OČR když je maminka v nemocnici

Anonymní
9.7.21 19:22

OCR kdyz je maminka v nemocnici

Zatim jsme OCR nikdy necerpali a zajimalo by me, jak to funguje v praxi. V zari mam jit na 5-7 dni do nemocnice na operaci, nasledne se pry dava az 4-tydenni neschopenka, pokud jde o pracujiciho.

Doktor uz mi rekl ze pak zejmena nesmim nosit deti ani se jinak namahat, nez se po operaci vse srovna. Mame 2 male deti (4 a 1,5 roku), s mladsim jsem na rodicaku.

Nevite jak to je s OCR, jestli by si ji mohl vzit manzel, kdyz se o nas bude muset starat, a na jak dlouho? Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2004
9.7.21 19:36

Ja byla v kvetnu na menším gyn zakroku a mam 2 leta dvojcata. Na prijmu jsem sestru poprosila o ocr na manzela, s tim, ze on může ocr cerpat i pres vikend a snad 9 dni a pak musi mit den pauzu a pak může byt zase na ocr, ale presne uz NEVIM, nejsem profi mzdova ucetni :) At se mnzel zepta v praci, ale urcite si ocr na manzela vem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 19:40

@suzka1 Dik moc! Manzel je neschopny pokud jde o zarizovani, takze on se nikoho urcite nezepta, musim ja 🙈 Ale zkusim se poptat v nemocnici anebo predtim u prakticke az budu resit predoperacni, jen jsem si rikala na koho to vlastne dostane, zda ma me nebo na deti.

• Citovat
  • Nahlásit
12951
9.7.21 19:41

Pokud se vracis z nemocnice a nezvladnes se postarat o sebe, tak muze mit osetrovacku na tebe. Dokonce i dlouhodobejsi. Presne info budou vedet v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22639
9.7.21 19:45
@Anonymní píše:
@suzka1 Dik moc! Manzel je neschopny pokud jde o zarizovani, takze on se nikoho urcite nezepta, musim ja 🙈 Ale zkusim se poptat v nemocnici anebo predtim u prakticke az budu resit predoperacni, jen jsem si rikala na koho to vlastne dostane, zda ma me nebo na deti.

Osetrovacku musí na tebe, buď ji napíše tvůj praktik nebo v nemocnici. Akorát mám za to, že je placených jen těch 9 dní, kdyby chtěl déle je tam myslím podmínka, že musíš být v nemocnici minimálně týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 19:59

OCR bude vystavena na tebe, zaskrtnuto ze nemuzes pecovat o dite o ktere jinak pecujes, z druhe strany I.dilu bude nahore zadatel(manzel)
A nize osetrovana osoba jedno z deti, o ktere pecuje protoze nemuzes se starat ty. Jelikoz nejsi sama, tak OCR max. 9dnu..muze bejt i delsi, ale penize dostanes jen za 9dnu a pripadnych vice dnu slouzi jako napr. Omluvenka do prace pro manzela.

• Citovat
  • Nahlásit
18117
9.7.21 20:04

Ocr jak dlouho je potřeba, placených 9dnu. Nepomuze ani den zrušení, pokud je stejná potřeba ošetřování. Existuje i dlouhodobé ošetřování, celou dobu hrazené, ale ma podmínky jako být v nemocnici minimálně 7 po sobě jdoucích dnu a potřeba ošetřování musí být nezbytna a delší než 30dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 20:09

Díky všem, snad nespadnu do dlouhodobého osetrovneho, i když díky diagnoze je možné i to, aspoň 9 dnů placených normálně je super, muz si šetřil dovolenou, tak už víme na co kdyztak padne :,(

• Citovat
  • Nahlásit
16088
9.7.21 20:10

@lachtanice86 V tomto pripade to na dlouhodobe osetrovne nebude, to by se osetrovana osoba o sebe nemohla umet postarat, coz nebude tento pripad.
Tady to vidim na tech max. 9 dnu klasickeho ocr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77412
9.7.21 20:29
@lachtanice86 píše:
Ocr jak dlouho je potřeba, placených 9dnu. Nepomuze ani den zrušení, pokud je stejná potřeba ošetřování. Existuje i dlouhodobé ošetřování, celou dobu hrazené, ale ma podmínky jako být v nemocnici minimálně 7 po sobě jdoucích dnu a potřeba ošetřování musí být nezbytna a delší než 30dnu.

Plus musi byt dana osoba neschopna postatat se o sebe, nikoliv o deti, takze po beznem zakroku bez komplikaci u relativně mladé osoby je to dlouhodobe vicemene nereálné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
9.7.21 20:48

Já jsem byla v nemocnici týden, teď v květnu. Doma 3 děti, nejmenší rok a půl. Manžel měl na mě OČR (jakože jsem osoba, která pečuje o děti a teď toho nejsem schopna, musí to být psané na dítě, na které je rodicak), napřed od nemocnice ten týden a pak další týden od mojí obvodní. Pak už to nebylo potřeba, ale kdyby bylo, tak by mu to doktorka dala i dál. Akorát placených je jen těch 9 dnů, ale máme dobré pojištění, tak nám to bylo jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18117
9.7.21 20:58
@tucks píše:
Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu dostal přes jeho číslo WhatsApp. +2349020168697
Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti
Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

Jinak si ok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9437
9.7.21 21:09
@Midaku píše:
Já jsem byla v nemocnici týden, teď v květnu. Doma 3 děti, nejmenší rok a půl. Manžel měl na mě OČR (jakože jsem osoba, která pečuje o děti a teď toho nejsem schopna, musí to být psané na dítě, na které je rodicak), napřed od nemocnice ten týden a pak další týden od mojí obvodní. Pak už to nebylo potřeba, ale kdyby bylo, tak by mu to doktorka dala i dál. Akorát placených je jen těch 9 dnů, ale máme dobré pojištění, tak nám to bylo jedno.

Nemusí to být na dítě, na které je rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19346
9.7.21 21:20
@Lendeš píše:
Nemusí to být na dítě, na které je rodičák.

Taky jsme tu pro mě řešily, že teoreticky kvůli penězům, by šlo devět dnů na manželku a dalších devět na „nemocné dítě“ o které se nemůže postarat manželka. Jinak jsem to měla viz výše, nejdřív manžel dovolenou, pak jsem zašla k naší obvodní a ta to vystavila (předem jsem se jí ptala), rodičák mi normálně přišel a měli jsme to vyplněno na dítě a i zaškrtnuto, že na něj pobírám rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4123
9.7.21 21:34

Akorát pozor, není možné mít OČR na partnerku/manželku v době její hospitalizace. My to tak měli a paní ze sociálky volala manželovi, že je to prakticky „podfuk“. Jak se o mě stará, když ležím v nemocnici?:lol:
My to tedy měli ještě komplikované s dlouhodobým ošetřovným. Nemohla jsem se starat o syna 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat