stačí zavolat nebo hned ráno naklusat k pediatrovi

Klaraslunicko
Kecalka 231 příspěvků 06.05.18 15:04

@Kaca307 jasný,tak to pak jo, kolik ze je malýmu?

Conulka
Závislačka 3758 příspěvků 06.05.18 15:04

@Kaca307 pokud jde teplota snížit na těch 5hodin - mezi dávkami léků, tak i pediatrové ti řeknou, že standard je 3dny teplota doma a pokud ho to nepřejde tak máš dojít k lékaři

Klaraslunicko
Kecalka 231 příspěvků 06.05.18 15:05

@Kaca307 to je mrnousek Malinkej, to bych se bála tyjo

Kaca307
Povídálka 18 příspěvků 06.05.18 15:45

@Klaraslunicko tak jswm tam volala rekli at dam znovu sirup a pokud nezabere ze si mam sehnat odvoz a dorazit.. Doufam ze uz zabere :(

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 06.05.18 15:49

A to ty léky dostává protože je horkej, nebo mu tu teplotu i měříš? Teplota se u dětí sráží (pokud nemají bolesti nebo to nesnáší nějak moc špatně) až nad 38°C. 7m dítě má 35-40 dechů za minutu, při horečce může být i 60/min Pískání může být ze zateklého hlenu, zkusila bych ho otočit do jiné polohy, pokud to nepřejde, volala bych rychlou. Důležitý je, jestli zatahuje jugulum (při nádechu se propadne takový ten žlábek dole na krku), pokud zatahuje, tak je to opět indikace k okamžitému vyšetení lékařem a zase je dobrý zkusit přepolohovat, někdy děti v leže na zádech zatahují „bezdůvodně“. POkud má jen tu horečku, nezatahuje a začíná m rýma, pak bych počkala na ráno a naklapala k pediatrovi )protože je v úterý svátek a zase tam nebude)

lampicka11
Závislačka 3432 příspěvků 5 inzerátů 06.05.18 16:12

Ono stim srazenim…dcera 4r mela spalovou anginu a mela 40,8 :zed: Srazit to šlo Max o pul stupně…zabaly a léky na srazeni nepomahaly…a na pohotovosti me odmítly at nejezdime ze tam ji budou srazet teplotu stejne jako doma ze mam počkat až zaberou atb. Masakr :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >