Od kdy mám počítat nový cyklus po vysazení HA?

50
1.3.21 23:09

Od kdy mám počítat nový cyklus po vysazení HA?

Ahojky, vysadila jsem antikoncepci a nemůžu se nikde dočíst, kdy mi po tom vysazení vlastně začal nový cyklus. Začal už hned první den po vysazení posledního prášku, nebo až po té týdenní pauze, co vždycky po plátíčku je? Možná je to hloupý dotaz :nevim: Asi spíš hned po vysazení, co? Já jen, abych věděla, kdy čekat MS, jestli vůbec dorazí.. Už přes týden mě neskutečně bolí bradavky. Myslela jsem, že je to PMS, ale pamatuji si, že u něj mě vždy bolela prsa celá. Těhotná si myslím být nemůžu.
Děkuji za odpovědi :kytka: :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
102
1.3.21 23:20

No cyklus zacina prvnim dnem menstruace. Kdyz zobnes posledni prasek, tak pak dostanes MS, zacina cyklus. Otazka, jak bude dlouhej do prvni „prirozeny“ menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
2.3.21 09:26

Ahoj, 1DC (den cyklu) je první den menstruace. Prvně by si měla dostat tu řízenou hormony, a potom už klasickou menstruaci. Já jsem vysazovala antikoncepci v lednu, zkoušíme miminko. Do tří dnu jsem dostala hormonovou menstruaci, takže počítám 1DC a včera jsem to měla dostat a nic. Takže jsem už 30 DC, těhotenský test negativní. Tak buď budu mít jinak dlouhý cyklus, a nebo dost možná budu muset na vyvolání menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
3.3.21 11:29

@tejuna Ahoj, řeším podobnou situaci jako vy a doktorka mi včera řekla, že pokud by mi vyvolávala menstruaci, je to zase další umělý zásah do cyklu, který se snaží sám nastartovat. Mám zpoždění asi 20 dní a doporučila mi s vyvoláváním počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
3.3.21 13:08
@Elishka píše:
@tejuna Ahoj, řeším podobnou situaci jako vy a doktorka mi včera řekla, že pokud by mi vyvolávala menstruaci, je to zase další umělý zásah do cyklu, který se snaží sám nastartovat. Mám zpoždění asi 20 dní a doporučila mi s vyvoláváním počkat.

Presne tak, ja to kdysi po vysazeni nedostala nekolik mesicu. S doktorkou jsem to resila od A do Z. Rikala, ze sice mi injekci dat muze, krvacet po ni zacnu, ale to neznamena, ze se mi nastartuje i ovulace a spravny cyklus se vsim vsudy. Ze pokus netouzim ciste po tom krvaceni jako takovym, tak doporucuje nechat to na prirode. Ja mela cyklus hrozne nepravidelny uz pred HA a ono se to po vysazeni vetsinou vraci do tehdejsiho puvodniho stavu. Takze jsem to nechala a priroda to sama nastartovala casem i s ovulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
3.3.21 13:16

@Janadel Takže se vám cyklus upravil po několika měsících od vysazení HA? Mně včera doktorka ještě našla cystu (asi 2,5cm), tak jsem z toho trochu nervózní. Navíc biologické hodiny tikají hlasitěji a hlasitěji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
3.3.21 13:35
@Elishka píše:
@Janadel Takže se vám cyklus upravil po několika měsících od vysazení HA? Mně včera doktorka ještě našla cystu (asi 2,5cm), tak jsem z toho trochu nervózní. Navíc biologické hodiny tikají hlasitěji a hlasitěji.

No trvalo to skoro trictvrte roku, ale pak uz to bylo dobry. Ja teda zadny jiny zdravotni problemy nemela, netusim, jestli cysta ma na celou vec nejaky vliv. Ani jsem nevysazovala kvuli poceti, takze me netlacil stres z touhy po diteti.
Kdyz se rozhodnete vyckat, doporucuju kapky Gynex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
3.3.21 14:13

@Janadel Gynex jsem začala brát hned po vysazení HA. V každém případě chci počkat. Dítě bych chtěla, ale zatím to nehrotíme a vystresovaná z toho také nejsem. Díky. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat