Novostavba - bytový dům

253
17.1.09 09:41

Novostavba - bytový dům

Ahojky,
už mi přetekl pomyslný pohár trpělivosti, tak jdu zjišťovat, jestli jsme v tom sami, nebo je nás víc. Řešili jsme bytovou situaci, manžel chtěl dům, já nechtěla z města, zvolili jsme kompromis - byt v novostavbě s poměrně velkou terasou. Z paneláku jsme se strašně těšili, mimo jiné i na to, že už nebudeme několikrát objíždět blok, než najdeme místo k zaparkování, protože u bytu je garážové stání. No a teď k samotnému problému. Mám pocit, že jsme si za spousu peněz koupili byt v domě z papíru, zlatej panelák, tady je slyšet i míchání kafe :evil: , takže už rok vstáváme s hysterickou sousedkou v 6 hodin ráno, včetně víkendů, o nekvalitně provedených pracech už se rozepisovat nebudu a no a s parkováním to taky není zas taková výhra, protože garážové stání je vyřešeno tak hloupě, že ačkoli mám ŘP 12 let, řídím si myslím, že dobře, tak pokud je už vedle nás auto, tak já zkrátka nezaparkuju :( Uf, tak jsem se aspoň vypsala, jestli se někdo dočetl až sem, tak děkuju za váš čas :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
17.1.09 09:47

Ahoj, dočetla jsem, ale nevím, co bych poradila… :nevim: Je to na nic, když dáš spoustu peněz za byt v novostavbě a pak to stojí za prd :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20105
17.1.09 09:51

Hahaha, jsme na tom stejně, 2 roky bydlíme v novostavbě (celkem osm bytů) a je to děs a hrůza :pocitac: Nejvíc mi leze na nervy, když slyším jak sousedi zeshora chodí na WC, už i malej hlásí, že soused dělé „eee“.
Kolikrát už jsem přemýšlela, jak jim nějak taktně naznačit, že mají v případě malé potřeby směřovat na keramiku a ne do vody, že je to fakt hrůza, ale jedná se o starší manželský pár (cca 65 let), tak je mi to dost trapné :oops:
O štěkajícím beaglovi od dalších sousedů ani nemluvím, to mi tlak vyletí nahoru jen je vidím, čokl je nevychovaný, uštěkaný, vyje když je sám, katastrofa… je slyšet přes celou ulici, taky nevíme co s tím.
Taky naprosto přesně víme, kdo se kdy sprchuje a pouští vodu v koupleně, kašlající nemocná sousedka je taky maso :roll:
Nejsi v tom sama, špatná zpráva je, že se s tím nedá nic moc dělat :(
Takže už teď plánujeme „útěk“ na baráček, na tohle fakt nemám, abych takhle žila zbytek života… Snad se to povede, až budeme mít zas dva platy, zatím šetříme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
17.1.09 10:30
Novire píše:Kolikrát už jsem přemýšlela, jak jim nějak taktně naznačit, že mají v případě malé potřeby směřovat na keramiku a ne do vody, že je to fakt hrůza, ale jedná se o starší manželský pár (cca 65 let), tak je mi to dost trapné :oops:

Tak s tím se náš soused vůbec nezalamoval a normálně to na mě řval přes celý sídliště, jestli prý může manžel v noci čurat na keramiku a ne do vody… Vtip byl v tom, že můj manžel v noci nechodí, takže jsem to byla zřejmě já a já nasměrovat prostě neumím:-))

Ještě že už máme vlastní baráček, kde je ovšem zase milion jiných starostí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
17.1.09 10:34

Ahoj, je mi to líto, že máte takové nepříjemnosti. Nehledě na to, jak asi musí prudit manžel, kterej je asi na koni. Něco jako já jsem říkal, že máme postavit barák...........
Standartní rozměr parkovacího stání je 2,5×5m. Je možné, že si o své vůli rozměry zmenšili, aby se jim tam těch stání vešlo víc. Protože problém s parkováním je všude a jako stavebníci museli na odboru dopravy městského úřadu doložit, že mají dostatečný a normou stanovený počet míst pro budoucí majitele bytu. A většinou to není 1byt = 1stání, ale koeficient je vyšší, podle motorizovanosti města atd........je na to nějaký vzoreček v normě.
A jestli takhle slyšíte sousedku, zkusila bych se obrátit na nějakého odborníka na akustiku (na hygienické stanici vám poradí, dají kontakt) Přeměří akustický útlum příčky mezi byty, který je také stanovený normou. Neříkám, že to vaše problémy vyřeší - ale budete mít v ruce papír na reklamace pro stavebníka.
Tak hodně štěstí......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
17.1.09 10:38

Ahoj,oko,mi spočinulo na titulku novostavba.Hned jsem nakoukla,protože i má dcera si koupila předražený byt,bo nechtěli do paneláku a na domeček jaksi nebyly finance.U nás jsou moc drahý pozemky.Vím o čem píšeš,je to nemlich to samé,byt jak z papíru,stále se objevující nové a nové závady,dnes např.mrznou,no je to šlendryán,ale asi se s tím nedá nic dělat,snad jen zvyknout si.

• Nahlásit
  • Citovat
8297
17.1.09 13:30

Kiero , to mě mrzí. S tím zvukem, jsou nějaké normy na to, jak mají být minimálně tlusté zdí, ale v tom se nevyznám. Každopádně někdo navrhoval hygienika, ti by mohli zjistit, jestli ty zdi nejsou pod normu. Ale pokud nejsou…

Pokud je něco natolik nekvalitní, např. někde opadává omítka, zatéká, drnčí, zkrátka cokoli, co by šlo odstranit, tak byt je v záruce a máte právo na opravu.

Jinak kvalita… Bydlíme dva roky v nové řadovce. My jsme v pohodě, ale jedněm sousedům protekla celá střecha (bylo to někdy v únoru či březnu), někdo tam zapomněl dát izolaci…

Hrozně jsem se děsila, jak to bude se zvukem, stěhovali jsme se ze starého domu z opuky s rákosovými stropy, naprosto hotoví, protože tehdejší sousedi řvali, dupali jak koně, pouštěli hudbu ve tři ráno velmi nahlas. A tady je celkem klid. Sice slyším, když sousedi dupou po schodech, ale jinak nic a to mají tříletého kluka a několikaměsíční mimino.

Jediné, co můžu, je popřát pevné nervy. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
17.1.09 16:26

No moc taky neporadím. Jen s tím hlukem - kamarádka bydlí taky v novostavbě a když se soused v obýváku uprdne, tak to taky slyší i přes zapnutou TV :evil: :twisted: Bydlí tam už přes rok a prý si prostě zvykla, ale skoro nostalgicky vzpomíná na starý panelák :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
17.1.09 16:51

Ahoj

Kamarádka měla stejný problém - na starším 4 podlažním paneláku postavili nástavbu - 2 patra - mezonety - bylo to prý děsné - asi jak píšete vy - pozvali odorníky na odhlučnění , nějaké stavitele - všichni jim řekli že to odhlučnit nejde že se to nese po kovových konstrukcích - reklamovali to u firmy která to stavěla - samozřejmě že nechtěli uznat chybu, pak jim nabídli 100 tis odškodné když je pořád otravovali - no a pointa - byt prodali a šli do paneláku a jsou spokojení:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
17.1.09 18:36

Tlumení zvuku není jenom o tloušťce zdi. Záleží taky na materiálu. Taky si ještě pamatuju, že zvuk se šíří v domě 3mi způsoby (teda aspoň myslím, už mi to nějak vypadává) :oops:. Pokod se šíří kovovou konstrukcí - asi není pomoci, ale pokud by se hluk šířil jenom stěnou - asi by pomohl nějaký obklad izolací. A že slyšíte souseda nad váma jak sedí na WC - jestli můžete tak koukněte do šachty s baterkou - šachta by měla být v úrovních stropů zabetonována. Čili nesmí to být díra odzhora dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
17.1.09 18:48

Holky, děkuji za postřehy a nápady, ani nevím, jestli napsat, že jsem ráda, že v tom nejsme sami, protože na tom vlastně ani není nic k radování, je to spíš k zlosti. Člověk by si řekl, že v dnešní době, tolika možností, materiálů, stavebních postupů.....a za takový nekřesťanský peníze, škoda písmenek, všichni to ošidí a občane hlavně, že nám to zaplatíš :evil:. Nechci se tím smiřovat a zvykat si, půjdem do toho měření a ať mi nikdo neříká, že je to normální. Snad se to posune k lepšímu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
17.1.09 19:10

Je to fakt v dnešní době hrůza…taky plánujeme do budoucna přesun do novostavby s terasou. Asi to chce od začátku vědět,kdo je investorem stavby a mít reference na jejich předchozí projekty…relativně levnější novostavby od menších firem jsou asi fakt šíleně nekvalitní :(
Na druhou stranu,tchánovci bydlí v super bytě,ale dům je plný rusáků,kteří byty zkoupili na kšeft a soužití s nima je taky šílený. Takže bud je byt samá závada,nebo na h… sousedi,taková je dnešní doba :lol:

přeju všem,at mají co nejmín problémů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
22.1.09 01:02

Tak to je mi líto,že máte takové trable. My taky bydlíme v novostavbě (12/2006) a když jsme se stěhovali, tak jsem se uplně děsila,jaký nás čekaj problémy ( když to skoro každý den vidíte v televizi - co kde zfušovali, kde si co nakradli…),ale musím zaklepat,že jsme zatím bez jediného problému. Nepočítám sousedovic 3 pištící děti, ale není to nic hrozného a navíc když začne ječet ta naše Princezna,tak maj ostatní určitě taky radost.
Tak přeju pevné nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
22.1.09 13:43
pehot píše:
Tak to je mi líto,že máte takové trable. My taky bydlíme v novostavbě (12/2006) a když jsme se stěhovali, tak jsem se uplně děsila,jaký nás čekaj problémy ( když to skoro každý den vidíte v televizi - co kde zfušovali, kde si co nakradli…),ale musím zaklepat,že jsme zatím bez jediného problému. Nepočítám sousedovic 3 pištící děti, ale není to nic hrozného a navíc když začne ječet ta naše Princezna,tak maj ostatní určitě taky radost.
Tak přeju pevné nervy

Tak to máte neuvěřitelný štěstí, my jsme se taky v létě přestěhovali do novostavby a musím to zaťukat, s tímhle problémy nemáme, ale zase tu máme jiný perličky (zkažená koupelna, nedoléhající okna). Můžu se jen zeptat, kdo vám to stavěl ?
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
22.1.09 14:12

MarketaJ tak na toto téma bych mohla napsat román :evil: Po roce bydlení pořád reklamujeme jak v bytě tak i závady na společných prostorách domu. Kdyby mi toto někdo vyprávěl, tak nevěřím, že je to možné :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama