Od kdy nechat miminko vyplakat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TeuHajdl
Povídálka 36 příspěvků 04.01.19 05:30
Od kdy nechat miminko vyplakat?

Ahoj,
mám už skoro dvouměsíční holčičku a už od narození řve a řve a řve… Společně s doktory jsme se snažili přijít na to, co jí může být, ale po zdravotní stránce je v pořádku. Podle doktorů je to prostě jedno z mála dětí, které prostě rvou a řvát budou.. Zkoušela jsem opravdu všechno, od ukojení ke spánku, nošení, zpívání, houpání na míči či houpačce, procházky v kočárku apod. Výsledek? Řev. Přes den spánek neznáme skoro vůbec.. poslední týden usnula přes den poprvé asi dvakrát, ale po 15-20 minutách se stejně vzbudí.. Zajímavé je, že v noci spí výborně.. budí se na kojení sice dvakrát až třikrát, ale po kojení po odrihnuti hned usne. Snažím se dělat vyrvavaci metodu, protože už jsem zoufalá a vyřízená, ale bojím se, jestli je tato metoda u tak malého miminka vůbec vhodná a bude mít nějaký výsledek.. navíc má teď rýmu, tak se bojím, abych to ještě nějak nezhoršila. Všem děkuji za zkušenosti a rady

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinerozand
Závislačka 4066 příspěvků 04.01.19 05:39

Neni vhodna NIKDY 8o . Male dite potrebuje mamu…

TeuHajdl
Povídálka 36 příspěvků 04.01.19 05:43

@rozand já Vám děkuji za názor,ale bohužel s ním nesouhlasím. Kdyby Vám vaše dítě neumělo vůbec spát a i 18 hodin v kuse se vztekalo a řvalo a nešlo utišit ani přítomnosti maminky tak byste možná souhlasila vy se mnou.. myslím,že je lepší nechat dítě vyrvat když to samozřejmě k něčemu bude a dítě se tím naučí spát,protože je rozhodně zdravější přečkat pár dní neukojeneho rvu než ten rev poslouchat celé dny..

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 4066 příspěvků 04.01.19 05:58

@TeuHajdl Pro Vas je to samozrejme lepsi, jednodussi a zda se to jako reseni. Pro dite je to traumatizujici, prestoze se to snazi tvarit, ze ne.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 4066 příspěvků 04.01.19 06:00

@TeuHajdl A to, ze nejde utesit pritomnosti maminky, neznamena, ze je ta pritomnost matky pro nej zbytecna. Male dite nema sanci pochopit, proc jej opoustite, kdyz mu neni dobre. Zmlknuti je pak znakem rezignace, ne uklidneni…

Vercsi148
Kecalka 255 příspěvků 04.01.19 06:02

@TeuHajdl
Zkoušela si bílý šum na zklidnění? Vím, že je to těžké, ale skoro dvouměsíční, jak píšeš, se nevzteka a ani to nedělá schválně.
A nechat vyřvat dítě mi nepřijde dobré nikdy a už vůbec ne u takhle malého miminka…

Uživatel je onlineKaci89
Kecalka 292 příspěvků 04.01.19 06:07

NIKDY!!!malej mi prorval prvni tri mesice den i noc takze vim jak je to narocny ale vyrvat bych ho nenechala,nemam na to srdce.chlap mi hodne pomahal,kdyz prisel z prace,poslal me lehnout tak to taly zkuste at si odpocines.

Uživatel je onlineFonty
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 04.01.19 06:09

Od nikdy,!!!!!!!!!! A že moje první dítě bylo sakra náročné. Takové myšlenky jsem měla teda později. Ne u dvouměsíčniho mimina 8o Spát mi začal až ve dvou letech. Do toho druhé dítě. Nikdy nikdy nikdy jsem je záměrně nenechala řvát :srdce:

Uživatel je onlineKaci89
Kecalka 292 příspěvků 04.01.19 06:11

A doktory mas teda divny.me doktorka rekla,ze to tak proste je.vyviji se jim nervova soustava a spousta veci,je to maly clovicek co si zvyka na svet a potrebuje oporu a ne matku co ho necha vyrvat,jsi pro nej jediny clovek ,ktereho potrebuje.ja bych to spis videla na koliky,to mi rval jak prorvanej celej den,do toho mi prestal jist a to tu reknu ze je teprve peklo,kdyz ti dite nekolik hodin nechce jist a jen rve

pristelepe
Povídálka 19 příspěvků 04.01.19 06:12

Tomu miminku nejsou ještě 2 měsíce. Něco ji trápí nebo je jen nespokojená. Když vás bude něco 2 měsíce trápit nebo budete nespokojena, budete mít nejlepší pocit, když vás někdo nechá jen brecet? Asi ne, ze… Dítě není panenka.

peta81
Ukecaná baba ;) 2173 příspěvků 04.01.19 06:23

Mam dve deti a vyrvat jsem nenechala nikdy :nevim:
Co nositko, satek? Hacka?
Proste to musite vydrzet :hug: Mam kamaradku, mela takovou dceru, jako mimnko rvala porad a nespala snad nikdy, casem se to srovnalo.

Alušáček
Závislačka 3330 příspěvků 04.01.19 06:26

Od kdy nechat vyplakat? Mam jedinou odpověď, od nikdy..

chaela
Ukecaná baba ;) 1578 příspěvků 2 inzeráty 04.01.19 06:35

Měla jsem stejného staršího, první měsíce doslova prořval. Ale teda nějaká vyrvavaci metoda mě fakt nenapadla, vždyť to mimino to nemůže pochopit.
Musíš přijít na něco, co zabere. Kojis? Jestli jo, tak zkus postupně vynechává různé potraviny, třeba ji něco vadí. Jestli je na UM, tak ho zkus vyměnit. Měj ji pořád u sebe. Pochopila jsem, že to je první dítě, takže se mu můžeš plně věnovat. Muj syn prvnich nekolik mesocu spal ve dne i v noci jen a pouze na mě, na mém klíně, břiše atd. Jakmile jsem se jen mohla, byl hned vzhůru. Ale byla jsem tak rád, že sli, že jsem se tomu prostě přizpůsobila. V noci mi spal na břiše, byla jsem obskladana polštářem a ve dne jsem si ke stolu nanosila počítač, jídlo, pití atd a dala jsem si ho na klín a seděla na tom gauči s ním tak dlouho, dokud se nevyspal.
Uvidíš, že taky na něco příjdeš, je to mimino, me dvouletak, kterýmu vysvetlis, že teď musí spát.

beruska9
Extra třída :D 10862 příspěvků 04.01.19 06:35

I naprosta vetsina odbornych priznivcu vyrvani navrhuje nejdriv od 6 mesicu. Ale zjisti si, k cemu je ta metoda „dobra“ - k nauceni ditete preklenout spankove cykly, s cim tve dite zjevne problem nema, kdyz spi v noci. Nevim, co mas kolem sebe za doktory, ze jeste neslyseli o trimesicni kolice 8o , ktera navzdory nazvu nemusi souviset se zazivanim, ale spis s nedovivinutou nervovou soustavou. Chapu, ze rvani je na palici, ale rozhodne bych nezkousela zadne drasticke metody v prvnich 3 mesicich, idealne ne prvnich 6 (a za me osobne nikdy, nebo ne v te nejdrastictejsi podobe, ale u vetsich deti nekdy lze vyzkouset urcite modifikace, pokud o to rodic stoji)

Verun83
Echt Kelišová 9082 příspěvků 33 inzerátů 04.01.19 06:39

Nikdy. Dite ktere si projde vyrvavaci metodou, sice prestane mozna rvat, ale ne proto, ze je matka borec, ale proto, ze to jednoduse vzdalo. 9m slyselo tvoje srdce, mozna trauma z porodu, a ty bys ho nechala vyrvat? Takhle maly miminko? Predstav si, ze syn od 3t jecel, kdyz jsem ho polozila. Takze jsem furt nosila a nosila. Vsechno me bolelo, ale v zivote by me nenapadlo takhke maly miminko nechat v jeho stresu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >