OGTT ve 23+0tt byl někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Caborina
Kecalka 455 příspěvků 19.12.17 09:55
OGTT ve 23+0tt byl někdo?

DObrý den, chtěla bych se zeptat byl někdo na těhotenské cukrovce ve 23+0tt? Všude čtu že se má jít 24-28tt, oni jiný termín mi dát nemohli než zítra to budu 23+0tt…aby došli prý výsledky včas kvuli Vánocům…Kdybych šla den potom tak bych byla 23+1 (což vlastně už je 24tt) tak nevím zda to vadí? Volala jsem raději na gyndu a tam mi sestřička řekla že to nevadí že je to ukončený 23tt a pak najíždím na 24tt že ten den dva nehrajou prý roli…ale i tak mi to neda…s první sem byla 24+1…takže ted sem z toho taková nervní

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9796 příspěvků 19.12.17 09:57

Tak když ti řekli že to nevadí tak co řešíš?

Caborina
Kecalka 455 příspěvků 19.12.17 10:01

@Petruna21 no mluvila jsem jen se sestřičkou a ona je dost nervak když někdo vola, tak se bojím že mi třeba odsekla aby mě měla z krku :-D

Petruna21
Echt Kelišová 9796 příspěvků 19.12.17 10:04

@Caborina To by snad neudělala ne? :think: myslím si že to opravdu nevadí :)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32861 příspěvků 10 inzerátů 19.12.17 10:10

To opravdu nevadí. Naopak, kdyby bylo nějaké podezření na těhotenskou cukrovku, poslali by tě i dřív.

ugluk
Hvězda diskuse 41858 příspěvků 19.12.17 10:13

Tam jde jen o to, že s pokročilejším těhotenstvím se případná cukrovka zhoršuje, takže nabráno moc brzy se to ještě nemusí projevit. Možná bych si to nechala nabrat v klidu po svátcích.

Caborina
Kecalka 455 příspěvků 19.12.17 10:31

No pravě bojím se že to je brzo že třeba se ještě cukrovka neprojeví…tak nevím, každopadně musím jít zítra, na gyndu jdu 3.1 a 14 dní jdou výsledky tak by mi tam nestihli přijít právě…

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 19.12.17 10:38
@Caborina píše:
No pravě bojím se že to je brzo že třeba se ještě cukrovka neprojeví…tak nevím, každopadně musím jít zítra, na gyndu jdu 3.1 a 14 dní jdou výsledky tak by mi tam nestihli přijít právě…

No a? Tak ti tam přijdou výsledky do další návštěvy ne?

ugluk
Hvězda diskuse 41858 příspěvků 19.12.17 10:45

No, v reálu jsou ty výsledky hotové do hodiny (musí se v laborce zpracovat do hodiny od odběru, jinak to nemá vypovídací hodnotu). Nemá to náhodou vaše dr. tak, že nabere ty tři krve a pak je souhrnně někam odešle? Pokud ano, je to špatně a byl by to větší problém než náběr o týden dřív. Pak bych si nechala napsat žádanku do nějakého diacentra. Pokud to zpracují hned a výsledky jen papírově putují 14 dní, tak bych si tam prostě zavolala, OGTT vážně musí být vyhodnocený hned.

Caborina
Kecalka 455 příspěvků 19.12.17 10:53

@ugluk @ugluk jdu přímo do odběrové místnosti synlab, myslím ty papíry že pak jdou k mudr cca 10-14 dní…

suvik
Nadpozemská drbna 26322 příspěvků 19.12.17 10:57

Tak lepsi je brat to spis pozdeji nez driv, po svatcich te jako nevezmou? To se prece porad vlezes do 28 tt…

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 19.12.17 11:00

Pokud by se ti cukrovka měla rozvinout později, tak bys měla podle mě hraniční výsledky už třeba v 19tt.
Pokud cukrovku máš, je lepší to odhalit dříve. Když budou výsledky ukázkové, nemusíš se bát. Když budou hraniční, můžou tě pak poslat znovu, nebo si můžeš zajít v lednu jako samplátce (vyjde to asi na 120kč ten celý test)

ugluk
Hvězda diskuse 41858 příspěvků 19.12.17 11:10

Tak bych se zeptala dr., jak získat výsledky dřív, vždyť je to nesmysl, aby to v laborce zpracovali do hodiny a kdr. to pak šlo 14 dní. I když pokud to posílají Českou poštou přes svátky… :mrgreen:
Já byla na Karláku, tam kromě toho, že poslali výsledky dr., mi je sdělili hned osobně.
Ale pokud jsi neměla cukrovku ani podobné problémy minule, lačnou glykémii máš fajn a jsi bez cukru v moči, klidně bych to nechala na ten leden, záleží na tobě.

lenuska27
Povídálka 11 příspěvků 19.12.17 11:14

Taky jsem byla přímo v Synlabu a výsledky měla moje dr. hned druhý den dopoledne.

Uživatel je onlineDanulinka16
Ukecaná baba ;) 2268 příspěvků 19.12.17 11:32

Ahoj, neřes to, zbytečně se plašis. tyden opravdu nevadí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama