Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
A jak je to u hexahib? Musí se obrna doockovat, aby mi vzali díte do školky?
@Ango
No to by mě taky zajímalo, ale je faktem, že vyhláška upravuje proti kterým nemocem má být naočkováno. Takže by se asi doočkovat měla, ostatně u pediacelu žloutenka taky, ale tam to upravuje vyhláška, nebo zákon, teď nevím, že se žloutenka doočkuje v tom věku cca 10-12
Obrna tam zmíněná není
Podle mě i tohle závisí na pediatrovi jak se k tomu postaví ![]()
U pediacelu je to jasny, tam žloutenka do 12 let. Ale u tý obrny fakt nevím. Kdyby se musela doockovat do 18m, tak je to větší zlo než pediacel
@Ango
v tom souhlasím ![]()
nezkusila jsi vznést dotaz v té neočkující diskuzi? oni rády odpoví a nejsou tam jen neočkující. Já už se tam ptala a opravdu maminky už tam ví hodně o očkování jakoukoliv oč. látkou
Ještě ne, mám přístup pouze přes net, tak je to pro mne dost nepřehledné. KdByste to někdo náhodou zjistil, dejte vědet ![]()
@Ango
vpravo nahoře je kolonka a tam se hledají diskuze-třeba
ta diskuze se jmenuje Maminky co už neočkujete, ozvěte se
Je tam spoustu dobrých rad, ne jen k očkování, ale i k životnímu stylu a je to diskuze, bez agrese-i když začátky asi měly krušné ![]()
Já jen kdybys něco potřebovala vědět, tak aspon víš, kam se obrátit ![]()
@mari1912 jj,tam chodímkaždý den a čtu je, člověk se dozví spoustu užitečného ![]()
@BM2 píše:
@mari1912 taky to dělám jen kvůli skolce
Naše plne ockovane dítě do MŠ stejne nemůže, ockovani způsobilo zpomalený mentální vývoj s regresem a s projevy poruchy autistického spektra. Ma speciální stravu (bez mléka, lepku, rafinovaného cukru a ecek, ohrozenim jsou veskere prumyslove potraviny…) Více o tom, co se stalo na http://vakcinacnidetoxikace.webnode.cz
Navíc jiz po roce po ockovani děti maji tak nízké hladiny protilátek, nebo dokonce zádné, že neni jistota aspon minimalni ochrany.
@kaštinka
to mě moc mrzí ![]()
což v podstatě znamená, že i očkování může způsobit, že do školky dítě nakonec stejně nemůže ![]()
@mari1912 U nás to tedy tak dopadlo. Ockovani jsem duverovala, myslela jsem si, že jak je nastaveny ockokalendar, tak je to nejvhodnější pro dítě. Takže byla naockovana řádně v termínu a o schématu 2+1, o moznosti začít očkovat později, o neočkování TBC a moznosti očkovat Priorix mnohem později nez v 15 měsících jsem se dozvěděla v r. 2011. Dcera se narodila v dubnu 2009. Třebaže jsme tedy splnili vyhlášku a v okamžiku, že jsme v očku z pochopitelných důvodů jiz nechtěli pokracovat, byli jsme lékařem nahlášení na OSPOD. Naštěstí se díky Joalis detoxikaci daří celkovy stav dítěte zlepšovat a dalo by se říct, že az na pár drobnosti, je dítě v pohodě a vypada to, že se nesplní předpověď skrz asistenta do ZŠ a další (neuro léky, psychiatrické vyšetření, léčba).
Byla jsem důvěřivá a doplatili jsme na to všichni.
Měla jsem male pochybnosti, že to očko neni úplně výhra, ale NECHTĚLA JSEM DĚLAT PROBLÉMY, navíc jako laik přece tomu nemůžu rozumět apod. nazory jsem měla a dopadlo to strašně. To co může fungovat na vetsinu děti, může výrazne poškodit naše děti. Takže MŠ, výlety, tábory a jine socializacni atrakce az budu řešit, bude to znamenat, že je dítě ok, jenže za pár let bude preockovani. Co pak? Riskovat to? Na to uz sama asi nebudu mít silu to pak psychicky ustat…
@kaštinka To je mi strašně líto
. Mám z toho taky strach a nevím, co ted
. Pediacel je pro dr. Ok, schéma 2+1 taky. Chtěl začít očkovat ve 4. Měsíci, ale já dřív jak v pul roce díte naockovat nenechám. Ale kde mám jistotu, že se to ani tak nemůže stát? ![]()
@kaštinka
oni tě budou nutit ještě přeočkovávat po tomhle všem? ![]()
Obávám se, že ano
Očkování přece pro doktory nemá téměř žádné NÚ, jen v podobě samozřejmě teplotky a max. červené místo po očku, nebo chvilková náladovost dítěte
Ach jo, začíná mě tohle už štvát. Já bych tak přála všem, ať už je očkování dobrovolné ![]()
@mari1912