Očkování meningokok B - příspěvky od pojišťovny

Anonymní
3.10.19 21:47

Očkování meningokok B - příspěvky od pojišťovny

Chci se zeptat jestli máte někdo informace, jak to bude s očkováním proti meningokokum a příspěvky od pojišťovny? Slyšela jsem, že se planuje, že by na typ B měly přispívat 100%. Díky za každé info. Diskusi o škodlivosti očkování prosím vynechte.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35296
3.10.19 21:55

Jako všechny pojišťovny? Pokud vím, tak jen 111 přispívá na jednu dávku asi 5000, už léta plánuji k nim přejít a zrealizovat to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 22:13
@Pudloslava píše:
Jako všechny pojišťovny? Pokud vím, tak jen 111 přispívá na jednu dávku asi 5000, už léta plánuji k nim přejít a zrealizovat to.

VZP přispívá za rok 2500,– na B a na ty ostatní asi 800,–. Myslím, že mi o těch příspěvcích říkali v očkovacím centru. Jinak to B se dá udelat, tak že se dá první dávka na konci roku a na začátku dalšího roku druhá, takže to skoro celé zaplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.10.19 22:14
@Pudloslava píše:
Jako všechny pojišťovny? Pokud vím, tak jen 111 přispívá na jednu dávku asi 5000, už léta plánuji k nim přejít a zrealizovat to.

A ano prý všechny pojišťovny. Prý by se to mělo přesunout do hrazeného nepovinného očkování… Ale kde je pravda nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
28876
3.10.19 22:18
@Anonymní píše:
A ano prý všechny pojišťovny. Prý by se to mělo přesunout do hrazeného nepovinného očkování… Ale kde je pravda nevím.

Toto jsem slysela, že se planuje na ty ostatní typy, Nimenrix myslím. B bude pořád hrazené z vlastní kapsy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 22:19

VZP přispívá těch 2.500,– pouze jednou! Další rok již čerpat nelze, prostě přispěje jednorázově na Bexsero 2.500,– celkem za všechny dávky. Na ty ostatní kmeny pak 800,–.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 22:23
@Chulimanga píše:
VZP přispívá těch 2.500,– pouze jednou! Další rok již čerpat nelze, prostě přispěje jednorázově na Bexsero 2.500,– celkem za všechny dávky. Na ty ostatní kmeny pak 800,–.

Jen jednou? Mě právě Dr v očkovacím centru říkala že každý rok. A těch 800,– je také jen jednorázově?

• Nahlásit
  • Citovat
3.10.19 22:26
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17588
3.10.19 22:29

Prispevek jen jednou na cele ockovani proti meningokoku B, zkusenost z letoska. Na Nimenrix nevim, to je zatim v planu.
U klistovky lze kazdy rok, kdyz si to dobre rozlozis…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 22:30
@Chulimanga píše:
Ano, jednou viz https://www.vzp.cz/…eti/ockovani

Jo už to vidím. Tak to mi v centru řekli blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.10.19 22:32
@mroe píše:
Prispevek jen jednou na cele ockovani proti meningokoku B, zkusenost z letoska. Na Nimenrix nevim, to je zatim v planu.
U klistovky lze kazdy rok, kdyz si to dobre rozlozis…

Můžu se zeptat v kolika letech jste B nechali naočkovat? Přemýšlím zda to stihnout ještě před MMR nebo až po ní.

• Nahlásit
  • Citovat
3.10.19 22:32
@Anonymní píše:
Jo už to vidím. Tak to mi v centru řekli blbost.

Ono to tak snad bylo dřív, nevím od kterého roku to změnili :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17588
3.10.19 22:35

Ve 14. MMR ma davno za sebou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 22:38
@mroe píše:
Ve 14. MMR ma davno za sebou :mrgreen:

Tak to Nimenrix budete mít už jen jednu dávku (po půl roce věku dítěte). Ale jinak je to stejně jako u Bexsera jednorázový příspěvek)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17588
3.10.19 22:43
@Chulimanga píše:
Tak to Nimenrix budete mít už jen jednu dávku (po půl roce věku dítěte). Ale jinak je to stejně jako u Bexsera jednorázový příspěvek)

Ok, me to zatim zas tak nezajimalo, zaplatim, co bude potreba. Horsi bude presvedcit dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama