Olupující se kůže na obličeji

3
10.2.21 12:41

Olupující se kůže na obličeji

Zdravím všechny, potřebuju pomoct, už si nevím rady. Je mi 16 a mám problém se suchou/dehydratovanou pletí - celý obličej se mi loupe, nejvíc teda nos a brada, zároveň se mi dělá akné, ale beru HA takže to není zas tak hrozné + mám docela problém i s černými tečkami. Myslím, že si za tuhle pleť asi můžu sama- akné se mi dost dělalo už od 5./6. třídy a doktorka mi na to napsala přípravek zineryt myslím že se to jmenovalo (myslím že v tom byly antibiotika a pálilo to na obličeji jako něco kde je hodně alkoholu). Problém je v tom že já hloupá si to místo na pupínky každý večer dávala na celý obličej, samozřejmě krémy ani nic takového jsem v ty době nepoužívala a tak jsem to dělala možná 2 roky, od tě doby se mi olupuje kůže na celém obličeji a zčervená mi snad každé místo kterého se jen dotknu. Pak mi nezbývá než tu olupující se kůži nějak sundat (je to špatně já to vím, ale obvykle si po teplé sprše kdy ta kůže změkne, ručníkem trochu tu pleť “opeelinguju” a pak ji mám hladkou, to samozřejme ale moc dlouho nevydrží). Teď už asi 2 roky se snažím o tu pleť starat lépe, používám denní i noční krém od clinique, tonika, séra. Dala jsem do toho docela dost peněz a většinu přípravků mám na citlivou a sušší pleť, zároveň ale ne nic co by mi moc tu pleť mastilo. Přípravkům na akné se tedy obloukem vyhýbám.
Kdyby někdo měl nějakou radu, nejlépe z vlastních zkušeností, budu moc vděčná🙏🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3950
10.2.21 13:02

Ideální by bylo zajít na kožní, aby ti poradili. Já mám také aknozni pleť, která se ráda vysouší a tvoří se mi na obličeji suché stroupky. Pomohl mi krém na obličej od Ducray, kupovala jsem v lékárně. Plus každý den mažu krémem od Biodermy s vysokým SPF a zatím dobrý. Ale otázka je, jak moc jsi si tu kůži na obličeji zničila, takže podle mě nejlépe nejdřív na kožní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
10.2.21 13:05

Mívala jsem šupinky na nose a čele. Co se pravidelně mažu kyselinou hyaluronovou (nejraději mám gel od ryoru), nejsem přesušená. Ale chce to fakt mazat dlouhodobě, nečekej zázraky hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10108
10.2.21 13:12

Já mám suchou a citlivou pleť celý život. K tomu se mi na bradě tvoří pupínky. Teď je to těmi mrazy ještě stokrát horší. Kožní lékařka mi řekla, že není jiná možnost, než na každou část obličeje používat něco jiného. Takže bradu čistím gelem a zbytek obličeje jen pleťovým mlékem. Úplně nejhorší je jakákoliv pravidelná mokrá metoda. Voda strašně vysušuje i v případě, že je čistící prostředek na citlivou a suchou pleť. I tak s tím bojuji a popravdě, většinou zabírá to levnější, než ty extra drahé. Dlouho mi pomáhala Bioderma Atoderm a teď už taky nezabírá. Uriage byly vyhozené peníze, teď jsem koupila nějaký krém 3v1 od Garnier a ten je super. Mažu tedy častěji denně. A na oční okolí používám jedině Bepanthen, takový ten malý, určený kolem očí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1777
10.2.21 13:20

Urcite bez znovu na kozni, minimalne kvuli nejake konzultaci, neni sucha plet, jako sucha plet..ja mam taky suchou, i supinatou rekla bych, ale nikdy se mi teda neodlupovala kuze.. muzes zkouset ruzne vyrobky, ale ve vysledku jeste zhorsit.. ja jsem pouzivala jako prvni pomoc normalni sadlo..joo, neni to buh vi co a nekomu muze vadit ta vune, ale proste to fungovalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
10.2.21 13:25

Ja mam vzdy v zime hrozne naplou a suchou pokozkou. Co mi pomaha je rada Atoderm od Biodermy. Hlavne denni krem nez jdu ven, a pak vecer masku. Jeste si obcas vecer dam na oblicej kokosovy olej a sedim v tom cely vecer, ale musim rict, ze letos to s tou pleti neni tak hrozny, prisuzuju to noseni respiratoru :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
10.2.21 13:51

Tak minimálně si obličej neumyvej teplou vodou, na akné i suchou pleť je lepší studená. Jinak doporučuji kožní :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.2.21 14:00

@Markéta188 každý den ráno si čistím obličej micelární vodou od garnier pro citlivou pleť, ale nesnesu mít ji na obličeji a nesmýt si ji vodou (většinou právě teda vlažnou až teplou, v tom se teda polepším a děkuju moc za radu). Večer čistím buď stejně jako ráno, nebo používám čistící gel od biodermy také pro citlivou pleť. Mohla bych se zeptat jak si čistíte pleť Vy, nebo jestli mi můžete doporučit klidně i něco konkrétního?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
10.2.21 14:10

Ahoj, mám stejný problém (jen jsem o 10 let starší). Před rokem mě začalo trápit akné, zkoušela jsem různou kosmetiku vysloveně na akné a výsledek byl ten, že jsem se akné nezbavila a ještě jsem si vysušila pleť (hlavně šupinky na nose a čele). Asi před 3 týdny jsem začala používat krémy od Biorythme - na noc „Antipupínek“ (dost promastí - není vhodný pod makeup) a přes den krém s kakaovym máslem a Vanilkou. (Pokud jsem zrovna doma a nedávám si makeup, tak mažu i vícekrát denně.) A suchá pleť je pryč a akné se pozvolna také zlepšuje. 👍 Jinak akné hodně souvisí se stravou - doporučuje se omezit cukry, mléčné výrobky, kávu a alkohol (což vzhledem k Tvému věku nepovažuji za předmětné 8) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
10.2.21 14:13

Ještě jsem zapomněla: na čištění pleti používám mýdla zn. Manna a také jejich masku se zeleným jílem. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
10.2.21 14:17
@Lea89 píše:
@Markéta188 každý den ráno si čistím obličej micelární vodou od garnier pro citlivou pleť, ale nesnesu mít ji na obličeji a nesmýt si ji vodou (většinou právě teda vlažnou až teplou, v tom se teda polepším a děkuju moc za radu). Večer čistím buď stejně jako ráno, nebo používám čistící gel od biodermy také pro citlivou pleť. Mohla bych se zeptat jak si čistíte pleť Vy, nebo jestli mi můžete doporučit klidně i něco konkrétního?

Hele já mám 26 let a od 20 mám pleť jak puberťák, vyzkoušela jsem kožní pomoc, milion přípravků, levné i drahé a nakonec jsem skončila jen u par věci. Ono střídání kosmetiky není vhodné, navíc někdy je lepší míň než víc. Já si tedy každé ráno umyju pleť biodermou a večer nanaším na pleť olivový olej s citronem, citronu jen pár kapek, má tendenci vysusit pleť, ale zase krasne čistí póry, naopak olivový olej zase pleť hezky promaže. Po 20ti minutách oplachnu. Ještě beru každý den zinek, který je právě super na pleť. Cca 3× týdne nanasim noční krém, který pokožku hydratuje.
Každému sedne něco jiného, ale střídáním a častým používáním kosmetiky si pleť ještě zhoršíš. Měj 2 přípravky které ti nejvíce sednou, nejlépe tonikum na suchou pleť proti akné a večer něco co pokožku zhydratuje, k tomu tabletku zinku :oops:

Příspěvek upraven 10.02.21 v 14:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
10.2.21 14:22

Ještě mužů doporučit koloidní stříbro, to mi moc pomohlo v době kdy jsem pleť měla nejhorší, ale vážně vyber jen 2 věci, lidi mají tendence používat 5 přípravku a doufat ze když to smichas, protože každé je na něco jiného, tak to pomůže, ale opak je pravdou :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3501
10.2.21 14:28
@Lea89 píše:

Přestaň teď používat ty sragory z drogerie. Kup si Jarischovu vodu/v lékárně/ a používej na čištění obličeje jen tu. Krémy si také žádné nedávej, si mladá nepotřebuješ nic. Pij čaj z kopřivy, čistí krev, pomůže ti na akné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.2.21 14:35

@Hanney Může se tahle voda používat i na oči?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
10.2.21 14:36

@Hanney jarischová voda je super na akné, bohužel mně osobně pokožku vysušovala, takže pokud má slečna problém se suchou pokožkou, tak to nemusí být pro ní nejlepší.
Ale na každého to muže působit jinak :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat