Žádost o RP bez nároku na mateřskou

Anonymní
8.7.21 15:45

žádost o RP bez nároku na mateřskou

Potřebovala bych poradit. Pokud žena nemá nárok na mateřskou, začíná tedy ihned po porodu pobírat rodičovský příspěvek. Pokud o něj půjdu po narození dítěte žádat potřebuji s sebou rodný list dítěte, občanku, vyplněnou žádost a není mi jasné, jestli i papír, který dává ženě gynekolog při nástupu na mateřskou? Nárok na ni mít nebudu, ale někde jsem se dočetla, že při vyřizování rodičáku je potřeba i tenhle papír o mateřské od gynekologa, kde je místo zaměstnavatele vyplněný úřad práce a dokládáte tím, že jste nárok na mateřskou neměla. Nemáte s tím některá osobní zkušenost, jak to tedy je? A ještě jedna věc :nevim:. Byla jsem na tom, že ted už si délku pobírání rodičáku může vybrat každý bez ohledu na to, zda předtím pracoval či ne…Někde ale píší, že v takovém případě nesmí přesáhnout 7600 a při odevzdávání žádosti o RP musíte vyplit i potvrzení o nároku na dávky ovlivnujici nárok a výši RP :roll:. Vyzná se v tom někdo z váas, prosím? :oops: Moc děkuju…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
326
8.7.21 16:39

K zadosti o RP od porodu nepotrebujes papir o materske. Potrebujes pouze uvedene doklady. Maximalni vyse, kterou muzes cerpat, pokud jsi nemela materskou je 10.000kc/mesicne. Nebo muzes zadat pres partnera a pak se to bude pocitat z jeho mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18127
8.7.21 16:45

Max je 10tisic měsíčně bez nároku na ppm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77429
8.7.21 19:41

Me by zajimalo, jak by mel ten papir od doktora na ppm dokazovat, ze na ni nemas narok :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 07:26

@JednaPrazacka @lachtanice86 Moc vám děkuju :srdce:. Takže chápu správně, že až mi budou chtít na gynde dat ten papír o nástupu na mateřskou, tak si nic brát nebudu, zůstanu nahlášena na ÚP a po narození miminka půjdu žádat o RP, o který můžu žádat normálně já a ne přes partnera, když chci tříletou variantu, která 10000 nepřesáhne? Ptám se jak pako, já vim :mrgreen:, jen chci mít jistotu

• Citovat
  • Nahlásit
77429
9.7.21 07:31

Jo, presne tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie