Očista plic - pomůže vynechání lepku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 30.10.14 08:58
Ocista plic - vynechani lepku

Je podzim, obdobi kovu. Zari se k nemu organy plice a tluste strevo. A ja mam opet stazene prudusky a nejde mi odkaslat. Cetla jsem, ze mimo mlecne vyrobky, ktere uz temer nejim, zahlenuje i lepek. Pomohlo nekomu vysazeni lepku? Ke vsemu si myslim, ze ho zvladnu vyradit tak na 80%. Staci to? :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Paoloska
Echt Kelišová 8254 příspěvků 30.10.14 09:35

Nevím, jestli lepek zahleňuje, ale jeho vynechání ti určitě prospěje. Já jedu bez lepku, bez mléka a bez cukru přes dva měsíce a dá se to v pohodě. Jde o to zvyknout si, najít si systém a pak je to pohoda. Držela jsem protikvasinkovou dietu, následně očistu podle Mačingové, teď jedu dělenou stravu s vynecháním zmíněných potravin. Je mi opravdu dobře :pankac:

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 30.10.14 09:37

@Paoloska zmizela ti unava?

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 30.10.14 09:37

Paoloska
Echt Kelišová 8254 příspěvků 30.10.14 10:09
@omites píše:

Ano, jsem mnohem méně unavená, cítím se celkově mnohem lépe, zbavila jsem se zánětů, prostě paráda :)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 30.10.14 10:10

Pokud mas podezreni na celiakii, pak vysazeni na 80% urcite nestaci. navic, pokud zacnes drzet bezlepkovou dietu pred tim, nez se vysetri protilatky, tak hrozi, ze protilatky klesnou a ty uz se vlastne nedozvis, jestli tu dietu nahodou nedrzis zbytecne.
Bezlepkovou dietu mame doma a rozhodne bych se do ni nepoustela bez padneho duvodu. je to pakarna, drahe a nedobre. Lepek mas ve vsem, podobne jako mleko. Co nam to prineslo dobreho, je jako jedine vanocni cukrovi, to je bez konkurence.

nez „jen tak zkusit na rok bezlepkovou dietu, jestli nahodou“ bych bych asi jen tak zkusila jit pesky bosa do Rima - to ma podle me podobnou sanci zabrat na nahodne potize a nebude to takovej opruz.

Paoloska
Echt Kelišová 8254 příspěvků 30.10.14 10:26

@Pudloslava Tvůj názor beru, vím, že jsi chytrá ženská, ale pro mě to opruz fakt není. Je mi jasné, že pokud to musí držet třeba dítě a opravdu musí, tak je to složitější a opravdu pakárna. Já prostě nejím žádné pečivo a ani žádné potraviny v kterých je lepek obsažen.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 30.10.14 10:36
@Paoloska píše:
@Pudloslava Tvůj názor beru, vím, že jsi chytrá ženská, ale pro mě to opruz fakt není. Je mi jasné, že pokud to musí držet třeba dítě a opravdu musí, tak je to složitější a opravdu pakárna. Já prostě nejím žádné pečivo a ani žádné potraviny v kterých je lepek obsažen.

hele najdou se lidi, pro ktere neni pakarta stravovat se RAW
my bez peciva nemuzeme byt, manzel se bananama proste nenaji. Mozna je to s dospelym spis horsi, nez s detma, protoze 35 let nejakych stravovacich navyku za hlavu nehodis - zvlaste chlap ne.
Deti bezlepek nastesti nemaji, ale i bezmlecnou povazuji za dost velkou komplikaci. Kdyz se musi, zvladne se vsechno a clovek si zvykne a adaptuje se. Ale pokud se jen trochu nemusi, tak bych to na sebe dobrovolne neuvrhala.
Uz jen to, ze clovek musi do detailu planovat kazdou svou cestu a vybavit se vlastni stravou, protoze se absolutne nemuzes spolehnout, ze si nekde na vylete v nouzi koupis susenku.
Ted jsme v laznich a kazde zdejsi jidlo je adrenalin, co nam zase predlozi - prestoze to je zdravotnicke zarizeni a je tu dietni sestra, kiksy jsou na dennim poradku. Tak si predstav trebas nejaou zahranicni dovolenou a resit to v jazykove bariere - to jsi skoncila.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 30.10.14 10:38

Ale teda podotykam, ze je dieta a dieta. Pokud jsou duvodem k ni takove zdravotni povery, jako ze „mleko zahlenuje“, tak je jasne, ze obcasne poruseni, zejmena pokud to stravnik nevi, nezpusobi nic. Stejne to ucinkuje na placebo efektu. Bohuzel prujem a hlen ve stolici meho mimina je znacne realny.

Paoloska
Echt Kelišová 8254 příspěvků 30.10.14 10:45

@Pudloslava Můj tatínek má Parkinsona už léta, byla mu doporučena (ne lékařem) bezlepková dieta. Zkusil to. Možná je to placebo, nevím, to je vlastně jedno, ale už po třech měsících se zbavil ukrutných křečí, které ho doslova paralizovaly.
Ona je to v současné době taková možná móda :nevim:, ale ať…myslím, že uškodit to opravdu nemůže a každého věc, čím se živí. Já se opravdu nikdy necítila tak dobře jako teď.

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 30.10.14 14:55

@Pudloslava já nemám podezření na nesnášenlivost lepku.
Jsem alergik, mám horší funkci tlustého střeva. Periodicky mě chytají záněty průdušek. Momentálně mi na průduškách sedí slon. Nemám teplotu, nemám rýmu, docela v pohodě z hluboka dýchám., Ale k tomu mám hlen na plicích, který mi nejde vykašlat.
V současné době mám léky na roztažení průdušek a už potřetí kortikoidy ve spreji. A mě se to takhle prostě nelíbí. Mám pocit, že musím udělat něco kompexnějšího.

Dotaz byl, zda omezení lepku někomu pomohlo s očistou plic. :kytka:

Paoloska
Echt Kelišová 8254 příspěvků 30.10.14 15:39
@omites píše:
@Pudloslava já nemám podezření na nesnášenlivost lepku.
Jsem alergik, mám horší funkci tlustého střeva. Periodicky mě chytají záněty průdušek. Momentálně mi na průduškách sedí slon. Nemám teplotu, nemám rýmu, docela v pohodě z hluboka dýchám., Ale k tomu mám hlen na plicích, který mi nejde vykašlat.
V současné době mám léky na roztažení průdušek a už potřetí kortikoidy ve spreji. A mě se to takhle prostě nelíbí. Mám pocit, že musím udělat něco kompexnějšího. Dotaz byl, zda omezení lepku někomu pomohlo s očistou plic. :kytka:

No, jo. Tak to se omouvám, že sem lezu :kytka: Držím pěsti ať je dobře :mavam:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 30.10.14 19:34

Taky sorry. Manzel na plice netrpel.

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 30.10.14 20:59
@Paoloska píše:
No, jo. Tak to se omouvám, že sem lezu :kytka: Držím pěsti ať je dobře :mavam:
@Pudloslava píše:
Taky sorry. Manzel na plice netrpel.

holky, já jsem ráda za názor.
Jen jsem potřebovala vysvětlit, že nejde o celiakii. A že si ani já nedovedu představit, že bych to na 100% dodržela.
Ale tak nějak si říkám, že když to zvládnu hodně omezit, že by se i tak mělo střevu ulevit. :nevim:

Paoloska
Echt Kelišová 8254 příspěvků 31.10.14 09:29
@omites píše:
holky, já jsem ráda za názor.
Jen jsem potřebovala vysvětlit, že nejde o celiakii. A že si ani já nedovedu představit, že bych to na 100% dodržela. Ale tak nějak si říkám, že když to zvládnu hodně omezit, že by se i tak mělo střevu ulevit. :nevim:

Myslím si to stejně, ale je to jen domněnka ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >