od kdy chleba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Magi
Kecalka 421 příspěvků 23.11.08 15:07
od kdy chleba?

Milé maminky, chtěla jsem se zeptat, kdy jste začaly dětem dávat chleba. Malej vstává v 5 ráno a těch svačinek máme tedy víc a já už nevím, co mu vymyslet. Někdo radí pečivo až po roce, někdo dříve. Nechci mu nějak uškodit. Tak mě zajímají vaše zkušenosti a názory. Chtěla bych mu klasický konzumní chleba nakrájet na kostičky a natřít třeba lučinou, nebo máslem… Od kdy mohu zařadit pečivo každý den? Děkuji.

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.08 15:41

Už bys měla, podle nových doporučení se se zavedením lepku nemá čekat do 1 roku, je to již překonaný názor, projdi si poradnu MUDr. Honzíka na www.porodnice.cz.

Chleba asi ten normální, pšenično-žitný, pokud pečeš doma, asi vymyslíš i něco lepšího (větší podíl žitné mouky by byl určitě ku prospěchu).

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 23.11.08 20:56

Ahoj Magi, máme skoro stejně staré děti (malá se narodila 2.2.) a chleba už dávám - a chutná jí dost!

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 23.11.08 21:48

Dávám chleba od půlky desátého měsíce, klidně každý den, nevadí nám :) a nejraději ho má malá s obyčejným máslem, zatím nemusím vymejšlet co navrch :lol:

zari
Závislačka 3496 příspěvků 23.11.08 22:41

my s pečivem začali v půl roce. Doporučil nám to dětský lékař, že máme zkoušet zatěžovat lepkem. A to malá byla hrozný drobek. Zátěž lepkem se doporučuje hlavně když je dítko s váhou v normě, ne moc hubené, protože lepek způsobuje problémy se vstřebáváním a trávením, tudíž úbytek na váze.

Marky13
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 24.11.08 11:11

Tak nám náš Mudr. doporučil od půl roku začít zkoušet piškoty (kvůli lepku) a když bude vše bez problémů, tak prý tak kolem 7 měsíce zkusit klidně chleba namazaný sýrem či máslem. Ještě sem to zatím nevyzkoušela, ale suchou kůrku či tvrdý rohlík žumlá bez problémů už teď :)

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 24.11.08 11:57

Ahoj,
já dávám chleba, pečivo, piškoty i dětský sušenky asi tak od 7. měsíce a zatím v pohodě :wink:
Mažu máslem, Florou nebo Žervé bez soli, ale to jen výjmečně kvůli ledvinám…

Marky13 - trochu mě zarazil ten sýr namazanej na chleba - to jako taveňák? 8O 8O 8O

Marky13
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 24.11.08 13:24

Gandelion já sem se ho neptala,nějak mě to nenapadlo, ale myslím, že tím sýrem myslel asi něco jako Žervé, no jdeme tam až v 8.měsících, tak se ho potom ještě zeptám.. nebo co mažete holky vy?

pehot
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 24.11.08 16:24

Ahoj, trochu se Vám vtírnu do diskuse, ale :
jak takhle malým dětem ten chleba podáváte? Já ho naší malé namažu trochu máslem,nakrájim na proužky, nebo kostky.Jenže ona slízne to máslo a ten chleba pak jen tak žužlá a patlá si ho v rukách,až jí vypadne a skulí se jí někam pod zadek. Takže když jí pak vyndavám ze židličky, tak má pod sebou všechny ty chleby - jen částečně okousané a řádně rozpatlané.

Když chci, aby chleba opravdu snědla, tak ho musim napižlat na malý kostičky a krmit jí tim.

Jak to děláte vy? Dík

Be-una
Kecalka 422 příspěvků 24.11.08 16:35

Já dávám malému chleba od půl roku a teď od 8.měsíce mu ho namažu třeba lučinou nebo sýrem bez chemie(třeba kidiboo) a doktorka říkala, že může jednou za čas i kuřecí výběrovou šunku a ta mu teda šmakuje, nakrájím na malé kostičky a musím ho krmit,protože když mu dám do ruky rohlík nebo kousek suchého chleba, tak si toho vždycky moc ukousne a nemůže to spolknout :roll:

Magi
Kecalka 421 příspěvků 24.11.08 19:26

Holky děkuju moc za rady. Dnes jsem to tedy zkusila a jak tady píše Be-una, tak když mu dám kostičky chleba, aby se krmil sám, tak si nacpe celou pusu a pak se mu to těžko polyká nebo mu to zaskočí. Takže jsem ho krmila. No na poprvé moc nadšený nebyl, snědli jsme asi 5 pidikostiček, ale asi to chce aby si pomalu zvyknul.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 05.01.09 20:53

Chleba krájím na kostičky, dám jí do plastové misky 2 kostičky, ona se sama krmí (já mezitím taky :oops: ), když to zmákne, dostane další dvě. Když jí dám víc najednou, otevře pusu a všechno, co má v misce, tam nacpe a pak řve, že má v puse kouli, která nejde spolknout…

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 06.01.09 00:01
ahoj

ja Danulkovi davam chlebik i rohla uz od 6 mesicu… Doktorka mi to doporucila.. Rikala, ze to mam zkusit a vzhledem k tomu, ze se nam prorezavaly zuby, poradila mi, abych mu ho nechala trochu okorat a dat mu ho az treba druhy den… Oboji ma rad i suche… Nemyslim, ze by si tim neco zkazila… :-) Ted uz mesic zkousime namazany maslem a syrem :-)

Kristule
Povídálka 23 příspěvků 06.01.09 11:22

ahoj.prvnímu synovi jsem začala dávat chleba v devíti měsících a u druhého taky tak začnu.na chlebu není nic špatného.S másílkem nebo dobrou marmeládou je to mňamka.Kris

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >