Oblečení podle počasí nebo kalendáře?

28.10.19 21:53

Oblečení podle počasí nebo kalendáře?

Já už fakt začínám pochybovat, co je normální. Do teď u nás bylo kolem 20 stupňů, slunce, prostě maximálně na tenkou mikinu. Denně potkávám skoro všechny děti v kombinézách, sněhulích, fusacích apod. Je tu někdo takový, kdo dítě obléká jen proto, že už je říjen/cokoliv a proto by mělo mít… punčocháčky, zimní bundu atd. přestože je počasí zcela opačné? Protože už i s tímto názorem jsem se setkala - je prosinec, měl by už nosit punčochy…přestože bylo 15 na nulou. 8o Co pak tito lidé dělají, když se opravdu ochladí? Usnou zimním spánkem? Chápu, že někdo třeba vyrazí brzy a je ještě zima, ale to není přece důvod držet dítě i v poledne na slunci v zimní bundě a fusaku ne? 8o (Ne)rejpu, fakt by mě zajímalo, proč to tolik lidí dělá. :lol: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

911
28.10.19 21:55

Teď o víkendu jsem měl kraťase a triko je mě. Je jedno jaký je měsíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13481
28.10.19 21:56

Já Teda v zimním ještě nikoho nepotkala :think: doteď bylo teplo, dneska už u nás bylo chladněji a od zítra se má ochladit ještě víc :nevim: syn dneska chtěl jít ven jenom v košily :roll: měla sem co dělat mu vnutit aspoň mikinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31414
28.10.19 21:57

Já o víkendu potkala několik lidí v zimní bundě a i jednu slečnu v kozačkách. Bylo přes dvacet stupňů, na kraťasy a sandále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4969
28.10.19 22:00

@prejeta_zaba tak se jich zeptej. Někde na hřišti jich potkáš určitě plno. :lol: nevím proč to dělají, sama mám problém, že dítě oblékám asi málo. Už mi jednou dokonce „vynadala“ cizí babka, že dítě přeci MUSÍ mít boty, i když nechodí :roll:. Mě zarazi, že jim ty nabalene děti neřvou a některé dokonce usnou. Ale asi to dětem nevadí… :nevim: a rodiče třeba chtějí unosit zimní oblečení… :nevim:

Příspěvek upraven 28.10.19 v 22:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
978
28.10.19 22:01

Tak u nás dnes mezi 7-10st, malej v zimních botách, bunde a v teplejší čepici. Mně mrzly nohy v kotnikovych botách. Oproti včerejšku celkem skok :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5950
28.10.19 22:03

Když bylo zrána trochu chladno, chodila jsem ještě s holýma nohama (odpoledne bylo kolem 20) a s lehkým svetrem, dle mého názoru dostatečné. V tramvaji jsem potkávala děti v kombinéze atp. Nechápala jsem a položila jsem si stejnou otázku jako Ty @prejeta_zaba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
28.10.19 22:03
@Veerr píše:
Tak u nás dnes mezi 7-10st, malej v zimních botách, bunde a v teplejší čepici. Mně mrzly nohy v kotnikovych botách. Oproti včerejšku celkem skok :think:

zimní boty, zimní bunda..??? V 7 stupních??? to fakt?? a co bude nosit v -10stu,? Když bude o nějakých 17stupnu mín?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4969
28.10.19 22:05
@Veerr píše:
Tak u nás dnes mezi 7-10st, malej v zimních botách, bunde a v teplejší čepici. Mně mrzly nohy v kotnikovych botách. Oproti včerejšku celkem skok :think:

A prcek už chodí a běhá? Není mu pak vedro?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 22:05

@janickaIII No občas mám sto chutí se zeptat, jestli letní už mají na půdě. Ale obávám se, že bych dostala akorát přednášku, jak moje děti chudinky ani nemají pořádné boty a už je přece říjen, tak kde máme fusak a kulichy. :lol: Jedno moje dítě ještě nechodí, takže se prakticky celou dobu válí v té mokré trávě a na zemi a nemocné nebylo nikdy, nemám potřebu mu kvůli tomu dávat 25 vrstev, druhé dítě ma neustále potřebu sundávat si boty. Vedle sněhulí to vypadá ehm…provokativně?. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
28.10.19 22:06
@janickaIII píše:
A prcek už chodí a běhá? Není mu pak vedro?

i kdyby seděl v čem bude sedět v mrazu? ve dvou zimních bundách…???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21088
28.10.19 22:09

@prejeta_zaba jde o velké teplotní rozdíly během podzimních dnů. Ráno chladno a mlhy, teplá bunda je zcela na místě, odpoledne se vyčasí, je pomalu na triko, a večer se zase ochladí! Navíc když začne foukat, podzimní závan už je znát, děti si řekly i o lehkou čepku. Nikoho nesoudím, někdy je to těžké vychytat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2720
28.10.19 22:10

Tak dneska se ochlazuje, ale do vcerejska lidi v triku, max mikina rano, zadny snehule ani zimni bundy jsem nepotkavala. U nas nejsou snehule vetsinou nutne ani v zime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
978
28.10.19 22:10

@Veru1987 :lol: achjo. Má další, mnohem teplejší zimní bundu, má snehule, má teplejší oblečení pod do takové zimy. Taky nebude třeba nachlazený, ale zdr. omezení, které vyžaduje neprochladnout, bude mít už vždy. Od mala jsem delala zimní sport, kde jsem se už jako dítě naučila základy oblékání do teplejší i chladnější zimy nejen vc. funkčního oblečení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
28.10.19 22:15

@pe-terka dobře, ale když se odpoledne oteplí, bunda se dá přeci sundat.

Také to nechápu a přemýšlím o tom často. Obzvlášť, když syn běhá v tričku, max. mikine a vedle něj si hraje chlapeček v zimní bundě a s kulichem na hlavě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama