Od kdy HIPP?

1790
8.1.05 11:40

Od kdy HIPP?

Ahoj holky,

nedá mi to, abych nezareagovala, čeho jsem si teď všimla. Na ovocném pyré (meruňka) je uvedeno větším písmem „od ukončeného 4.měsíce/mesiaca“ a na stejné etiketě malinkým písmem v češtině „vhodná pro kojence od ukončeného 6. měsíce“ a ve slovenštině „…od ukončeného 4. mesiaca“. Tak co myslíte odkdy je to tedy možno podávat dětem? Nebo je snad podle výrobce rozdíl mezi českými a slovenskými dětmi?

Ahoj Miroušek a Pepíček 7m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
8.1.05 14:01

Ahoj Miroušku,
rozdíl mezi dětmi není, ale řekla bych, že je rozdíl v normách našich a slovenských. Stejně, jako se v některých zemích doporučuje lepek už od 6ti měsíců a u nás později. V některých zemích je povolený vyšší obsah škodlivin a v jiných nižší. Řekla bych, že to bude ten problém.
Tvůj Pepíček splňuje už oboje, tak se tím nezatěžuj. :lol:
Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
wej
579
8.1.05 16:14

Ahoj,
a není to myšleno jako pro kojené děti? Tam se doporučuje od šestého měsíce
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
8.1.05 16:22

Ahoj holky,

já jsem to spíš myslela tak, že kdybych měla 4 měsíční mimčo, tak bych asi nevěděla, jestli to už může nebo ne. Protože je to na tý skleničce napsáno 3× a pokaždý jinak. Ty slovenský normy mě pak napadly taky, ale co jsem zatím viděla, tak mně připadají tvrdší než český.
Já jsem se o ty příkrmy začala zajímat až teď, Pepíček byl kojenej až doteď, do 7.měsíce a teprve od Nového roku jsem mu začala zkoušet vařit mrkev a brambory. Ale moc mu to nejede, mlíčko je mlíčko.
Spíš jsem to napsala jako zajímavost, co se dá najít na jedný etiketě.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
8.1.05 19:16

Ahoj Miroušku,

docela mě to zajímalo, tak jsem zapátrala v domácích zásobách a našla Meruňku od HiPPu, ovocný příkrm a ať hledám jak hledám nikde nic takového napsáno není. V čj i sj je to od 4. měsíce a i v textu se opět opakuje od 4.m. Tak nevím, možná špatná etiketa???

Já mám větší „špek“ dnes jsem mimísovi dávala poprvé od DEVY NESLAZENÝ jablečný protlak s měruňkami a po přečtení etikety mě překvapilo, že je tam napsáno „obsah cukru ve 100g výrobku…“ tak už vážně nevím, jestli si z nás výrobci dělají srandu a to je tam napsáno vhodné pro diabetiky!!!

Já už vážně nevím, co mu dávat, protože téměř ve všech kupovaných ovocných je cukr a tam kde není to zase ředí řýžovou krupicí a škrobem..... :evil:. Doma je připravovat nemůžu, protože sezónní ovoce je teď velmi chudé a mražené nevím jestli je to pravé. Se zeleninou je to trochu lepší, nějaká se sežene, ale přece jen někdy je nouze a skoro ve všech kupovaných je zase sůl!!!

Nemáte někdo tip na nějaké nejméně závadné kupované příkrmy??? Já zatím na všech něco našla.

Díky
Sendy a Mišák 8m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
8.1.05 19:41

Milý Miroušku, :P

máme na sebe nějaké štěstí. Včera večer jsem v jiné rubrice našla nějakou kritiku na Hipp, která k němu nesedí, jelikož patří do zdrvé výživy, tutíž k nejlepším produktům pro dítě. Chtěla jsem se přesvědčit, abych si nic nevymýšlela, tak jsem při dnešním nákupu zavítala do drogerie DM a projela sklenky.
Ovocné příkrmy od 4. měsíce 190g nebo 250g žádný z nich není slazený, obsah cukru je jen z ovoce, což je jasné, že není škodlivé.
Patří k nim: Broskev, Hruška, Jablko-Banán, Jablko-banán s Baby keksem a Borůvky v jablku. Takže Tvá sklenka nebude jiná.
Hezký večer
Iva a Michael 32tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
8.1.05 23:29

Ahoj holky,

tu skleničku jsme dostávaly v porodnici a je vyrobena 26.05.2003 a má 125 g. Je od 26.12.2004 prošlá, protože jsem malému nic nedávala, jen kojila, ale to co jsem psala, je na ní skutečně uvedeno. Taky bych řekla, že to bude špatná etiketa, ale neměl by i tohle někdo kontrolovat? Já myslím, že ano.
Malému tuto prošlou sklenku dávat samozřejmě nebudu, koupím jinou.

Taky přemýšlím, co vařit, aby to bylo to nejlepší, ale nic moc mě nenapadá. Ke všemu mám alergii a ekzém, tak bych tomu ráda předešla u malého. Budu muset taky vyrazit po obchodech a zkoumat etikety, jsem ale zvědavá, jak dlouho u regálu vydrží čekat manžel. :-)))

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
8.1.05 23:50

Mila Ivo,

mozna jsi narazila na moji kritiku, kde jsem psala, ze pridavaji smetanu a mleko. Samozrejme se nejednalo o prikrmy od 4. mesice a uz vubec ne o ovoce. Ale ze do ovocnych prikrmu davaji cukr, na tom si stojim. Ten cukr je tam uvaden ve slozeni, tedy je tam dan navic. Napr. v hruskove stavicce od Hippu uvaden neni a urcite ta stavicka bude prirozene sladka. Pro priklad na prikrmu od Hami banany taky zadny cukr uvaden neni, kdezto na merunkach a hrusce ano.
Nechci Hipp nijak hanit, jen me to na ne docela mrzi, ze se prave ohaneji zdravou vyzivou a pak si to tim pokazi. Docela se na to snazim davat bacha ikdyz mi obcas neco utece. Jinak zeleninu vetsinou kupuju pro holky Bio.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
9.1.05 20:34

Čauko Monis,

Mirouškovi jsem odpovídala jen na ovocné příkrmy od 4. měsíce a že tam není přidaný cukr - kristalový, ale, že jsou slazené jen ovocem, obsahovaným ve skleničce (ovocný cukr). Tak to stojí na všech sklenkách, co jsem četla, přesto mě zaráží, že v Česku je napsaný v obsahu cukr, tady ne. :?
Tohle a ke smetaně jsem psala do otázky:„Jakou zeleninu pro mimi“. Nejedná se o příkrmy od 4. měsíce, ale od 12. měsíce - hlavní jídla, ne ovoce. Ale i tak jsem našla jen jednu skleničku, co obsahuje smetanu - těstoviny se špenátovo-sýrovou omáčkou, ostatní mají nízkotučné mléko.
Tak jsme si asi špatně rozuměly.
Hezký večer přeji
Iva a Michael 32tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama