Očkování meningokok B - příspěvky od pojišťovny

Anonymní
3.10.19 21:47

Očkování meningokok B - příspěvky od pojišťovny

Chci se zeptat jestli máte někdo informace, jak to bude s očkováním proti meningokokum a příspěvky od pojišťovny? Slyšela jsem, že se planuje, že by na typ B měly přispívat 100%. Díky za každé info. Diskusi o škodlivosti očkování prosím vynechte.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43037
3.10.19 21:55

Jako všechny pojišťovny? Pokud vím, tak jen 111 přispívá na jednu dávku asi 5000, už léta plánuji k nim přejít a zrealizovat to.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 22:13
@Pudloslava píše:
Jako všechny pojišťovny? Pokud vím, tak jen 111 přispívá na jednu dávku asi 5000, už léta plánuji k nim přejít a zrealizovat to.

VZP přispívá za rok 2500,– na B a na ty ostatní asi 800,–. Myslím, že mi o těch příspěvcích říkali v očkovacím centru. Jinak to B se dá udelat, tak že se dá první dávka na konci roku a na začátku dalšího roku druhá, takže to skoro celé zaplatí.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
3.10.19 22:14
@Pudloslava píše:
Jako všechny pojišťovny? Pokud vím, tak jen 111 přispívá na jednu dávku asi 5000, už léta plánuji k nim přejít a zrealizovat to.

A ano prý všechny pojišťovny. Prý by se to mělo přesunout do hrazeného nepovinného očkování… Ale kde je pravda nevím.

  • Citovat
  • Upravit
44208
3.10.19 22:18
@Anonymní píše:
A ano prý všechny pojišťovny. Prý by se to mělo přesunout do hrazeného nepovinného očkování… Ale kde je pravda nevím.

Toto jsem slysela, že se planuje na ty ostatní typy, Nimenrix myslím. B bude pořád hrazené z vlastní kapsy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
368
3.10.19 22:19

VZP přispívá těch 2.500,– pouze jednou! Další rok již čerpat nelze, prostě přispěje jednorázově na Bexsero 2.500,– celkem za všechny dávky. Na ty ostatní kmeny pak 800,–.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 22:23
@Chulimanga píše:
VZP přispívá těch 2.500,– pouze jednou! Další rok již čerpat nelze, prostě přispěje jednorázově na Bexsero 2.500,– celkem za všechny dávky. Na ty ostatní kmeny pak 800,–.

Jen jednou? Mě právě Dr v očkovacím centru říkala že každý rok. A těch 800,– je také jen jednorázově?

  • Citovat
  • Upravit
368
3.10.19 22:26
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35465
3.10.19 22:29

Prispevek jen jednou na cele ockovani proti meningokoku B, zkusenost z letoska. Na Nimenrix nevim, to je zatim v planu.
U klistovky lze kazdy rok, kdyz si to dobre rozlozis…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 22:30
@Chulimanga píše:
Ano, jednou viz https://www.vzp.cz/…eti/ockovani

Jo už to vidím. Tak to mi v centru řekli blbost.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
3.10.19 22:32
@mroe píše:
Prispevek jen jednou na cele ockovani proti meningokoku B, zkusenost z letoska. Na Nimenrix nevim, to je zatim v planu.
U klistovky lze kazdy rok, kdyz si to dobre rozlozis…

Můžu se zeptat v kolika letech jste B nechali naočkovat? Přemýšlím zda to stihnout ještě před MMR nebo až po ní.

  • Citovat
  • Upravit
368
3.10.19 22:32
@Anonymní píše:
Jo už to vidím. Tak to mi v centru řekli blbost.

Ono to tak snad bylo dřív, nevím od kterého roku to změnili :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35465
3.10.19 22:35

Ve 14. MMR ma davno za sebou :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
368
3.10.19 22:38
@mroe píše:
Ve 14. MMR ma davno za sebou :mrgreen:

Tak to Nimenrix budete mít už jen jednu dávku (po půl roce věku dítěte). Ale jinak je to stejně jako u Bexsera jednorázový příspěvek)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35465
3.10.19 22:43
@Chulimanga píše:
Tak to Nimenrix budete mít už jen jednu dávku (po půl roce věku dítěte). Ale jinak je to stejně jako u Bexsera jednorázový příspěvek)

Ok, me to zatim zas tak nezajimalo, zaplatim, co bude potreba. Horsi bude presvedcit dite.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek