Reklama

Od kdy polštář pod hlavu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petracek
Povídálka 14 příspěvků 01.06.09 16:09
Od kdy polštář pod hlavu

Maminky, prosím o radu. Malému je 10 a půl měsíce , ale pro jistotu uvádím, že jsme narozený o měsíc dřív. Asi 3 týdny začal spávat na bříšku a to tím způsobem, že si pod hlavičku často něco dává a kolikrát ho zastihnu v docela dost hrozné poloze. Často lehává na mantinel, který si stlačí pod hlavičku, kterou má pak docela dost vysoko nebo na nějakého svého plyšáka. A to nemluvím, jak kolikrát vypadá, když se vzbudí, otlačený, červený apd. Někde jsem četla, že polštář je možné dávat až po roce, ale já bych mu ho nejraději dala již teď, když ho vidím. Co myslíte, neublížím mu tím nějak? Na druhou stranu si říkám, že si ubližuje spíš bez toho polštáře. Děkuji moc za rady :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Meghan
Kecalka 252 příspěvků 01.06.09 16:30

ahoj,doktoři nedoporučují velký polštář až do 2 let. Já jsem teda od 1,5roku dávala malý placatý polštářek asi 2cm vysoký. ať to má trošku pohodlnější.
a taky už bych sundala mantinely,pokud jsou na šňůrky, ať si to neomotá kolem krku..
a večer, když usne, všechny hračky a plyšáci z postýlky jdou ven do kapsáře. má jen malého spacího medvídka, ať právě není otlačená :wink:

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 01.06.09 16:37

Já myslím, že už bys malý placatý polštář klidně dát mohla. Rozhodně si víc ubližuje tím co si všechno pod hlavičku cpe. Náš malý spí na polštářku už od roku, možná ještě o něco dřív, ale je to fakt spíš takové placaté nic :D .

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 01.06.09 17:00

Ahoj,

cca ve veasem veku byl syn strasne nastydly, ve spani se dusil, takze dostal aspon maly placaty polstarek pod hlavu pro lepsi spani a uz mu zustal. Je to ale opravdu nizky polstarek - cca 3cm.

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 01.06.09 18:07

Ano my jsme také dali polštářek už před prvními narozeninami. ALe takový ten dětský tenký…Já bych mu ho dala, vzhledem k tomu na čem všem už dokáže spinkat. :lol:

hailliejade
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 01.06.09 18:11

ahoj, jen se chci přidat, náš prďolka teď cca od půl roku taky začal spávat na bříšku, většinou si pod hlavičku nasyslí medvídka hajánka, nebo přes den tygříka, navíc jak cestuje v postýlce, tak občas skončí zamotaný v peřince :-( na spaní na bříšku už jsem rezignovala, ale to cestování pod peřinu mě docela děsí

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 01.06.09 21:05

heil a proč nepoužíváš spací pytel?My máme od narození jen pytle-letní zimní a polštář nedávám vubec malej ho nechce tak tim líp :wink:
V srpnu mu budou 2.Myslím že čím déle začne na polštáři ležet tím líp:-)

petracek
Povídálka 14 příspěvků 01.06.09 21:44

Holky, děkuju za rady, půjdu shánět nějaký mini polštářek :D , protože ten co jsme kupovali s peřinkou mini rozhodně není. Jinak ty plyšáci na spaní jsou takový hajánci a bez těch bysme nejspíš neusnuli, v postýlce se s nima při usínání opravdu muchlá :lol: . Ale jednoho mu přece vyndám, ten byl spíš na hraní než na usínání.

Jinak přidám zkušenost s pytlem na spaní. Též ho používáme, ale v postýlce s ním cestuje, jak kdyby ho neměl. Když jsme nebyli tolik pohyblivý, tak nám opravdu pomáhal, ale teď s ním stejně všude cestuje a otáčí se. Ale v těch 6 měsících si myslím, že nám v tom dost pomohl :wink:

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 01.06.09 21:54

Ahojky, tak naší Elišce budpou 2 roky a polštář pořád nemá. Kolem roku a půl jsem jí ho zkoušela dát, ale zjistila jsem, že si pak v noci třeba 2× budila. Takže u nás se spí pořád bez polštáře. Ale asi bude po mě, protože já spím také bez polštáře :wink:

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 01.06.09 21:58

Ahoj, malé jsem od roku a půl dávala malý hodně placatý polštář, velký až od 2,5 let.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 01.06.09 22:02

Jinak s cestováním - Julka začala cestovat ve 3 měsících a cestuje dodnes a to jí budou v létě 4 roky :lol: … ale ona cestuje vždy na peřině. Malý naštěstí spí klidněji (snad mu to zůstane) a jen se během noci každou chvilku přetáčí, yatím naštěstí ne na bříško - to si nechává až na den :lol: Od 1 měsíce spí v pytli, tak možná i proto (hodně se odkopává).

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 01.06.09 22:11

Jako skoliotik mám takovou zkušenost - kvalitní matrace je základ, a polštář se nemá používat vůbec, spát jen na břiše nebo přiměřeně na boku a pokud možno se ničím nepodkládat. Můj ortoped to doporučuje i pro děti od miminčího věku, takže polštáře jakkoli vysoké zakazuje. Ale máte-li v pořádku páteř nebo cvičíteli Vojtovku aspol. asi to nemusí být tak striktní.

Hama
Závislačka 2621 příspěvků 01.06.09 22:23

Ale on asi bude cestovat po postýlce a lehat si na vše okolo i s polštářem, ne? Můj malej má taky děsný polohy, nohy mezi šprušlema, peřinku pod sebou......Sice se ho snažím srovnat, ale za chvilku je to stejný, ne-li horší.Polštářek máme ten úplně placatej, ale ve skříni, protože si právě myslím, že na něm stejně spát nebude.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 01.06.09 22:25

No právě, jestli by nebylo lepší vyndat všechny plyšáky a hračky a polštářek, aby při cestování nebylo co sunout pod hlavičku :oops:

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 01.06.09 22:33

my dáváme takovou tu placku z Ikei od 8m - je to placka a okolo ní je trochu vyvýšený límec z 3 stran. Pěkně se k němu natulí a křupká. Hlavu má ale v podstatě pořád na matraci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >