Odstranění vejcovodů - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 14:50
Odstranění vejcovodů zkušenosti

Ahoj holky,
Chci se optat zda by jste si nechali odstranit vejcovod, který dle lékaře není úplně v pořádku.
Jeden vejcovod mi vzali kuli saktosalpingu(nevím zda je to správě napsané) druhý jsem si vzít nenechala, protože průchozí byl sice hur, ale byl. Prý je stažený a vlnity a tak váhám zda jsem se rozhodla správně, ale člověk nikdy neví, chápu kdyby tam byl zánět jak v tom levým, ale takhle..přeci někdy někomu reknou, že průchozí nejsou a bum najednou je ženská těhotná :D

Reakce:
Ravedd
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 06.08.19 15:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Chci se optat zda by jste si nechali odstranit vejcovod, který dle lékaře není úplně v pořádku.
Jeden vejcovod mi vzali kuli saktosalpingu(nevím zda je to správě napsané) druhý jsem si vzít nenechala, protože průchozí byl sice hur, ale byl. Prý je stažený a vlnity a tak váhám zda jsem se rozhodla správně, ale člověk nikdy neví, chápu kdyby tam byl zánět jak v tom levým, ale takhle..přeci někdy někomu reknou, že průchozí nejsou a bum najednou je ženská těhotná :D

tak to by záleželo na tom jestli děti mám nebo nemám a jestli chci další :nevim:

Janli
Echt Kelišová 9885 příspěvků 06.08.19 15:21

Já bych si ho odstranit nechala a pokud bych ještě chtěla děti, šla bych cestou IVF. Šance na přirozené otěhotnění je malá a riziko mimoděložního těhotenství je velké. Odstraněním se navíc zásadně sníží riziko rakoviny vaječníků. Ale to je můj racionální postoj. Většina to asi bude cítit jinak.

ugluk
Hvězda diskuse 47380 příspěvků 06.08.19 15:28

Už jsi tu nedávno psala, že? No, já bych kdysi radila všecko pryč, ale pak jsem se ocitla v situaci toho jediného neprůchodného, kdy už jsme se zařekli, že po xy neúspěšných IVF už další nikdy, a po letech tam to vajíčko někudy prolezlo… Fakt je, že jsem v 5+0 připos. aná strachy letěla k doktorce, protože riziko mimoděložního bylo ohromné, ale dopadlo to dobře. Takže čistě pocitově… pokud by tam nebyl taky sactosalpinx, já bych ho asi nechala a v případě pozitivního testu si to ohlídala hned od začátku. Jo, je tam riziko, že tě mimoděložní nemine a není to žádná sranda a o ten vejcovod nakonec stejně přijdeš. Ale taky je riziko, že se vzdáš toho posledního kousku naděje a při každém neúspěšném IVF si budeš rvát vlasy. Kdyby člověk věděl, co… V každém případě držím palce, ať rozhodneš tak nebo onak :kytka:

Váš příspěvek
Reklama