Opar na rtu a novorozenec

Anonymní
6.7.21 18:24

Opar na rtu a novorozenec

Ahoj,

mám doma měsíčního syna a zároveň je u nás i má maminka, která mi takto v šestinedělí pomáhá. S malým je normálně ve styku, dává mu pusinky, chová ho, atd. Dnes se mamce objevil na rtu opar a já jsem hrozně ustrašená. Četla jsem si na netu, co vše to může s miminkem udělat. Opar v těhotenství jsem měla v prvním trimestru.

Myslíte, že se mam bát? Mamka pojede domu raději, ale strach mám obrovský.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2987
6.7.21 18:51

Stačí když ho nebude pusinkovat a umyje si před kontaktem ruce. Nemusí jezdit domů. Klid není to první ani poslední kojenec, který přišel do kontaktu s oparem :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
6.7.21 19:17

Opar opravdu muze byt miminku nebezpecny. Ale presne jak pise @kavenka, mamka nemusi jezdit pryc, jen nepusinkovat a umyvat si ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4003
6.7.21 19:25

Ja bych teda byla obezretna. Pokud bych ho mela jako maminka ditete a kojila bych. Strach bych nemela. Ale pokud cizi osoba, tak to bych radeji pomoc ozelela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
6.7.21 19:27

Nebo nemusi na maleho sahat. Muze pomahat s varenim, uklidem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2571
6.7.21 19:38

Ja mela take obavy, kdyz jsem mela prvni opar u kojence..jeste mi byla zvykla sahat pri kojeni na oblicej, na pusu..takze jsem porad myla a dezinfikovala ruce a pri kojeni jsem si brala rousku…mamu bych domu neposilala..at si na to da zubni pastu, ktera rychle vysusi a zabrani sireni tekutiny, dezinfekce na ruce mate urcite doma a rousky ma taky dnes kazdy, tak by si ji mohla, ted zezacatku oparu, na kontakt s miminkem brat a bude to ok :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.21 19:44

Moc děkuju holky, maminka pojede zítra domů, snad se malý nenakazil za dnešek nebo včerejšek, pupínek se jí udělal až dnes večer.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat