Opakující se kašel - astma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.15 08:25
Opakující se kašel - astma?

Maminky, dcera 4 roky má opakující se dlouhodobý suchý dráždivý kašel. Když to začalo poprvé, tak to trvalo 6 týdnů ( byli jí necelé 3 roky). Od té doby se čas od času objeví kašel (hlavně v noci), musíme dávat Fenistil, aby se vůbec vyspala. Nyní se to objevilo znova. Včera měla i prášek na noc (takový ten zelený malý), jinak ji to pořád budí. Tentokrát je i přes den, hlavně když si lehne. Dnes si stěžovali i ve školce. Jinak jí nic není, nemá rýmu, teplotu, prostě nic. Jen kašle. :zed: Na allegro jsme objednaní na 3.7. (ale asi by bylo možno objednat i dřívější termín - chodím tam se synem (alergikem, bere ecobec a vždy byla schopna nás objednat cca do týdne, nicméně syn jde na kontrolu až toho 3.7., tak jsem to chtěla spojit), ale teď váhám zda ji nemám objednat na dřív. Může to být astma?

Reakce:
Micink
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 09.06.15 08:38

Moje dcera něco přes dva roky, také dlouhodobě kašel, hlavně při ulehnutí, suchý, dráždivý, nikde jí nic dr nenašla, alergologie, stěry, rtg nikde nic. Přisuzují to zvětšené nosní mandly. Je dcerka dušná? Chrápe? Dýchá pusou?

Junkyska
Závislačka 3228 příspěvků 09.06.15 08:39

Dcera to samé…hlavně v noci a přes den při spánku (ve školce mi to také říkaly učitelky)…všechny testy OK (výtěry, poslech, rtg) nakonec jí udělali testy z krve na alergu…už dříve jsme s ní byli u alergologa, protože jsme oba také alergici a měla tam začínající alergii hlavně na roztoče…po výsledcích z nemocnice (kočka, pyly, trávy, některé potraviny atd.) jí doktorka v nemocnici dala Atrovent, Spiropent a Aerius…následně místo spiropentu Flixotide…do školky jsem přinesla potvrzení, že není infekční a nyní po cca 2 měsících můžu říct, že ač jsme udělali zatím min. opatření, tak se to dceři zlepšilo, že už nekašle vůbec (ťuk ťuk ťuk) :dance:

mag
Extra třída :D 11165 příspěvků 09.06.15 08:40

Může a nemusí. Naše malá má astma, jediným projevem je ranní kašel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.15 08:43

Nosni mandle ma vytrhle, dusna mi neprijde. Mám ji objednat na to alergo dříve?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.15 08:56

@Micink ještě dodám, že než jí vytrhli nosní mandli, tak chrápala a dýchala pusou. Teď mi to ani nepřijde, že by dýchala pusou a nechrápe. :nevim:

Junkyska
Závislačka 3228 příspěvků 09.06.15 09:00

Na výtěrech jste s ní byli?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.15 09:03

@Junkyska Ne.

Dominika83
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 09.06.15 09:06

Nemůže to být zadní rýma? Ta není vidět a zatéká v noci do krku a z toho ten noční kašel…

Junkyska
Závislačka 3228 příspěvků 09.06.15 09:07

Nevím no…jestliže nemá teploty, tak to na nějakého koka nevypadá, ale…no s mými zkušenostmi to vypadá na tu alergii…astma by se muselo prokázat testy např. spirometrií či symptomy…má svíravý pocit na hrudi? Sípe? Obtíže bývají víceméně při výdechu…

Vermun
Závislačka 3370 příspěvků 09.06.15 09:08

@Dominika83 myslím si, že ne… Kašle i přes den, i když podstatně méně.

Příspěvek upraven 09.06.15 v 09:10

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.15 09:10

@Junkyska ráno má takový pískavý hlásek při pláči.

mag
Extra třída :D 11165 příspěvků 09.06.15 09:17
@Junkyska píše:
Nevím no…jestliže nemá teploty, tak to na nějakého koka nevypadá, ale…no s mými zkušenostmi to vypadá na tu alergii…astma by se muselo prokázat testy např. spirometrií či symptomy…má svíravý pocit na hrudi? Sípe? Obtíže bývají víceméně při výdechu…

Spirometrie a dechová tíseň nemusí být projevem astmatu. Třeba u nás je to opravdu jenom kašel. Astma bylo zjištěno z krve.
ale třeba i pneumatikou a infekce u nás probihala bez teplot. Těch možností je hodně.

Junkyska
Závislačka 3228 příspěvků 09.06.15 09:19

Neříkám, že to tak být musí nebo nemusí, ale že diagnoza se určuje obtížněji a možností je i spirometrie…i dcera tím prošla…

Váš příspěvek
Reklama