Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
AHoj HOlky,
jak dlouho(časový interval) vám spalo vaše 3 leté dítko po obědě? Můj malý má v lednu 3 roky a spí mi ještě klidně 3 hodiny po obědě… někdy i déle.. Je zdráv, tak já nevím…večer usíná tak jak má v pohodě…
Díky, už mě to celkem rozhazuje, když takhle dlouho po obědě spí…doufám, že to není něčeho příznak…
Myslím že v pohodě, synovi jsou taky 3 a zrovna spí.. zatím 2 hodiny..
@Alca99 píše:
AHoj HOlky,jak dlouho(časový interval) vám spalo vaše 3 leté dítko po obědě? Můj malý má v lednu 3 roky a spí mi ještě klidně 3 hodiny po obědě… někdy i déle.. Je zdráv, tak já nevím…večer usíná tak jak má v pohodě…
Díky, už mě to celkem rozhazuje, když takhle dlouho po obědě spí…doufám, že to není něčeho příznak…
je to příznak toho, že v pubertě bude chrápat do oběda
Vlastní zkušenost, aby sis nemyslela, že rýpám ![]()
@Alca99 malá bude mít v únoru 3 roky a má to podobně, někdy dá i dvě hodinky, ale v poslední době s opoledním spaním zlobí, některý dny už nespí, tak si myslím, že vynechá spaní zanedlouho úplně…fňuk
![]()
@tamata Náš táta jak uvidí gauč tak ztvrdne. Mladej bude mít v dubnu tři a spí klidně i pět hodin. Holky spaly po obědě, než šly do školy dobrovolně a v té pubertě fakt chrněly do oběda, hrůza je tahat z postele.Dnes už mají tolik povinností, že už jim to moc nevychází, ale dovedou to pořád ![]()
@Alca99 malemu budou v unoru tri roky a spi taky cca 3 hodiny. ![]()
Mě malá nespí po oběde od dvou let, naopak pětiletý syn stále spí po oběde, ve školce 2 hodky i dýl prý ho musí na svačiny budit.
Tak tuto diskusi jsem rozklikávat neměla
. Můj 2-letý už odpoledne odmítá spát, večer ještě kolem 21-22h dělá kraviny a řve, že nechce spát a veškerá doporučení a knížky jak ho uspat na něj prostě neplatí. Občasně se budí kolem 3h ráno a nechce spát (to zrovna kojím mladší dcerku) a ráno vstává kolem 7h a hned skáče plný energie. Kde jí mám brát já, to fakt nevím.
@Alca99 Závidím a určitě je to normální ![]()
@arcanobacterium Páni,to tě lituji, to je zralé na odvar z makovic ![]()
Kluk za 2 dny tříletý většinou spí 2 hodiny. Ale když zrovna mám na odpoledne něco naplánovanýho, tak spí dýl ![]()
Nas bude mit 3 roky ted o vanocich a spi kazdy den po obede ca. 2 hodiny. my ho ale chodime budit, aby nespal o moc dyl. pak se mu nechce vecer.
mame ted malinke miminko.
zajimave je, ze skoro-triletak pred porodem spal odpoledne jen obcas. jinak byl v posteli a mel narizeno „odpocivat“, spani jsme nenutili.
ted spi kazdy den. asi je to mimco velka zmena i pro nej.
@lucenka píše:
Kluk za 2 dny tříletý většinou spí 2 hodiny. Ale když zrovna mám na odpoledne něco naplánovanýho, tak spí dýl
jo to je klasika!
![]()
Tři hodiny mi spí ještě i čtyřletá
Děkuju za to vyšším mocnostem každý den.
Ostatně její starší bratr spal ještě ve 22m 2× dennně 3 hodiny, ještě v pěti spal denně po obědě. MArně vzpomínám, co jsem dělala s volným časem ![]()
je to normálmí, klid…