Společenský oblek pro třináctiletého - koupit nebo půjčit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monika7878
Stálice 89 příspěvků 07.12.18 23:07
Oblek pro třináctiletého - koupit nebo půjčit?

Ahoj, potřebovala bych pro třináctiletého kluka společenský oblek na vánoční ples, ale kde sehnat takový, aby mu seděl a nevypadal v tom jako strašák? Nemám finančně problém mu ho koupit, ale když jsem se ptala chlapa, tak ten míní, že je to škoda peněz, protože z toho za chvíli vyroste a vzhledem k věku to stejně nemá kde vynosit, aby to stálo za to kupovat, a že by bylo lepší půjčit oblek v půjčovně.
Máte někdo zkušenosti, jak funguje půjčení obleku v půjčovně a kolik to stojí, jestli se vyplatí koupit, nebo jen půjčit? Nebo jestli se takové velikosti běžně vyrábí (na výšku 160-165)? Jinak polobotky se asi nepůjčují, co? Předpokládám že ten oblek potom zase dlouho k ničemu potřebovat nebude.
Nějaké tipy na jižní Moravě, kde buď koupit nebo půjčit? Díky.

Reakce:
stinga
Závislačka 4391 příspěvků 3 inzeráty 07.12.18 23:27

@Monika7878 asi bych se zašla podívat do „svatek“, tam budou mít určitě na půjčení i pro kluky, cenově netuším, jak to je

Prtulak
Kecalka 323 příspěvků 07.12.18 23:30

Pokud není předpoklad, že oblek využije vícekrát, tak jednoznačně půjčit. V tomhle věku mu třeba ani za půl roku nebude. Boty se nepůjčují nebo jsem to nikdy neslyšela. Velikosti by se měly snad vyrábět všechny ne? Já půjčovala pro synovce na svatbu a nebyl problém. ;)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 1 inzerát 07.12.18 23:47

Cenově mám zkušenost takovou, že to půjčovné může vyjít cenově podobně jako koupě. Sestra si nedávno půjčovala plesové šaty a zaplatila za ně několik tisíc. Manžel si pak kupoval nový oblek a ikdyž jsme sháněli v hodně drahém obchodě, sehnali jsme ve slevě za méně, než dala sestra za své šaty. To samé, když jsem si kupovala svatební šaty. Z minulé sezóny, jinak krásné jsem koupila za necelé 4 tis., zatímco půjčovné se pohybovalo okolo 11 tis.. Obleky měli také. Za mně bych radši oblek koupila a pak dál prodala, tedy pokud by nebylo půjčovné slušné. Nemám ale zkušenost s jinými městy, jen s Prahou a manžel oblek kupoval v Prostějově.

Monika7878
Stálice 89 příspěvků 07.12.18 23:52
@Prtulak píše:
Pokud není předpoklad, že oblek využije vícekrát, tak jednoznačně půjčit. V tomhle věku mu třeba ani za půl roku nebude. Boty se nepůjčují nebo jsem to nikdy neslyšela. Velikosti by se měly snad vyrábět všechny ne? Já půjčovala pro synovce na svatbu a nebyl problém. ;)

A na kolik to vyšlo, a co všechno jste půjčovali?

Prtulak
Kecalka 323 příspěvků 08.12.18 00:11

@Monika7878 tyjo cenu už nevím, asi okolo tisíce nebo 1500, byl v tom cely oblek - bez košile a kravaty, myslím, že byl ale i s vestou… Ale to už přesně nevím. Půjčovala jsem i pro družičku, takže tu cenu fakt nevím, ony ty peníze lítaly na všechny strany. :lol: koukni na půjčovny svatebních šatů případně společenských oděvů v okolí. Mnohdy mají ceník na internetu. Svatební obleky jsou samozřejmě dražší, protože to je jiná liga, takové ty maturitní a pohřební jsou cenou jinde. Jak tady taky bylo psáno - Ceník svatebních oděvů je sám o sobě drahý. Také jsem si koupila šaty z výprodeje za poloviční cenu než bylo půjčovné. Jinak samozřejmě se dá asi sehnat i levný oblek skoro v ceně půjčovného, já takové viděla a přišlo mi to obzvlášť u mladých kluků, jakože mají oblek po strejdovi… Nekvalitní, nesedící… Pak leda dělat na něm nějaké úpravy, ale pokud nejsi švadlena, tak se to může prodražit.

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1877 příspěvků 08.12.18 00:14

@Monika7878 My jsme kdysi půjčovali oblek pro syna i s botama,jen jsme měli vestičku a ne sako a do 600 jsme se myslím vlezli.Brno

Monika7878
Stálice 89 příspěvků 08.12.18 00:26
Já právě myslela, že
@Pe-G píše:
@Monika7878 My jsme kdysi půjčovali oblek pro syna i s botama,jen jsme měli vestičku a ne sako a do 600 jsme se myslím vlezli.Brno

Já právě myslela, že boty se nepůjčují, že to z nějakých hygienických důvodů nejde.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 08.12.18 01:05

Viděla jsem obleky v C&A za poměrně normální peníz, myslim kolem 1500,–,což bych tipla i na cenu půjčovného. Koupený pak můžeš prodat, i kdyby za půlku.

Monika7878
Stálice 89 příspěvků 08.12.18 01:10
@katyna1984 píše:
Viděla jsem obleky v C&A za poměrně normální peníz, myslim kolem 1500,–,což bych tipla i na cenu půjčovného. Koupený pak můžeš prodat, i kdyby za půlku.

No jo, ale jestli to nejsou obleky jen pro dospělé. Jestli se takové velikosti vůbec normálně dělají, nevím.

Monika7878
Stálice 89 příspěvků 08.12.18 01:31

Taky mi chlap říkal, že ty nejlevnější obleky jsou prý strašně nepohodlné, když je člověk má na sobě delší dobu, a strašně se mačkají, ty levné že jsou kompletně z umělých materiálů a hodně se v tom potí.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 08.12.18 07:30

Urcite pujcit. Ja pujcovala petiletemu na svatbu. I s kosili, vestou a kravatou na gumucku vyselo pujcovne na 550 Kc.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 08.12.18 07:59

@Monika7878 právě že jsem koukala na synovu velikost, tj 164 momentálně. Ale je to cca 2 měsíce zpět.

Monika7878
Stálice 89 příspěvků 08.12.18 17:06

Tak košili bych klidně i koupila, ta by se třeba mohla v budoucnu občas hodit i bez obleku. Kravatu by buď chlap půjčil, nebo co jsem koukala, tak ty obyčejné stojí okolo stovky, někdy i míň a z té asi nevyroste. Jde hlavně o sako, kalhoty a boty.
@katyna1984 : těch 1500 by se snad obětovat dalo, díky za tip, kouknu na to. Je fakt, že prodat by se to snad asi potom někomu dalo. Taky ve svém oblečení se člověk přece jen cítí líp, než v půjčeném, že…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Tak jak to bylo?! 7 nejasností v případu „Jan Tuna vs. gorila“

Moderátor televize Seznam Jan Tuna (45) se před pár dny účastnil uzavřeného... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >