Očkování proti meningokovi B

2932
27.5.18 09:55

Očkování proti meningokovi B

Prosim je tu nekdo, kdo nechal starsi deti ockovat proti meningokovi B? Syn prodelal virovou meningitidu, zazitek hrozny, tak uz mam obavy. Na meningokoka mi zemrel spoluzak v 16, uplne zdravy z niceho nic. Uvazuju o preockovani deti, ale cena je dost vysoka a becko se ockuje kratce a neni vyzkousene na populaci. Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2844
27.5.18 09:57

Tak to vůbec nevím :nevim: Ani jsem nevěděla, že se Béčko očkuje. My máme naočkované Céčko…A u syno to bylo právě B? Z meningokoka mám taky strach, proto jsme to Céčko očkovali, nad Béčkem bych asi taky přemýšllea, kdyby bylo větší riziko nákazy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22843
27.5.18 10:02

Máme céško, béčko v té době nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
27.5.18 10:03

Béčko je v cr nejčastější, ockovala jsem oba kluky. Byli tedy ještě malí, takže u starších zkušenost nemám, ale reakce nebyla nijak zavratna. Ockovala bych je I kdyby byli starší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
27.5.18 10:18

@Veveří Mám proti meningokokovi B očkované dvě děti ze čtyř a u ostatních se také chystáme. Cena je sice vysoká, ale nemoc je velmi vážná a život ohrožující.
Není to prozkoumané v tom smyslu - jak dlouho protilátky vydrží. Zatím se předpokládá celoživotní imunita. Bylo mi ale u doktorky řečeno, že se může stát, že se za pár let zjistí, že se musí znovu přeočkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2932
27.5.18 10:21

Dceru jsem nechala ockovat Neisvacem proti C ve dvou letech, nic jineho v te dobe nebylo. Ale je to deset let, tak si myslim, titr protilatek uz bude maly. Ted bych uvazovala o B. Nekde jsem cetla, ze nejvic jsou ohrozeni v 15+. Syn ockovany neni vubec, byl atopik a byli jsme radi, ze prosel aspon beznym ockovanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2932
27.5.18 10:25

@azalia taky jsem to tak pochopila, ze to nemaji vyzkousene na vzorku populace v dlouhodobem horizontu ohledne pritomnosti protilatek. Dcera ma 12, syn 10. Ockovat treba az ve 14 nebo cim driv tim lip? Rekla vam k tomu neco doktorka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2932
27.5.18 10:27
@Pety2 píše:
Tak to vůbec nevím :nevim: Ani jsem nevěděla, že se Béčko očkuje. My máme naočkované Céčko…A u syno to bylo právě B? Z meningokoka mám taky strach, proto jsme to Céčko očkovali, nad Béčkem bych asi taky přemýšllea, kdyby bylo větší riziko nákazy…

Syn mel virovou meningitidu, ktera neni tak vazna jako bakterialni, ale i tak to byly nervy, byl maly, mel 5 let. Na menigokoka umrel muj spoluzak, typ ale nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
27.5.18 11:20

@Veveří Tak ono je pochopitelné, že to není vyzkoušené v dlouhodobém horizontu, protože ta vakcína je prostě nová. Chápu, že zase nechtěj čekat X let, než jí uvedou na trh i vzhledem k tomu, jak vážné onemocnění to je.
Já očkovala děti cca ve 3 - 4 letech a ty další dvě budu také tak. Kdy je to obecně nejlepší nevím, to se musíš poradit s doktorkou.
Všeobecně jsou ale meningokokem nejvíc ohrožené malé děti a pak puberťáci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4383
27.5.18 22:27

Ja jsem beckem ockovala zatim dvouletaka, jednou davkou (Bexsero) a byla to zatim jedina vakcina, na kterou mel vetsi reakci (dva dny ho hodne bolela ruka a brecel, nechtel ani vstat z postylky, po byte jsem ho musela nosit… No docela zazitek). Na druhou davku se netesim, ale dam ji.

Nicmene je to spis pro pocit, ta pravdepodobnost, ze by to chytil, je oproti jinym rizikum (treba auta…) minimalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama