Odmítání čehokoliv k jídlu (5m)

1
8.7.20 19:31

Odmítání čehokoliv k jídlu (5m)

Ahoj,
potřebovala bych poradit.
Náš 5m syn odmítá cokoliv sníst. Od 4 měsíců kdy je plně na Sunaru jsme zkusili i jiná mléka, ale odmítá je. Sunaru do něj dostaneme v průměru kolem 120 ml.
V posledních dnech ale nechce ani to. Když už do něj dáme 100 ml, je to sláva.
Přírkmy plive, kaše (mléčné/nemléčné) taky ne. Místo toho řve, plive to, jazykem vytlačuje plastové lžičky i savičku s mlékem.
V noci jsme do něj po většinou dostalu pouze jednou za noc 180 ml, víc ne.
V 5,5m váží kolem 7 kilo, za měsíc přibral cca 400 g.
Narodil se s váhou přes 4 kila, takže náběh měl dobrý, ale i tak roste hodně do výšky (kolem 70 cm).
Zuby to být nemohou, když se několikrát zdálo, že by to mohly být, zkusili jsme Calgel, ale příjem i potom byl skoro stejný.
Dr to zatím neřeší, jen nám radí co zkusit (kaše, příkrmy, ovocné, zeleninové, přisladit Hroznovým cukrem Glukopur), ale nic z toho nezabírá.
Savičky jsme zkoušeli různé, má jednu se kterou po většinou něco sní, ale tolik toho není. Čaje pro děti odmítá (což mi v létě dělá starosti).
Plenky má počůrané tak běžně, bobek klidně i dvakrát třikrát denně (kde se to v něm bere??).
Jinak je to v celku veselé miminko, učí se novým věcem, dokáže si i samostatně hrát, odpoledne nás vyžaduje víc. Režim spánku má pravidelný.

Za každou radu budu vděčná. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

161
8.7.20 19:36

Napadá mě, ze mu to prostě stačí :nevim: prvního jsem mela na UM a vlastně od 4m prikrmovala, ale než něco snědl, aby to teda stalo za řeč, to ještě trvalo. Druhého kojim, je mu skoro 8m a zrovna ted řeším, ze me zacal kousat, jenze treba lahev s mlikem odstrkuje, zcela jasně to mliko nechce, a prikrmy jedeme tak nějak poslední měsíc, driv vůbec nechtěl. Pokud je v pohodě a vyviji se, asi není co řešit, není jak, nic mě nenapadá. Ale třeba ti někdo poradi, ja jen tak plkam… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
8.7.20 20:00

Joooo, tohle jsme meli doma. A pokracuje to do ted, je mu rok a ctvrt. U jidla ma hracky, necim ho zabavujeme, vlastne ani nevi, ze ji. Mliko pije u krtka. I kdyby mel zdechnout hlady (pardon za ten vyraz), tak si jinak nic nevezme. A ze jsem ho zkousela nechat tyden jist tak, jak si sam rekne - jedl asi tri jahody denne a vecer trochu mlika. Proste jsme si zvykli, ze co jidlo, to scena, prvni lzicku procpat nebo nepozorovane vpasovat a pak uz ji.
V peti mesicich bych bud zkusila casteji a mensi davky, nebo pak necim zabavit - hrazdicka, hracka do ruky, jeho lzicka… s pohadkami a pisnickami bych pockala, co nejvic to pujde, protoze pak uz nic jineho stacit asi nebude…
Jinak k tomu piti - davala jsem ho do stejne lahvicky, jako mleko, a to byl problem. Protoze v te lahvicce proste ocekaval mleko a vsechno ostatni nechtel, at jsem zkousela cokoliv. Pak uz tu flasku nechtel ani s mlekem, protoze si myslel, ze mu zase podstrkuju neco jineho nez mleko… takze jsem koupila lahvicku s brckem od aventu, jednou v leze jsem mu ji strcila do pusy stejne jako klasickou lahvicku, aby pochopil, ze se z toho pije stejne. A od te doby dobre, pije z toho rad. Kupovala jsem 100% bio stavy a redila na minimum, ktere byl ochoten vypit. Ted uz mu davam koncentrovanou jablecnou stavu, kterou redim jako vodu se sirupem.
Hlavne drzte a vydrzte, nekdy je to boj. Dneska nam kluk obedval u pisnicek, montoval u toho aeropress, vecerel na okennim parapete, kde se dival na ptacky, a klasicke piti pil na balkone, kde u toho orvaval pazitku… Jednou to prejde.
Jestli tak jako tak nebude nic chtit, mela by se na nej kouknout doktorka, prece jenom jeste nerekne, kdyby ho neco trapilo…
Vim, ze clovek ma strach, i kdyz vsichni vzdycky rikali, ze dobrovolne dite hlady neumre. Ale je to proste jedna z nejvetsich priorit, aby dite nestradalo, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
8.7.20 20:08

Jinak teda nevim, jak krmite z lahve, ale nam vzdycky pil podstatne lip, pokud jsme ho meli vedle sebe a ne na rukou. Pak uz vlastne ani nevzal flasku do pusy, kdyz ho nekdo drzel. Zkusila bych krmit hned po probuzeni, vyzkouset ruzna mista - gauc, postylka, vase postel… a nebo tesne pred usnutim, kdyz uz je v takovem polospanku… nejvic jsme do nej vzdycky narvali v noci, kdyz byl takhle maly. Zkontrolovala bych i prutok lahve, jestli mu to netece pomalu a neni potreba vymenit za vetsi savicku. A pak taky teplota - treba bude vic chutnat studenejsi mleko…
Hlavne, at ma to mleko, prikrmy kdyztak pockaji, pokud nechce…
A s temi zuby - kluk nam zasadne neji 3 tydny pred tim, nez vubec zaznamename, ze se nekde rysuje zub. A calgel nam na jidlo taky nepomaha, pomaha jenom v noci na spanek. Takze i kdyz calgel nezlepsuje situaci, klidne za to muzou moct zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama