Uplakané mimčo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sebjan
Nováček 9 příspěvků 06.05.18 10:28
Uplalane mimco

Ahoj holky,
mame doma 7týdenní mimco, které se narodilo plánovaným císařem-konec panevni. A musím říct, ze to je snad největší urvanec na světě????. Neplace jen když spí a to je zridka, přes den prakticky vůbec. Pořád se jen vzteka a řve. Můžeme ho nosit, chovat, houpat, cvičit a stále řev. Na prdiky používáme baby calm a probiotika biogaia už ani nekojim a ma Hipp HA. Ale žádná změna, stále řev. Bříško nahrivame, masirujeme, trubicka a pořád stejné. Už si moc nevím rady co s ním a jak mu pomoct, přešla jsem do faze, ze mi už je jedno, ze řve, protože nic nepomáhá. Pediatr nas už poslal na krev a moc-vse b pořádku, mame ještě žádanku na neurologii. Mam obavy jestli je normální, jestli ho to prejde a KDYY? Nezanecha to na něm následky?

Díky všem, za případné rady a postřehy.
PS: nositko taky nefunguje ????

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nenivolnynick
Kecalka 126 příspěvků 06.05.18 10:38

Zkus šátek, prezila jsem diky němu
Ted jsem dosla k PS.. jake mas nositko? Takove male mimco je nejlepsi nositko v satku, krasne ho obepne, nektere mimina nositko akceptuji az pozdeji

Elen8
Extra třída :D 12951 příspěvků 06.05.18 10:48

Zavinujes??

sebjan
Nováček 9 příspěvků 06.05.18 10:50
@nenivolnynick píše:
Zkus šátek, prezila jsem diky němu
Ted jsem dosla k PS.. jake mas nositko? Takove male mimco je nejlepsi nositko v satku, krasne ho obepne, nektere mimina nositko akceptuji az pozdeji

Mame manducu s nocorozeneckou vlozkou, jeho dostat do satku by byl asi boj, i do te manduci je to vždycky bitka a tam to rychle zapnu. Kdy to Vaše dítě přešlo??

Anonymní  06.05.18 10:52

Napíšu ti, jak to bylo u nás. Mám dítě narozené plánovanou sekcí a prořval první rok života. Kolikrát brečel tak, že si vyřval hlasivky a pak jen sípal. On se ani první rok života nesmál. Nemám žádnou jeho fotku s úsměvem. Nedal se uspat, špatně spal. Byly dny a noci, kdy nespal vůbec. Neusnul v kočárku, šátek a nosítko nenáviděl. Šátek zvládal první 2 měsíce a od té doby se nedal ani uvázat. Po půl roce jsem zkoušela několik nosítek a ani jedno nezvládl.
Aktuálně mu táhne na 4 roky a je hodně citlivý, špatně snáší změny a pořád je hodně uplakaný a uvztekaný. Částečně to určitě je povahou, pak je rozmazlený, takže to je všechno se vším. Nemyslím, že to nechalo následky, ale prostě má určitou povahu, která se projevovala už od mimina. A s tím souvisí i to rozmazlení, kdy jsme raději ustoupili nebo udělali kompromis, aby byl klid, ale už z toho pomalu vyrůstá.
Syn byl hodně dráždivý, hypertonický… Víc jak půl roku jsme cvičili vojtovku, nejprve predilekce, později kvůli tomu, že nepásl (začal pást po půl roce).
Pomáhalo pevné zavinutí, dudlík a bílý šum. Jako naprostý zázrak hodnotím kolébku. Byli jsme v jeho půl roce u kamarádky, kde byla kolébka a bylo to super. My ji pak používali až do doby než se posadil (cca 9 měsíců), když se v noci probudil, tak stačilo třeba jen 30 minut houpat a usnul (proti 3 hodinám nošení a ježdění v noci autem to byl zázrak).
Taky jsme měli automatické houpátko. Další věc, co byla naprosto skvělá. Dala jsem ho do houpátka a vydržel i 20 minut koukat a houpat se. Pro mě zázrak, měla jsem k němu ještě dvouleťáka, který taky potřeboval péči.
Zkus vysadit na čas Baby Calm, syn nesnesl fenykl, ten mu dělal hrozné zle.
Jako mléko měl Hipp. My máme s mužem sice velké alergie a náš alergolog nám HA mléka vůbec nedoporučil, prý pokud není problém, není důvod to řešit - nevím, jestli v tom má pravdu, mně to přišlo logické, tak jsem ho poslechla. Syn měl obyčejný Hipp a tedy po něm to byl zázrak. Do půl roku jsem kojila a byly problémy, jak měl jen Hipp, tak se to srovnalo. Syn měl reflux 3. stupně. Nezvacel, ale vracelo se mu mléko, proto byl neklidný. Takže jsme dávali buď Gastrotuss nebo Nutriton.
Naše doktorka to neřešila, prý mimina brečí. Zvládli jsme to. Hlavně je super věc selektivní paměť. Aktuálně jsem z toho už hodně zapomněla a kdybych neměla zápisky z té doby, tak ani nevím, co se dělo.

sebjan
Nováček 9 příspěvků 06.05.18 10:53
@Elen8 píše:
Zavinujes??

Jo jo, jinak by ani vecer neusl, vždy ho musím zavinout do trojúhelníku z plenky a ještě do zavinovacky. Připadám si, jak bych uspavala blazna ze cvokarny a ne malé dítě. Včera jsem ho uspavala hodinu a půl, byl zavinuty a i taktak totální rapl, nakonec jsem ho musela ještě držet aby se nemohl ani hnout a pustit šum na plné pecky :(

marketak5
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 1 inzerát 06.05.18 10:59

U nas to byla alergie na mléko, nemusí být vždy krev ve stolici nebo ekzém, bolení břicha a nespokojenost. Dala bych um pro alergiky, ha nestačí.

nenivolnynick
Kecalka 126 příspěvků 06.05.18 10:59

@sebjan no po 4. mesici to bylo. lepsi… do satku to nekdy byl boj, ale jakme jsem utahla uzel a satek, byl klid a spal

sebjan
Nováček 9 příspěvků 06.05.18 11:01
@Anonymní píše:
Napíšu ti, jak to bylo u nás. Mám dítě narozené plánovanou sekcí a prořval první rok života. Kolikrát brečel tak, že si vyřval hlasivky a pak jen sípal. On se ani první rok života nesmál. Nemám žádnou jeho fotku s úsměvem. Nedal se uspat, špatně spal. Byly dny a noci, kdy nespal vůbec. Neusnul v kočárku, šátek a nosítko nenáviděl. Šátek zvládal první 2 měsíce a od té doby se nedal ani uvázat. Po půl roce jsem zkoušela několik nosítek a ani jedno nezvládl.
Aktuálně mu táhne na 4 roky a je hodně citlivý, špatně snáší změny a pořád je hodně uplakaný a uvztekaný. Částečně to určitě je povahou, pak je rozmazlený, takže to je všechno se vším. Nemyslím, že to nechalo následky, ale prostě má určitou povahu, která se projevovala už od mimina. A s tím souvisí i to rozmazlení, kdy jsme raději ustoupili nebo udělali kompromis, aby byl klid, ale už z toho pomalu vyrůstá.
Syn byl hodně dráždivý, hypertonický… Víc jak půl roku jsme cvičili vojtovku, nejprve predilekce, později kvůli tomu, že nepásl (začal pást po půl roce).
Pomáhalo pevné zavinutí, dudlík a bílý šum. Jako naprostý zázrak hodnotím kolébku. Byli jsme v jeho půl roce u kamarádky, kde byla kolébka a bylo to super. My ji pak používali až do doby než se posadil (cca 9 měsíců), když se v noci probudil, tak stačilo třeba jen 30 minut houpat a usnul (proti 3 hodinám nošení a ježdění v noci autem to byl zázrak).
Taky jsme měli automatické houpátko. Další věc, co byla naprosto skvělá. Dala jsem ho do houpátka a vydržel i 20 minut koukat a houpat se. Pro mě zázrak, měla jsem k němu ještě dvouleťáka, který taky potřeboval péči.
Jako mléko měl Hipp. My máme s mužem sice velké alergie a náš alergolog nám HA mléka vůbec nedoporučil, prý pokud není problém, není důvod to řešit - nevím, jestli v tom má pravdu, mně to přišlo logické, tak jsem ho poslechla. Syn měl obyčejný Hipp a tedy po něm to byl zázrak. Do půl roku jsem kojila a byly problémy, jak měl jen Hipp, tak se to srovnalo. Syn měl reflux 3. stupně. Nezvacel, ale vracelo se mu mléko, proto byl neklidný. Takže jsme dávali buď Gastrotuss nebo Nutriton.
Naše doktorka to neřešila, prý mimina brečí. Zvládli jsme to. Hlavně je super věc selektivní paměť. Aktuálně jsem z toho už hodně zapomněla a kdybych neměla zápisky z té doby, tak ani nevím, co se dělo.

On pase koniky hezky už teď, i teď když si ho na sebe polozim tak na me čumakuje a rozhlizi se. Ráno se usměje a bývá miloucky takový vlacny tak pet minut než rozjede svůj tradiční celodenní kravál. Nedá se to nazvat ani pláčem, to je regulérní řev. V kočárku taky bída, mamka musela včera 2× utéct z obchodu, ze prej pokaždé co tam strčila nos tak spustil :? :)

Elen8
Extra třída :D 12951 příspěvků 06.05.18 11:03

Co zkusit vyhledat homeopata?
Ja nikdy neverila, ale u dcery pomahalo pri ockovani, na rýmu, me pri rozkojeni…

sebjan
Nováček 9 příspěvků 06.05.18 11:04

@marketak5
Měli jste i jiné příznaky??

sebjan
Nováček 9 příspěvků 06.05.18 11:06

@Elen8
Jak se takový homeopat hledá? Nemam s tím zkušenosti, nebo nějaká online poradna?

Elen8
Extra třída :D 12951 příspěvků 06.05.18 11:09

http://www.homeopatie.cz/…m-homeopatu/

Hobitka
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 06.05.18 11:58
@Anonymní píše:
Naše doktorka to neřešila, prý mimina brečí. Zvládli jsme to. Hlavně je super věc selektivní paměť. Aktuálně jsem z toho už hodně zapomněla a kdybych neměla zápisky z té doby, tak ani nevím, co se dělo.

Nejstarsi dite akutni sekci, taky prorvalo prvni rok zivota a taky se to s nami tahne, uz pujde do skoly. Komplikovana povaha, nedokaze se zabavit sama. Pak mam jeste dve dalsi, to druhe takovy prumer a to treti prvni rok zivota uplne slunicko.

U nas naopak celkem zabiral satek, jinak nic. Taky skoro nespala… (ale nam moc nespi zadne z deti). Srovnalo se to vice opravdu az se zacatkem chuze.

Jo, a selektivni pamet trochu funguje, ale porad me stejne ponekud mrazi, kdyz si vzpomenu na prvni rok s tim vysnenym miminkem…

sebjan
Nováček 9 příspěvků 06.05.18 12:03

@Hobitka
Me uz mrazí teď, druhé nechci ani vidět. Člověk by ho tak rád privinul, pomazlil ale to nejde, řve a nevnímá nic

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Smutná Koukalová: Nevzali ji na galavečer, pak tam kritizovali její knihu!

V pražském Foru Karlín se včera uskutečnil galavečer Biatlonista roku, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama