Nutrinidrink a fantomalt - máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
formik
Povídálka 44 příspěvků 10.11.14 22:34
Nutrinidrink a fantomalt - mate zkusenosti ?

Dobry den, hned ze zacatku bych se chtela omluvit za svoji interpunkci, pisu totiz na nemecke klavesnici a ti jak znamo nemaji nase hacky a carky :-)
A nyni k memu problemu:
Mam syna, kteremu jsou dva roky a dva mesice, meri 88 cm a vazi 9,5 kila. Uz od prenatalniho stadia ma problem s vyzivou, narodil se s vyskou 44 cm a vahou 1,5 kila, navic se srdecni vadou, kvuli ktere absolvoval operaci. Syn neprospiva, vsechny mozne testy ma za sebou, vse vcelku v poradku, jen ma lehce snizeny rustovy hormon - na umele pridavani rustoveho hormonu to pry neni. Navic ma maly obvod hlavy, jen asi 45 cm, hrudnik odpovida pomerem k hlave. Ji stridave dobre, stridave hrozne, spise tedy hure nez lepe. Navstevujeme endokrinologii, kde nam doktorka neustale cpe Nutrinidrink a Fantomalt. Zdalo by se to byt v poradku, ale osobne si nemyslim, ze by tyhle chemikalie byly velkym resenim pro neprospivajici deti. Od jednoho primare z nemocnice na Bulovce mam informace, ze Nutrinidrink je vhodny pro rekonvalescenci po urazech ci operacich, ale ze pri dlouhodobem uzivani zatezuje ledviny a ma tendenci spise uskodit, nez pomoci. Fantomalt se mi zase prici z duvodu, ze jak predpokladam, je vyrobeny z modifikovane kukurice, a nechci se na mem synovi dopustit nejakeho zverstva (vnuci se Trema ocima by nebyly moc OK :roll: ) - brano s nadsazkou. Muj syn po Nutrinidrinku vubec neji, skoro ani nepije, nema totiz potrebu. Navic pribivani na vaze s temito napoji ma u nas minimalni efekt. Nutrinidrink jsem malemu davala s prestavkami zhruba rok, pripada mi ale totalne na hlavu, aby se roky zivil nejakou chemikalii. Spis nez lecba podvahy mne to toiz pripada jako obohacovani se na pacientech ze strany doktoru ( predepisi lecivo maji z toho profit, ze…) Chci se zeptat maminek ci tatinku, ktere maji podobnou zkusenost a davaji svym potomkum Nutrinidrink ci Fantomalt na jejich zkusenosti a nazory, a zda vubec popijeni techto sajrajtu vedlo k nejakemu zlepseni na vaze.
Chci sveho syna samozrejme vylecit, ale ne za kazdou cenu, na ukor jinych organu ci udu…
Dekuji za Vase odpovedi!!!

Reakce:
panamera9
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 22:59

Nutrodrink se dává když někdo špatně jí, tak jak uvádíš, ale je to drahé a za nějakou dobu se to vůbec nedá spolknout. Má to v sobě vše co potřebuješ na celý den. Mají různé příchutě. Můžeš si sama koupit v lékárně bez receptu.
Pro dítě nevím, koukni na jejich stránky, pošlou ti vzorek zdarma. Hodně štěstí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 22:59

Pošlu ti SZ

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 23:02

Mimochodem, dcera mi po nutrinidrinku také nejedla.
A shodou okolností, když si ho teď po operci otestovala i naše dětská, tak si na ni prý vzpomněla, byla na tom podobně. )taky po něm neměla na jídlo ani pomyslění) Rozepíšu se v té SZ, máme hodně společné.

formik
Povídálka 44 příspěvků 10.11.14 23:07
@Anonymní píše:
Mimochodem, dcera mi po nutrinidrinku také nejedla.
A shodou okolností, když si ho teď po operci otestovala i naše dětská, tak si na ni prý vzpomněla, byla na tom podobně. )taky po něm neměla na jídlo ani pomyslění) Rozepíšu se v té SZ, máme hodně společné.

Malemu Nutrinidrink hodne chutna, doktori nam ho davaji na predpis, takze zdarma. Mimochodem, co je to SZ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 23:48

@formik
to jí chutnal taky, ale dostat do ní normální stravu bylo nad mé síly, chtěla jenom nutrini drink a nebo mlíko. Samozřejmě z flašky.
SZ je soukromá zpráva a právě odešla. je to trochu delší…
Taky jsem ho měla na předpis…
A mohla bych ho mít zase, ale nechci. Je to podle mne cesta do pekel, teď má kombinaci fantomalt/protifar, tak zatím jí…
Tip od kamarádky je glukopur. Dávkování „syp syp syp“ do každého jídla. Včetně polévek (tam třeba jen lžičku) - malou na tom vykrmila.

AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 11.11.14 07:04

Dcera na tom kolem dvou let byla podobne… Detska doktorka nám taky chtěla napsat Nutrac, ale pote, co jsem si nastudovala ruzne informace, jsem usoudila, že není vůbec pro děti vhodný a obrátila se po známosti na jinou doktorku, od které jsme dostali Fantomalt. Byla na nem asi rok a pomalu se v příjmu potravy zlepšovala. Nevím, jestli to byla zásluha Fantomaltu nebo jen prirozeny vývoj… Taky pak když už byla rozumnější hodně pomáhalo i vysvětlování, co všechno potřebuje jíst, aby byla zdrava a nechyběly ji nějaké živiny a vitamíny :-) Ale nebylo to lehké - ke spoustě věcí měla odpor, protoze nas druhý největší problém, proc mala neprospivala, bylo zvracení…
Holka je stále drobnější, na svuj věk mala, ale je moc šikovna, prospiva a JIII!!! :-D
Moc přeji, ať se také spravite! Vím, jake je to trápení… :srdce:

formik
Povídálka 44 příspěvků 14.11.14 23:24

Děkuji všem za příspěvky, už je mi vše jasnější a jak vidím, máme všechny ty samé zkušenosti s Nutrinidrinkem. Chce to odolat nátlaku doktorů a spoléhat se spíše na přírodní škroby a cukry…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >