Očkovat na COVID v době těhotenství?

Anonymní
29.4.21 12:13

Očkovat na COVID v době těhotenství?

Ahoj, každým týdnem se objevují nové informace, poznatky a studie o bezpečnosti očkování v době těhotenství.
Už má někdo zkušenost?
Jsem ve 12t a mám možnost se očkovat. Gynekolog řekl ať neváhám. Vím že když chytnu Covid během těhotenství, rizika jsou velká. Ale jinak moc příznivec nejsem. Vůbec nevím jak se rozhodnout 😔

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63701
29.4.21 12:14

Já bych do toho nešla.. A covid jsem v těhotenství nejspíš prodělala a žijeme oba :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 12:27

Jaka rizika myslis. Sestra Covid prodelala behem 5.mesice a dite je v nastesti poradku. Priznaky mela mirne.

• Citovat
  • Nahlásit
691
29.4.21 12:28

Take jsem mela moznost se ockovat a nesla jsem do toho. Pockam si, az porodim zacatkem cervence a pak se naockovat necham.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4469
29.4.21 12:34

Sama nad tím přemýšlím. Můj lékař mi to velmi doporučoval. Je fakt, že ze zemí, kde očkování těhotných dlouho probíhá, už nějaká data jsou - a ukazuje se, že to na těhotenství a plod vliv vlastně nemá, maximálně tak, že část dětí se pak rodí už s protilátkami. Je fakt, že více se bojím těžkého průběhu covidu (už horečka v těhotenství je dost problém, natož plicní ventilace), popř. nákazy novorozence, než negativních účinků očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8345
29.4.21 12:34

V těhotenství si nemůžeš dát ani klasický kapky do nosu, ale nechat si dát vakcinu co je na světě pár měsíců i s cestou :nevim: Jako nedala bych si v těhotenství žádnou i kdyby byla léta odzkousena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5452
29.4.21 12:37

Já půjdu proti proudu. Pokud by to byla Moderna a Pfizer, tak ano. Pokud ty druhé dvě, tak ne. Covid jsem prodělala jako netěhotná. Jsem mladá. Vážím 50 kg, měřím 160 cm, nekouřím, nepiju, zdravě jím. Sportuji. Myslela jsem, že to nepřežiju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
951
29.4.21 12:43

Měla jsem možnost se očkovat, ale nejdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 12:48

Covid jsem měla jako těhotná, dva dny teplot a ztráta čichu, nějak jsem to neřešila, stejně, jako jinou virózu. Co se týká zdravotního stavu, mám vyšší tlak a trichu nadváhu, kondička nic moc.. Očkovat bych se nenechala, možná někdy po, až dokojím, nebo až mě budou vydírat nemožnou cestou do zahranicí, těhotná a kojící rozhodně ne. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1379
29.4.21 12:49

Jsem 23 tt, když byla na očkování moje maminka, ptala se, jestli bych se měla nechat očkovat i těhotná, až budu moct. Doktorka v očkovacím centru to nedoporučuje, pokud nemám žádná velká další rizika (extra obezitu, chronické onemocnění). Že ty výzkumy vycházejí dost různě a neví se nic jistého.
Taky nad tím přemýšlím a určitě budu hledat i další názory odborníků.
Jako určitě bych počkala přes první trimestr, kdy je embryo nejzranitelnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
29.4.21 12:49

V těhotenství bych se nenechala očkovat proti ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63701
29.4.21 12:52
@JancaS84 píše:
V těhotenství si nemůžeš dát ani klasický kapky do nosu, ale nechat si dát vakcinu co je na světě pár měsíců i s cestou :nevim: Jako nedala bych si v těhotenství žádnou i kdyby byla léta odzkousena.

Tak nějak.. Hlavně, že to není prozkoumáne..ale všichni dr to doporučují.. Hrozný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
29.4.21 12:57

Ja bych se nenechala. Byt jsem teď ve stavu, kdy bych skočila po kazde prilezitosti očkování, tak v těhotenství ne. Přece v těhotenství nesmis ani blby kapky do nosu, skoro žádnej obycejnej léky které se běžně užívá, ale očkování ano? Zadne jiné očkování by těhotné nikdy nikdo nedal, ale covid je covid. Ono Teda mít těžký průběh taky není nic, co by člověk chtěl, ale porad si myslím, že je bezpečnější vyhýbat se nakaze, než se nechat očkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10997
29.4.21 13:02

I kdyby nyni byly vyzkumy sebeslibnejsi, tak kolik muze byt tem detem, co se narodily ockovanym tehotnym? Par mesicu. To nevypovida absolutne o nicem.
Ockovani je sazka do loterie, proste se nevi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10616
29.4.21 13:07

Ja sama očkovaná jsem a jsem pro očkování, ale v těhotenství bych si nic píchnout nedala. Třeba u nás v Německu nabízejí očkování dvěma lidem, kteří sdílí domácnost a nebo se pravidelně starají o těhotnou ženu. To mi přijde rozumnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat