Období vzdoru plus malé miminko

Lutonka
18.8.15 10:23

Období vzdoru plus malé miminko

Ahoj maminky, bohužel jsem nenašla podobnou diskuzi, byť o období vzdoru je toho tu mraky. Tak zakládám novou a prosím o radu, názor. Máme doma čertsvě tříletého syna, se kterým už asi 2 měsíce cloumá období vzdoru a do toho 4m holčičku. Synovy výlevy a hysteráky nejsou nic neobvyklého, myslím, že ho celkem zvládám, až na určité vyjímky. A to je právě ten problém. Máme byt řešený jen jako 1+kk (stěhování řešíme, ale hned tak to nebude). Mě to celkem vyhovuje (méně úklidu, na děti pořád vidím atd.), ale nevím, jak se chovat v případě, že dcerka například konečně usne (nebo zrovna uspávám či kojím) a syn do toho začne vřískat a něco vyžadovat. Občas to vygraduje do pěkné scény, kdy křičíme všichni tři. Mimo tyto situace prostě funguje si ho nevšímat nebo odvést pozornost na něco jiného, venku nebo mezi lidmi je vzorný. Je mi líto dcerky, někdy jí prostě musím „odervat od prsa“, abych mohla syna zpacifikovat. Snažíme se být hodně venku, ale samozřejmě to nejde pořád. Taky se mu snažím udělat nějakou zábavu na tu chvíli, co jdu kojit nebo uložit malou, ale taky to ne vždy funguje, když se nudí, je to nejhorší. Máte nějaký tip? Bojím se, abych například nezanedbala výchovu tím, že abych předešla scéně v těchto momentech, mu raději něco povolím (pohádku, bonbon atd..). Díky předem za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
18.8.15 10:37

Nevim, jestli to je extra vychovne, ale dobu krmeni mladsi jsem resila tim, ze starsi dostal na 20min tablet. bylo to tak 2-3 denne, jinak ho nemel, takze to rad vyuzil, poskladal si par puzzli, pustil nejakou pisnicku a pak jsem mu ho zase vzala.
nervak byl (a castecne porad je) sileny, obcas to vzal i hlavou o zem, ale s tabletem fungovalo, ze ho to jednak zabavilo a ze ho i po tech 20min zas v klidu odevzdal (respektive jsem pozornost prevedla jinam a schovala ho).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
18.8.15 10:41

Taky to tak občas dělám, ale popravdě se mi to zdá moc často. Pokud jsme doma, tak by to bylo minimáně 3-4× denně na půl hodiny a to je na tříleté dítě asi moc.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
kerrankin
18.8.15 10:43
@Lutonka píše:
Bojím se, abych například nezanedbala výchovu tím, že abych předešla scéně v těchto momentech, mu raději něco povolím (pohádku, bonbon atd..). Díky předem za názory.

Ahoj, nenechala bych ho si něco vyřvat, takže bych to rovnou zavedla jako pravidlo - když kojím, potřebuju klid, takže pustíme pohádku. Nebo mě napadá - bonbon mu najdeš, až malá usne = až na to budeš mít čas, jako motivace…

• Citovat
  • Upravit
Lutonka
18.8.15 10:45

No, to bohužel nefunguje, pak kolem mě běhá a křičí „už dokoj!“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Lutonka
18.8.15 10:47

Ale možná se vyprdnu na to, co je výchovné a co ne a holt ty pohádky pustím. Však ono ho to snad nepoznamená za těch pár měsíců než s ním začne být řeč a dcerka odroste ;)

• Nahlásit
  • Citovat
2170
18.8.15 10:50

No tak to máme stejně syn má nejvíce zlobení když kojím nebo nemůžu odejít od miminka někdy fakt rostu…já jen doufám že se to trochu srovná nového člena rodiny máme doma krátce tak snad si uděláme všichni 3 režim a dáme to v klidu ale uplně chápu o čem mluvíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
18.8.15 11:11

Mně teda 4× denně půl hodiny nepřijde jako moc, dvě hodiny za den se dcera dívá běžně. Ale chápu, že to má každý jinak. Já to mám aspoň jednodušší :mrgreen:

No a s tím usínáním, prostě ho motivovat, aby chtěl, aby mimino uslo - slíbit mu, že si budete hrát něco, co ho baví…

• Citovat
  • Upravit
kerrankin
18.8.15 11:13

Ale já teda radím spíš teoreticky, dcera je (zatím) v pohodě a obecně se s ní dá dobře domluvit, taky je starší…

• Citovat
  • Upravit
5283
18.8.15 11:16

Já sice neporadím, ale hlásím se do klubu :D Staršímu jsou teprve dva, takže mu toho ještě moc nevysvětlím… ale nestěžuju si, sama jsem to tak chtěla (děti dva roky od sebe) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
18.8.15 11:17

Já bych to zas tak dramaticky neviděla:)Já mám dvouletýho syna a když jó potřebuju něco rychle a nutně, tak mu tu pohádku pustím a je klid..:) Když nekouká celej den, tak se myslím nic hrozného neděje..
V říjnu se mi navíc narodí druhé dítko, takže možná tu budu za chvíli řešit to samé:-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4060
18.8.15 11:21

Výchovné to není, ale když jsem potřebovala uložit malinkou, tak jsem starší pustila pohádku… Zabralo to výborně. Jinak bych se zbláznila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
18.8.15 11:36

Taky jsem starší dceři pouštěla pohádku, nebo půjčila tablet a byl klid ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
18.8.15 12:18

Děkuju holky, já myslím, že někdo by určitě namítl, že i půl hodina denně na tabletu je pro tříleté dítě dost, ale jsem ráda, že to má někdo i jinak ;) Samozřejmě dohlížím na to, co si pouští (on má totiž youtube pěkně zmáklej, umí i stahovat hry). Tak to asi nebudu toliko hrotit, abych z toho pak neskončila v Bohnicích :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
58
20.8.15 09:40

Já mám sice skoro 8měs. syna, ale mám taky dvouletacku, takže vím, o čem mluvis. V tomhle je možná i výhoda čtyř dětí, protože si s nimi nehraju, hrají si mezi sebou. Takže spíš řeším hádky a odstrkovani právě dvouleté dcery. Klid doma teda rozhodně nemáme, ale syn si na holky zvykl a klidně usne i v bugru. :lol: Na rozdíl od kamarádky, ta má první dítě a musí mít na usnuti úplný klid a každá kravina ji dítě vzbudí. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama