Reklama

od kdy chleba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Magi
Kecalka 421 příspěvků 23.11.08 15:07
od kdy chleba?

Milé maminky, chtěla jsem se zeptat, kdy jste začaly dětem dávat chleba. Malej vstává v 5 ráno a těch svačinek máme tedy víc a já už nevím, co mu vymyslet. Někdo radí pečivo až po roce, někdo dříve. Nechci mu nějak uškodit. Tak mě zajímají vaše zkušenosti a názory. Chtěla bych mu klasický konzumní chleba nakrájet na kostičky a natřít třeba lučinou, nebo máslem… Od kdy mohu zařadit pečivo každý den? Děkuji.

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.08 15:41

Už bys měla, podle nových doporučení se se zavedením lepku nemá čekat do 1 roku, je to již překonaný názor, projdi si poradnu MUDr. Honzíka na www.porodnice.cz.

Chleba asi ten normální, pšenično-žitný, pokud pečeš doma, asi vymyslíš i něco lepšího (větší podíl žitné mouky by byl určitě ku prospěchu).

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 23.11.08 20:56

Ahoj Magi, máme skoro stejně staré děti (malá se narodila 2.2.) a chleba už dávám - a chutná jí dost!

Murka
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 23.11.08 21:48

Dávám chleba od půlky desátého měsíce, klidně každý den, nevadí nám :) a nejraději ho má malá s obyčejným máslem, zatím nemusím vymejšlet co navrch :lol:

zari
Závislačka 3496 příspěvků 23.11.08 22:41

my s pečivem začali v půl roce. Doporučil nám to dětský lékař, že máme zkoušet zatěžovat lepkem. A to malá byla hrozný drobek. Zátěž lepkem se doporučuje hlavně když je dítko s váhou v normě, ne moc hubené, protože lepek způsobuje problémy se vstřebáváním a trávením, tudíž úbytek na váze.

Marky13
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 24.11.08 11:11

Tak nám náš Mudr. doporučil od půl roku začít zkoušet piškoty (kvůli lepku) a když bude vše bez problémů, tak prý tak kolem 7 měsíce zkusit klidně chleba namazaný sýrem či máslem. Ještě sem to zatím nevyzkoušela, ale suchou kůrku či tvrdý rohlík žumlá bez problémů už teď :)

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 24.11.08 11:57

Ahoj,
já dávám chleba, pečivo, piškoty i dětský sušenky asi tak od 7. měsíce a zatím v pohodě :wink:
Mažu máslem, Florou nebo Žervé bez soli, ale to jen výjmečně kvůli ledvinám…

Marky13 - trochu mě zarazil ten sýr namazanej na chleba - to jako taveňák? 8O 8O 8O

Marky13
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 24.11.08 13:24

Gandelion já sem se ho neptala,nějak mě to nenapadlo, ale myslím, že tím sýrem myslel asi něco jako Žervé, no jdeme tam až v 8.měsících, tak se ho potom ještě zeptám.. nebo co mažete holky vy?

pehot
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 24.11.08 16:24

Ahoj, trochu se Vám vtírnu do diskuse, ale :
jak takhle malým dětem ten chleba podáváte? Já ho naší malé namažu trochu máslem,nakrájim na proužky, nebo kostky.Jenže ona slízne to máslo a ten chleba pak jen tak žužlá a patlá si ho v rukách,až jí vypadne a skulí se jí někam pod zadek. Takže když jí pak vyndavám ze židličky, tak má pod sebou všechny ty chleby - jen částečně okousané a řádně rozpatlané.

Když chci, aby chleba opravdu snědla, tak ho musim napižlat na malý kostičky a krmit jí tim.

Jak to děláte vy? Dík

Be-una
Kecalka 422 příspěvků 24.11.08 16:35

Já dávám malému chleba od půl roku a teď od 8.měsíce mu ho namažu třeba lučinou nebo sýrem bez chemie(třeba kidiboo) a doktorka říkala, že může jednou za čas i kuřecí výběrovou šunku a ta mu teda šmakuje, nakrájím na malé kostičky a musím ho krmit,protože když mu dám do ruky rohlík nebo kousek suchého chleba, tak si toho vždycky moc ukousne a nemůže to spolknout :roll:

Magi
Kecalka 421 příspěvků 24.11.08 19:26

Holky děkuju moc za rady. Dnes jsem to tedy zkusila a jak tady píše Be-una, tak když mu dám kostičky chleba, aby se krmil sám, tak si nacpe celou pusu a pak se mu to těžko polyká nebo mu to zaskočí. Takže jsem ho krmila. No na poprvé moc nadšený nebyl, snědli jsme asi 5 pidikostiček, ale asi to chce aby si pomalu zvyknul.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 05.01.09 20:53

Chleba krájím na kostičky, dám jí do plastové misky 2 kostičky, ona se sama krmí (já mezitím taky :oops: ), když to zmákne, dostane další dvě. Když jí dám víc najednou, otevře pusu a všechno, co má v misce, tam nacpe a pak řve, že má v puse kouli, která nejde spolknout…

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 06.01.09 00:01
ahoj

ja Danulkovi davam chlebik i rohla uz od 6 mesicu… Doktorka mi to doporucila.. Rikala, ze to mam zkusit a vzhledem k tomu, ze se nam prorezavaly zuby, poradila mi, abych mu ho nechala trochu okorat a dat mu ho az treba druhy den… Oboji ma rad i suche… Nemyslim, ze by si tim neco zkazila… :-) Ted uz mesic zkousime namazany maslem a syrem :-)

Kristule
Povídálka 23 příspěvků 06.01.09 11:22

ahoj.prvnímu synovi jsem začala dávat chleba v devíti měsících a u druhého taky tak začnu.na chlebu není nic špatného.S másílkem nebo dobrou marmeládou je to mňamka.Kris

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >