Operace na Bulovce - dětská chirurgie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JVnada
Nováček 4 příspěvky 02.05.18 22:37
Operácia na Bulovce - detská chirurgia

Ahoj, chcem sa spýtať, či je tu niekto, koho dieťa operovali na Bulovce. Syna 2,5 roku čaká operácia na detskej chirurgii - diagnóza hydrokéla + konglutinace. Blíži sa termín nástupu do nemocnice a neviem na čo mám malého pripraviť, teda okrem toho, že ho budú operovať. Máme objednaný nadštandard. Syn je na mne veľmi závislý a obávam sa toho, že bude pri vedomý, keď pôjde na sál a bude vyvádzať, že tam s ním nepôjdem. Vôbec neviem, čo nás čaká, aký je postup

Reakce:

Valerie83
Kecalka 246 příspěvků 02.05.18 23:10

Synovi taky operovali hydrokelu (1,5 roce) - v Motole. Na Bulovce mu zase ve 3,5 letech operovali fimozu. Bylo to oboje úplně v pohodě. Než pojeden na sál, dostane chvíli před tím něco na zklidnění, aby to pro něj nebyl takový stres. Trochu obtížnější může být probouzení se z narkózy, u toho syn brečel, křičel :( ale to trvá asi jen hodinu, a pak už je to úplně OK. Ničeho se nebojte

jana2381
Kecalka 303 příspěvků 03.05.18 05:53

@JVnada
My uz 2× operace hydrokely (3 mes. a podruhe v 6 mes.) odvoz na sal bez problemu (dostanou lek na zklidneni). Po operaci vyvadel cca pul hodiny (to tam ale vsechny deti). Po pul hodince usnul a spinkal 2hodiny. Pak naprosto bez problemu. Nejhorsi je jen to dovezeni, to fakt hystericky plakal. Pak dostaval 1 den leky na bolest. My museli i ledovat, tak jsem si koupila male gelove polstarky (meli tam jen ty velke. Byli jsme ale v Krci), to ale nevim jestli budete take potrebovat. Jinak deti to nesly lip nez maminky :mrgreen:

JVnada
Nováček 4 příspěvky 03.05.18 07:44

Moc ďakujem. Dúfala som, že predtým niečo dostane, aby to toľko nevnímal. A po operácii ho hneď prevážajú na izbu? Trocha so bojím aj toho, že teraz začne mať stres z lekárov. Doteraz je vzorný pacient. Vždy sa doma veľa rozprávame na aké vyšetrenie pôjde a čo mu budú robiť a všetko zvláda v pohode, či už sme boli na očnom, sone, ulorógii alebo u zubárky. Ale zatiaľ mu nič tak hrozné nerobili.

jana2381
Kecalka 303 příspěvků 03.05.18 08:06
@JVnada píše:
Moc ďakujem. Dúfala som, že predtým niečo dostane, aby to toľko nevnímal. A po operácii ho hneď prevážajú na izbu? Trocha so bojím aj toho, že teraz začne mať stres z lekárov. Doteraz je vzorný pacient. Vždy sa doma veľa rozprávame na aké vyšetrenie pôjde a čo mu budú robiť a všetko zvláda v pohode, či už sme boli na očnom, sone, ulorógii alebo u zubárky. Ale zatiaľ mu nič tak hrozné nerobili.

V Krci davaji dospat na JIP jen deti do cca pul roku. Poprve ho privezli jiz vyspinkaneho a podruhe v 6-mesicich hned po operaci.Syn se zacal bat i na rehabilitaci. Ale byl miminko. Ty vetsi deti to uz berou trosku jinak a pokud si s nim o tom povidas, tak verim, ze si trauma neodnese. Pokud mate nadstandart (coz je opravdu k nezaplaceni), tak aspon budete mit klid. Maleho strasne stresovalo (a to ve 3 mes), ze na pokoji plakali deti. Spis z toho byl traumatizovany, protoze se k nim pridaval. Podruhe jsme uz meli operaci planovanou a nadstandart a uz vse bylo v pohode. Drzim pesticky. :mavam:

7654
Povídálka 47 příspěvků 03.05.18 08:10

@JVnada
Ahoj, presne na techto zakrocich jsem byla s 3,5 letym ted minuly tyden. Je to presne jak pisou holky, pred narkozou dostane neco na zklidneni, tam kde jsme byli my mohl mit u sebe oblibenyho plysaka az do posledni chvile, coz bylo urcite plus. Nejhur nesl, ze pred a nejakou dobu po zakroku se nesmi pit. Delali mu to rano cca v devet a naposledy pil v pet rano predtim, pak az cca ve 14 odpoledne. V den zakroku nedostal vubec najist, az snidani nasledujici den. Hydrokela ho nezlobi, ale pindik po curani trochu pali, jinak je uplne v pohode.
Tak se nicehi nebojte!

Valerie83
Kecalka 246 příspěvků 03.05.18 08:10
@JVnada píše:

ale on to opravdu nijak traumatizující zážitek nebude. Po operaci hydrokely syn žádné bolesti ani neměl. Až ho přivezou ze sálu, tak budeš u něj. Mě sestřičky doporučily, abych si sedla do křesla, syna mi daly na klín, přikrily ho peřinou a takhle jsme tu hodinu, kdy brečel, zvládli.
Hydrokela je opravdu bez problémů. Mnohem horší byla ta operace fimozy (synovi nešla přetáhnout předkožka, tak mu ji nařízli). To měl týden po operaci bolesti obrovské, několikrát deně jsme mu to museli přetahovat a mýt a mazat mastí(aby to zase nesrostlo, aby se tam nevytvořila infekce). U toho brečel strašně (i já) a pořád nás prosil, ať už mu to neděláme :,(. Bylo to před rokem (ve 3,5 letech) a dnes už si na to ani nevzpomene :palec:

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 03.05.18 08:13

U 2,5-letého se operuje konglutinace? :think: Doporučuji se zeptat a případně dopsat k souhlasu k operaci, co přesně mu budou dělat. Aby mu konglutinaci „neuvolnili“ muslimskou rituální obřízkou. :zed: :zed: :zed:

elen-ka
Extra třída :D 12325 příspěvků 23 inzerátů 03.05.18 08:20

@JVnada Na Bulovce jsem byla s dcerou před dvěma roky, pupeční kýla. Nevím jak nyní, ale tenkrát jsme tam narazily na příjemné sestřičky i lékaře. Vše vysvětlili, dcerce řekli, že ji dají nyní kapičky (oblbovadla před narkozou). Také jsem měla trochu obavu jak to bude, aby ji neodváželi plně při vědomí, ale bylo vidět, že už je mimo.

Nejhorší na tom všem bylo, abych JÁ zůstala v klidu, jako že se nic neděje. Po odjezdu dcery jsem se musela jít projít, abych byla relativně v pohodě až se vrátí. Jinak nevím jak u toho s čím tam jdete, ale dcerka musela být po operaci v klidu, takže vzít s sebou něco, co syna udrží v klidu. My měly tablet.

JVnada
Nováček 4 příspěvky 03.05.18 08:33

Lekár ma upozorňoval, že tá hydrokéla bude v pohode, ale po konglutinaci bude mať opuch a bolesti, hovoril že najhoršie budú prvé dva dni. Tiež to potom budeme musieť preťahovať a mastiť. Hneď som sa vystrašila, že to bude obriezka, ale vysvetloval mi, že je to len násilné pretiahnutie, nič sa nereže, žiaden nástroj sa k tomu nepoužíva. Videl, že s tým nie som úplne vyrovnaná, tak sme sa dohodli, že to do papierov napíšu a máme čas si to rozmyslieť, ak poviem, že mu to nechcem dať robiť, tak budú len tú hydrokélu operovať. Stále som s tým na vážkach, ale v poslednej dobe mal 2× zápal, takže ma to skôr nahlodáva k tomu, že mu to nechám urobiť, aby sme sa s tým doma nejaký čas netrápili a potom by musel ísť kvôli tomu znovu pod narkózu.
A z toho, že nebude môcť jesť a piť mám tiež obavy. Lebo on po prebudení hneď pýta jesť a než mu stihnem urobiť raňajky, tak vypije fľašku vody. Snáď sa zabaví, keď tam bude skúmať iné hračky.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 03.05.18 09:19

To násilné je u toho zákroku celkem důležité, protože vede často k jizevnaté fimóze. Na druhou stranu, pokud měl syn nějaký zánět, tak :nevim: a asi nezbývá než jim věřit. Ale obecně je v ČR záhadná pandemie „problémů“ s předkožkou zjevně pouze za účelem zisku.

JVnada
Nováček 4 příspěvky 03.05.18 14:13

Na to som sa tiež pýtala, či mu potom neostanú nejaké jazvy. Pýtala som sa urologa na Proseku, chirurga na Bulovke a ešte som to aj s našim pediatrom konzultovala. Všetci mi hovorili to isté, nezávisle na sebe.

Premek_Orac
Závislačka 4392 příspěvků 03.05.18 14:18

@JVnada Ahoj,
jakkoliv je to nepříjemné, tak se toho neboj. Ikdyž podle pokojů a cekově budov to tak nevypadá, jedná se o špičkové pracoviště, které nové vedení po politickém odvolání ředitelky ještě nestihlo rozložit (ikdyž např. snížením stavu lékařů již dostalo některá oddělení na hranici funkčnosti).
Co se nadstandardů týká, tak nejásejte, dokud ho nemáte. Může se stát, že s nějakým dítětem bude např., otec, pak dostane před vámi přednost. Co tam stojí za prd je jídlo, ale tak nejdete tam na hotel, že…
Zákrok je to nepříjemný, ale lékaři jsou zkušení a zvádají to s maximální ohleduplností. Věřím, že to zvládnete.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak zapíjí úspěchy Barbora Strýcová? Nejfalešnější karaoke a mixáž všeho alkoholu

Tenisová matadorka Barbora Strýcová (32) poodhalila zákulisí tenisového týmu,... číst dále >

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >