Očkujete své domácí kočky?

1382
19.4.17 06:51

Ockujete sve domaci kocky?

Ockujete kocky, ktere nechodi ven (jen na balkon)? Pokud ne, tak proc? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15443
19.4.17 07:07

@Carmen6 Neočkuji a kocouři dokonce chodí na zahradu. Důvod je ten, že jsem vyhodnotila riziko nákazy jako menší, než riziko nežádoucích účinků. Do čtyř let byl starší kocour očkován „zlatým felovaxem“ a pak měl ošklivou reakci. Nebylo to jen vakcínou, byla to souhra blbých okolností a sešlo se to se skrytě probíhajícím jiným onemocněním. Každopádně jsem o něj málem přišla. Pak už jsem nebrala na očkování ani mladšího. S cizími kočkami se nepotkávají, čímž se nákaza od ostatních koček dost eliminuje, takže jediné, co hlídám jsou paraziti vnější i vnitřní. Takže já neočkuji „z leknutí“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
19.4.17 07:07

Ahoj, ano nase kocky jsem ockovala i kdyz byly pouze bytove. Ted uz jsou polovenkovni, tak to je jasne. Ockovala jsem proto, ze clovek muze z venku neco domu prinest, nektere viry a bakterie jsou dost odolne. A obcas se kocky take dostaly ven, i kdyz to bylo jen v prepravce (treba k veterinari) a tam mohly take neco chytit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 07:09

Ano ja očkovala proti vzteklině…sice mvdr. měla pocit, že je to zbytečné, ale ja si představila jak na balkóně zakousne nějakého holuba a průser je na světě :lol:…nicméně ta naše koza se max. zmůže na nějaké mňoukání ale neuloví zhola nic :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
19.4.17 07:11

@lavina32 pravda, pravda. V době, kdy jsem ještě očkovala tehdy čistě bytové kočky, jsem si myslela, že je očko proti vzteklině zbytečnost. Do doby, než v noci jeden z kocourů protáhl sítí proti ptákům do bytu netopýra :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7139
19.4.17 07:18

Ne naše veterinářka řekla, že je to zbytečné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18257
19.4.17 07:20

Mam pulrocniho kocoura a velmi se rozmyslim. Posledni preockovani na roce urcite dam a pak se uvidi.Na vetsinu tech nemoci umiraji kotata. Rizika po ocku jsou mozna vyssi, nez jeho klady. A tezko toto probirat s veterinarem, ze..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18257
19.4.17 07:21

@lukresia fakt jo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7139
19.4.17 07:28

@Eemii fakt, byl to nalezenec, při první kontrole si nevzpomínám jestli něco dostal, byl po úraze, možná jo, ale když jsem tam šla podruhé už těhotná a z internetu vystrašená z toxoplazmozy, tak řekla, že pokud kočka nechodí ven, je pro ni očkování zbytečná zátež :nevim: a on je opravdu jen doma, ani hmyz neloví, bojí se :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
19.4.17 07:37

Naše kočky chodí i ven, loví myši a potkany a stejně je neočkuju. Nepotřebuju důvod, proč něco nědělat, ale naopak proč očkovat. A ten nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12243
19.4.17 07:39

My máme dva kocoury z útulku, tam očkování dostali, máme je doma 2 roky a neočkujeme je, je to na radu paní z útulku, která má letité zkušenosti s hafo kočkami, poslala mi i nějakou zprávu z nějaké celosvětové asociace o kočkách, že očkovat stačí po 7 letech domácí a po 3 letech venkovní - že to očkování funguje více let, častější očkování je byznys pro veterináře
@lavina32 holubi vzteklinu mít nemohou :mrgreen:
@Kakika jo netopýři jsou nebezpeční, ti jsou vzteklinou promoření

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 07:47

Musím říct, že u kočky jsem nildy neřešila nežádoucí účinky po očkování…u dětí to pochopim…ale u kočky :think:…to už mi pak příjde jen krok od toho je vozit v kočárku..někde mezitím bude tenká hranice :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 07:55

@stinga v mých představách ji měli :dance: :dance:  :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
19.4.17 08:02

@Carmen6 Naše kočky jsou narozené 1998 a 1999. Očkovali jsme celý jejich život, teprve od letoška přestáváme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
19.4.17 08:04

@fenny Třeba zákonná povinnost? :think: Hromadu nemocí se v ČR podařilo podchytit a vymýtit právě díky plošnému očkování, třeba ta vzteklina. Kvůli takovým lidem s názory, jaký je ten tvůj, se sem zase vracejí. Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama