Očkování MMR - nevím si rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 08:43
očkovat - nevím si rady

Dobrý den maminky,

v první řadě chci jen říct, že jsme v této otázce laik, dcera má skoro 3 roky a nemá ještě MMR, měla by jít na očko přístí týden, ale ve mně se to pere, nechat či nenechat..

Z medii se toho na nas hrne mraky, jak spalničky postupují, jak jsou pro dítě nebezpečné..na druhé straně zas odpůrci jak je nebezpečné očkování..

Náš první pediatr - dcera měla velmi špatnou reakci na poslední hexu, zametl to pod stůl, že to nikam hlásit nebude, že to s očko nesouvisí, byla to přímo reakce na ni, reakce byla, že dcera byla asi 14 malátná, zprvu horečky, neustálý pláč - to se srovnalo až po měsíci, celých 14 dní nechtěla skoro chodit, začínala mluvit a přestala uplně a dodnes - jsou ji 3 roky zatím nemluví..ale prý žádná vyšetření kolem očko nejsou třeba, nemá to s tím souvislost, horečky prý bývají, unava taky, že nechtěla ani chodit a celých 14 dní byla jak upozaděná - prý na ni neco lezlo a mluva - někdy děti přestanou na čas, pak se rozmluví, takto nás odbyl..

no tak mám strach, pak jsme změnili lékaře a ten že nemá problém to odložit, chtěli jsme po 2. roce, ale nějak jsme to oddálili až na 3 roky, ted žijeme v Rakousku a tady je to nepovinné, ale přesto jsem ji objednala a ted nevím, jelikož náš doktor mi řekl, že svoje dítě taky naočkované nemá a důvody nechtěl rozebírat, tak já už nevím, ani doktoři nejsou jednotní, pouze řekl, že je to volba každého rodiče a že tady jako v AT se to očko doporučuje, ale on děti nedal..tak já fakt nevim, vim, že to si musím roozhodnout sama, ale jak se má člověk rozhodnout, bojim se udělat nějaký krok, že dceři uškodím..co když ta reakce bude zase hrozná a dcera se ani nerozmluví, čeká nás kolečko u logopeda..

taky máte problém se rozhodnout, co je správné?

další věc, kterou nechápu - proč se pořád mluví o neočko dětech jako hrozbě, když spousta dospělých už nemá protilátky? třeba můj muž se nechal zkontrolovat a nemá, kamarádky - 2 sestry to měly v rámci práce a taktéž, taky bez protilátek, nejsou tedy hrozbou i dospělí? ti také přeci mohou nakazit ostatní..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9266 příspěvků 33 inzerátů 29.01.19 08:50

Ano, jsou hrozbou i dospeli. Jenze pres deti je preci lepsi tlacit. Protoze se matky o sve deti boji.
Jinak pokud vis, ze potize byly po hexe a do ted ma problem s mluvenim a nikdo na tebe netlaci, tak bych to odlozila.
Ja bych detem mmr taky nedala, jenze potrebuju, aby chodily do skolky. Odkladala jsem to, co to slo.

Aduš8
Závislačka 3469 příspěvků 29.01.19 08:51

Tak dospělý by měl být v hlavním případě zodpovědný sám za sebe a hladinu protilátek si nechat pravidelně kontrolovat. Já žiju v Německu a tady to doktoři dělají úplně normálně. K mluvení tvé dcery, jestli dobře chápu, přestěhovali jste se do ciziny. Všude se píše, že děti vyrůstající se dvěma jazyky začínají mluvit déle, než ostatní, vy tam navíc nebydlíte od narození, o to to pro ni může být těžší. Jinak, co se nemocí jako spalničky atd. týká. Nejnebezpečnější jsou právě v dětském věku a když přijde dítě do kolektivu, tak je může snadno chytit. Já jsem zastáncem očkování v rozumných intervalech. A také jsem toho názoru, že pokud dítěti nějaká neurologické porucha hrozí, může ji spustit jakákoliv prodělaná nemoc, stejně tak, jako očkování.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 08:52

@Aduš8 v cizině jsme 3 měsíce teprve, to s tim nesouvisí

Aduš8
Závislačka 3469 příspěvků 29.01.19 08:58

Můj syn byl očkovaný proti MMR, na druhé očkování jsem prošvihla termín. Týden na to měl čtyřicítky horečky,průjem, rýmu a kašel, který ho držel přes měsíc. Kdybych očkovat nechala, nemoc bych 100% přikládala očkování. Rozhodnutí je fakt těžké :nevim:

Beckyttine5
Kecalka 379 příspěvků 29.01.19 08:59

Ve Tvém případě bych určitě neockovala, to riziko, tak se něco stane bych na sebe prostě nevzala…navíc pokud nemusis..

Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 29.01.19 09:07

Proč se mluví o hrozbě hlavně u dětí? Není to proto, že děti nemají vypěstované hygienické návyky a nedrží si osobní hranice? Sledovala jsem jednou školková prťata z povzdálí vysledovala některé rozdíly, které dospělí nedělají a díky tomu si podle mě aktivně snižují riziko nákazy různých chorob. Pár příkladu možná pro pobavení

• vzájemné pusinky bez možnosti zapojit se do kampaně MeToo
  • jídlo spadne na zem? - žádný problém
  • jídlo co spadlo na zem není moje? - taky žádný problém
  • houvno na podrážce z procházky? - no stress
  • houvno z podrážky na ruce? - když si toho někdo všimne, určitě mi řekne ať se umyji
  • houvno na kohoutku, mýdle, ve vlasech…? - však večer se to umyje
  • kýchnutí a ruka před pusu? - když si vzpomenu
  • nudle a kapesník? - když ho najdu, rukáv a plyšák to jistí…
  • je mi nějak blbě, ale do školky musím, protože si toho doma nevšimli
  • tomu co sedí u oběda vedle mě je nějak blbě už pár dnů, ale u něj doma to nikoho nezajímá

Hygiena asi jak ve středověku tj. super líheň…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 09:09

@Aduš8 no hrozně a člověk prostě neví, tak jako tak, následky si nesu rodiče..a třeba tchýně je proočkovací a věčně poslouchám, jak dceři ublížím, že ji neočkuji, že prodlá spalničky a ajk píšou , že jsou nebezpečné, ona ani neví jaké jsou příznaky, ale zná z tv, že je to nebezpečné a uplně vidím jak čeká na to, že je dcera někde chytne, aby mohla říct vidíš, já jsme ti to říkala a strašit mě, že ted může umřít, to by dělala, ji znám..ale nejvíce mě vadí, když by bylo neco po očko, kam se dovolám, aby se to řešilo, zda je to v rámci očko nějaká špatná vedlejší reakce?

jako já intuitivně bych nejraději nedala, ale to víte, že se bojim, že je prodělá a bude to mít těžký průběh, plus co až se vrátíme do čr, tady asi budeme jen chvíli, ne na trvalo a jako neočkovanou s ní zpět..

je to těžké se rozhodnout..

Lekninka91
Extra třída :D 10529 příspěvků 29.01.19 09:12

nemám problém se rozhodnout.. necháváme syna očkovat dle pediatra a nikdy problém nebyl

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 29.01.19 09:13

https://www.iflscience.com/…by-everyone/

Zrovna tohle na me dneska na facebooku vykouklo. Tak treba to trochu pomuze v rozhodovani.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 29.01.19 09:13

Já jsem příznivce očkování, takže já bych naočkovala. Ale počkala bych až po chřipkové epidemii, která se teď rozbíhá. Takže ideálně načasovat až budou všichni okolo zdraví a nebude tolik hrozit že k tomu něco chytne.
Co se týče reakcí po očkování tak ta je to těžké říct co je a co není. Ale mám podobnou zkušenost jako @Aduš8 . První dcera se začala ve 4,5 měsících točit na břicho a už to hezky uměla (tedy jen přes jednu stranu), nedělala to přes záklon, ale správně. Dělala to asi týden a pak najednou ráno to neuměla, zakláněla hlavu a dělala to úplně blbě. Ten den jsme šli na 2. dávku hexavakcíny. Ale neuměla to už před tím očkováním, kdyby to zapomněla až další den tak to také možná budu přičítat očkování, takhle vím, že to s tím souvislost nemělo. Děti když se něco učí tak něco jiného třeba zapomenou.

alifie
Extra třída :D 13170 příspěvků 29.01.19 09:18

Joo, včera v televizi říkali, že je někde v ČR zase spalničková epidemie. Už onemocnělo 10 (slovy deset) lidí. :roll:

Uživatel je onlineastoret
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 29.01.19 09:20

@Lucka1111 problém je ale že se to neřeší, takže těžko říct, máloco se vůbec hlásí jako reakce na očko, natož aby se pátralo po příčině, v čr je očko povinné, ale stane-li se něco po očko, jsou v tom rodiče sami, takže oni naočkovat musí, ale stát nebere zodpovědnost, když se něco pokazí, to je docela problém..a že by dítě přestalo mluvit a vůbec se do 3 letech nerozmluvilo, když bylo lékaři nahlášeno hned po očko hexy a nikdo nic? ted zž těžko se dopátrají nečeho, bud se rozmluví později nebo se může jednat o nějakou VV a nebo to je v důsledku očko, taky může být, vše už jsou ale spekulace, chápu tu obavu..zvlášt, když předchozí očko nebylo bez problému..

já bych rozhodně neočkovala v době všech viroz a chřipek, každopádně ty důsledky at u rozhodnutí neočkovat a možnosti prodělání infekce nebo očko a možných následků po očko, si musí zvážit každý sám..to že jsou lékaři nejednotní vím moc dobře, kamarád z kanady je lékaž a je taky proti očkování :nevim:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12281 příspěvků 29.01.19 09:20

Ockovala bych, problém s rozhodováním nemám, oba kluci jsou očkováni plně plus navíc bexsero, pneumokoky a teď půjdou na klistovku. U dítěte jsou spalnicky nebezpečnější než u dospělých. Proto se o tom častěji mluví. Navíc prioritně ochraňujeme děti, to mame dané.

Uživatel je onlineastoret
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 29.01.19 09:22

@Lenca27 tyhle články jsou o ničem, na každý takový ti sem může kdokoliv hodit opačný článek..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >