Odlet do Egypta z Vídně - doklad pro dítě?

13496
10.5.11 21:39

Odlet do Egypta z Vídně-doklad pro dítě?

Ahoj holky
mam dotaz na ty z vas,ktere letely treba z Vidne nebo z Nemecka do Egypta s malym ditetem.Zajima me,zda stacilo ho mit zapsane v pase.
Celkem me vystrasilo,ze jsem si precetla,ze treba v Nemecku musi mit dite od dvou let v pase rodicu fotku,coz u nas zrejme nejde,nebo vlastni pas,coz nase dcerka taky nema.
Je zapsana u nas obou,v cervnu bude mit tri roky.
Letela nektera z vas a bylo vse ok?
Nevim totiz,zda se to vztahuje jen treba na Nemce,nebo i na nas kdyz letime z Vidne(tam jsem se docetla,ze fotka az od tri let).
nerada bych zustala na letisti..
Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1435
10.5.11 21:41

zavolej si na úřad kde vydávají pasy a na cizineckou policii tam by ti měli dát vědět.si myslim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1587
10.5.11 21:43

Ahoj, letěla jsem do Maroka přes Paříž a teda koukali všude divně, páč snad vyjma nás je všude zákon, že dítě musí mít svůj pas. Nicméně to prošlo, ale měla jsem miminko, což tomu trochu pomohlo. Teoreticky by vás pustit měli, prakticky doporučuji pořídit pas, páč aktivních úředníků není nikdy dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
10.5.11 21:44

no jeste dodatek,ted jsem si precetla na strankach Egyptske ambasady ve Vidni,ze deti do 14ti let muzou byt zapsany v pase rodicu.

Ladynko jinak bych potrebovala rady a zkusenosti tech,ktere opravdu letely!!!!
takove veci cos mi poradila uz vim :wink:

Evo na vlastni pas je pozde,letime v sobotu.

Příspěvek upraven 10.05.11 v 21:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25007
10.5.11 21:44

Myslím, že můžeš být v klidu :wink: já jsem sama s dětma letěla jen z ČR (mám je jen zapsané v pase), ale myslím si, že se toto nařízení vztahuje jen na občany toho dotyčného státu - tedy v tomto případě se to týká jen občanů Německa :wink:
ale to je jen moje domněnka, takže jsem ti asi moc nepomohla :nevim: :mavam:

Příspěvek upraven 10.05.11 v 21:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
10.5.11 21:46
eshta píše:
Myslím, že můžeš být v klidu :wink: já jsem sama s dětma letěla jen z ČR (mám je jen zapsané v pase), ale myslím si, že se toto nařízení vztahuje jen na občany toho dotyčného státu - tedy v tomto případě se to týká jen občanů Německa :wink:

Eshto no ja prave loni letela sama s malou,sice do Tunisa,ale vse bylo ok.
Ale myslim si to stejne jako ty,ze se to vztahuje pro danou zemi a jejich obcanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1587
10.5.11 21:47

No, tak to přeji pevné nervy, ale ze zákona je to OK, jen se připrav na úředního šimla. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1435
10.5.11 21:47
Taminka píše:
no jeste dodatek,ted jsem si precetla na strankach Egyptske ambasady ve Vidni,ze deti do 14ti let muzou byt zapsany v pase rodicu.

se omlouvam za radu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
10.5.11 21:48
Eva B. píše:
No, tak to přeji pevné nervy, ale ze zákona je to OK, jen se připrav na úředního šimla. :palec:

No jasne,na blba muzes narazit vsude :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
10.5.11 21:49
ladynka1 píše:
Taminka píše:

se omlouvam za radu. :roll:

myslim,ze tvuj smajlik je naprosto zbytecny!!Ja uz na zacatku psala,ze zadam o radu ty ktere maji zkusenosti,cili letely.
Dalsi info viz tvoje si muzu najit na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25007
10.5.11 21:55

Egypťanům v Egyptě to pak bude opravdu šumák -hlavně, že děti budeš mít v.ů.b.e.c nějak zapsaný v pase :lol:
možná bych si tedy jen pro klid duše zavolala spíš na Německou ambasádu tady v ČR :wink:
přeju hezkou dovču :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
10.5.11 21:58
eshta píše:
Egypťanům v Egyptě to pak bude opravdu šumák -hlavně, že děti budeš mít v.ů.b.e.c nějak zapsaný v pase :lol:
možná bych si tedy jen pro klid duše zavolala spíš na Německou ambasádu tady v ČR :wink:
přeju hezkou dovču :-D

No premyslim zda na Nemeckou nebo Rakouskou,zajezd je pres Nemeckou CK a odlet z Vidne.
Kazdopadne doufam,ze vse bude ok,zitra jeste udelam par telefonatu a uvidim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7369
10.5.11 22:11

My leteli z Frankfurtu, ne do Egypta, ale na Mauritius a mela jsem kluky v zapsane v pase. Kdyz se u odbaveni zacala o tom ta zenska bavit s kolegyni a nekam volali malem me omyvali. Ale resili ceske deti, tak myslim, ze se to resi tim, co plati u nas. Tak to bude ok. Ale uz jsem jim je radsi dala udelat. A znama letela do Egypta z Prahy a pry, mam to pouze z jejiho vypraveni, tak v Egypte taky koukali nic moc, ze kluk nema pas. Hned po prijezdu mu ho davali delat. Asi zalezi, specielne tam, na koho narazis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1587
10.5.11 22:15

No, to je přesně to, co jsem říkala. Prostě úředníci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25007
10.5.11 22:17
Eva B. píše:
No, to je přesně to, co jsem říkala. Prostě úředníci…

v Egyptě jsou na letišti vždycky děsně důležití :roll: ale když je takto malé dítě zapsané v pase rodičů, tak dělat problémy nemůžou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama