OPĚT PÁD :-(

Anonymni
23.10.08 14:29

OPĚT PÁD :-(

aHOJKY.rADĚJI JSEM SE ODHLÁSILA ABYCH NEUDĚLALA V RODINĚ JEŠTĚ VÍC ZLO :cry:

MUJ TÁTA BYL DNESKA Z MALIM VENKU (14 MĚSÍCU) A UPADL A SPADL NA ČELO .MÁ TAM ČERVENÝ FLEK JINAK JE V POŘÁDKU TET USNUL ALE STEJNAK MĚ TO VRTÁ V HLAVĚ JESTLI NEJET K DR .NAŠE DR JE TROCHU HYSTERICKÁ A S KAŽDOU MALIČKOSTÍ POSÍLÁ NA VŠECHNY VYŠETŘENÍ I KDYŽ TO JE ASI DOBŘE..

VOLALA JSEM JÍ A ŘEKLA AT JEDEME RADŠI DO DĚTSKÉ NEMOCNICE NA RENGÉN ABY NEMĚL PRASKLOU LEBKU I KDYŽ JSEM JÍ ŘEKLA ŽE MALEJ PADAL A TÁTA HO CHYTNUL ALE TROCHU SE UHODIL.
CO RADÍTE JET NEBO NE??MALEJ SE DOKTORU STRAŠNĚ BOJÍ A BYLO BY TO PRO NĚJ AKORÁT STRESUJÍCÍ ALE STEJNAK VÁHÁM.TET ŠEL JAKO VŽDY PO OBĚDĚ SPÁT.

DALŠÍ PROBLÉM .TÍM ŽE MÉMU TÁTOVI UPADL NASTALO U NÁS VELKÉ ZLO PROTO ŽE JÁ MALÍHO MANŽELOVO MÁMĚ NEPOUČÍM NA VEN PROTO ŽE ONA JE POSTIŽENÁ A I ŠPATNĚ CHODÍ A MÁM STRACH A TAK VZNIKLA DOMA HÁDKA ŽE JÁ MALÍHO JEHO RODIČUM NEPOUČÍM A MOJE HO ZMRZAČÍ A ŽE TÁTA UŽ HO NEUVIDÍ ..
MUJ TÁTA TET KAŽDOU CHVILKU VOLÁ A BREČÍ A MÁ O MALÍHO STRACH A TO MU MÁM PŘÍŠTĚ ŘÍCT ŽE UŽ S NÍM NEPUJDE ŽE MANŽEL TO ZAKÁZAL..

CO SI O TOM MYSLÍTE JAK O NÁŠTĚVĚ DR TAK O ZÁKAZU CHODIT Z MALIM VEN???
VŠEM DĚKUJI ZA RADY A POSTŘEHY
RADĚJI INKO CHODÍ JSEM PULKA RODINY A NECHCI TO TU JEŠTĚ VÍCE ROZHÁDAT :cry:
M

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5697
23.10.08 14:35

Milá anonymní M.,
osobně si myslím, že to nebude nic hrozného. těžko říct, v krizových situacích se každý rozhodne tak nebo onak.
Ale nesouhlasím s tím, že by za to nesl vinu táta. Takové věci se stávají, i měn kolikrát malá spadne a bouchne se víc nebo míň. Rozumím ti, že máš obavy kvůli neshodám v rodině.
Pokud se obáváš, běž na rentgen - pro jistotu. Záleží, jaký byl ten pád… malé děti jsou křehké a citlivé, ale někdy vydrží víc, než si myslíme…

no moc jsem ti nepomohla, viď… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2369
23.10.08 14:48

Inko, já jsem kamarádce nedávno hlídala prcka, který má dva roky a pěkně rychle utíká :roll: . Furt jsem za ním lítala, aby se mu nic nestalo, když ho mám na starosti a můžu ti říct, že jsem se hóódně opotila. Člověk u něj dopředu nevěděl co udělá, kam zahučí a nebo třeba jenom zakopne a sletí a podře se.

Takže vinu bych tatínkovi určitě nedávala, to se může stát každýmu, že mrně zakopne a nabije si. Manželo ještě nikdy nespadl? :wink:

Jestli jet k doktorce, to budeš muset asi rozhodnout ty - záleží jak vypadá to poranění a jak se malý chová…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.10.08 14:57

PORANĚNÍ NENÍ ŽÁDNÉ JEN MALEJ ČERVENEJ FLÍČEK VELIKOSTI 2KORUNY :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.10.08 14:59

A ZATÍM JSME ŽÁDNÉ ZÁVAŽNÉ PÁDY NEMĚLI JEN 1X A TO SPADL MĚ A JEDENKRÁT MANŽELOVI ALE TADY JDE SPÍŠ O TO ŽE JEHO MÁMA HLÍDAT NEMUŽE A MUJ TÁTA ANO :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
388
23.10.08 15:05

Ahoj anonymní M,
moc starostí co? Ale já bych se nebála, pády, které děti mají jsou prý nebezpečné až pokud spadnou z výšky větší než jsou samy. Malého bych sledovala a pokud bude divný, spavý nebo dezorientovaný, tak bych teprv navštívila lékaře. Ale je to jen rada.
Jinak tatínka bych nevinila, manžela nech vychladnout a pak s ním znovu promluv. Každé dítě někdy upadne a natluče si a není to ničí vina. Můj kluk byl pořád samá modřina a boule a pořád mu to zůstalo, je holt hyperaktivní a s tím se nic nenadělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
23.10.08 15:19

Ahoj,

1. na rtg bych nejela, jak to popisuješ, nevypadá to nijak hrozně…Náš malý v létě spadl po hlavě mezi dvě železné trubky s hřeby, měl dvě megaboule a na pohotovosti mi sama dr řekla, že na rtg můžu, ale podle ní je to zbytečné - než to udělají, než budou výsledky, naše dítě by se uřvalo… akže pokud je ok, tak ho nech…
  1. táta za to nemůže..sice máasi pocit viny, ale stane se to každýmu…Našemu tátovi spadnul malej ve vajíčku z botníku (nízkýho naštěstí), byl připoutanej, nestalo se nic, ale taky to s ním zamávalo.
    Myslím, že manžel asi chápe, že jeho maminka by ho neuhlídala, takže je jasné, že jí ho nebudeš dávat ven a že ti pomůže, když ho vezme ven aspoň děda…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
23.10.08 17:04

Ahoj anonymní,
pokud se malý chová normálně a nevidíš na něm změny jako je únava, zvracení atd., tak zatím počkej a pokud máš strach tak pro klid dušičky si zajeď.

Tvůj táta za to nemůže, děti jsou neuhlidatelné. Takových pádu ještě bude. Manžela nech vychladnout a potom si s ním o tom promluv. Hlavně se snaž tátu uklidnit, že za to on nemůže, určitě si to teď vyčítá a je mu to líto.
Píšeš, že manželovi taky spadnul, tak musí pochopit, že se to prostě stává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
23.10.08 18:50

Jo, my s pádama máme taky značný zkušenosti. 8O Na rentgenu jsme byli v průběhu půl roku 3× (pád na radiátor, pád s rozseklou hlavou na konferenční stolek, pád z větší výšky - je prostě živej a i když za nim pořád někdo byl, stejně ho neuhlídal).

Pokud bude mít prasklou lebku, tak do sádry mu to nedaj a maximálně bude mít klidovej režim, pokud by měl výron do mozku a ten mi přijde mnohem horší, tak to na rentgenu stejně nepoznaj a na CT nebo podobný vyšetření tě prostě jentak nepošlou.

Takže teď prostě dělám, že když se někde bouchne, kontroluju, jestli nezvrací, nespí víc než obvykle, má stejný zorničky u očí nebo nedělá nekoordinovaný pohyby. Pokud by něco z toho nebylo v pořádku, pak teprv bych vyrazila k doktorovi.

Tak neztrácej hlavu, manžel vychladne. Hlavně malej živel se snad uhlídat nedá, snad jen za cenu držení v polstrované cele :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
23.10.08 19:43

Ahoj, pokud se malý chová jako obvykle a žádný velký pád to nebyl, tak snad nikam nejezděte :wink:
A co se domluvit s manželem (v klidu mu jistě vysvětlíš, žwe invalidní člověk fakt dítě venku nestihne :oops: ), že by jeho maminka hlídala malého doma a Tvůj taťka venku - příště bude jistě ještě pozoznější- ale sama vím, že to uhlídat prostě nejde. Moje děti sebou kolikrát říznou o zem a to stojim hned u nich :roll: Držím palce, aby se to srovnalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.10.08 21:38

Ahojky všem opravd strašně děkuji moc jste mi pomohli :wink:

Malej je v pohodě vše dělal jak obvykle i se stejně předváděl prostě den proběhl jako každý jiný akorát já teda byla celej den vyděšená a pořád jsem váhala jestli jet ale zase na druhou stranu jsem nechtěla aby ho někde u doktora mordovali zbytečně když má z doktoru takoví strach ,stačí že příští týden máme očkování :roll: to bude zas něco :roll:

manžel už trochu vychladnul takže doufám že se uklidní i když asi bude remcat až pro malího děda někdy přijde ale myslím že tet na něj ani takovej velkej pozor jako děda nikdo dávat nebude proto že ten volal každou hodinu s tím co malej a jak ho to strašně mrzí takže také dostal svou lekci.

já bohužel nikoho jiného už na hlídání nemám takže jsem ráda aspon jednou v měsíci využila služeb dědečka.
maminku mám daleko a vozit malého až k ní by mi zabralo více času než bych ušetřila.

stim hlídáním malého u tchýně doma to bohužel také neklapne proto že ona je na tom špatně spíše po té psych. stránce + špatně chodí takže ona je spíše trochu blázen a to nemluvim o tom že je schopná do malého narvat všechno co doma najde jen aby vyzkoušela co všechno dokáže sníst-čokoládu-colu i ořechy :roll: a jí nikdo nedomluví takže manžel na jednu stranu také by malího jí asi nesvěřil i když má řeči ale to jsem zabrousila už někam jinam.

Všem ještě jednou moc děkuji hodně jste mě uklidnily

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.10.08 10:15

Ahoj anonymko,
já myslím, že prcek bude určitě v pohodě. Vždyť takových pádů ještě bude. Já také nerada půjčuji děti tchýni (a to je úplně zdravá - až na tu hlavu, půlročnímu dítěti klidně cpe čokolády, krmí ostrým gulášem, místo aby šla na procházku z kočárem tak ji nechá lézt po špinavé zemi plné chlupů od psů a koček,.....) - za pět let hlídala děti cca 3×
Takže můj tatínek jako hlídač vede. Úplně tě chápu a pokud se manželovi něco nelíbí, tak ať malého hlídá on. Vysvětly mu, že je dost fuška, hlídat malého raubíře, tak aby se nic nestalo. U nás byly, jsou a budou pády každou chvíli, i když děti hlídám jako oko v hlavě…

A omlouvám se za anonym - také sem leze půlka manželovi rodiny, tak nechci zbytečně dělat problémy

• Nahlásit
  • Citovat
6545
24.10.08 11:07

manžel mi taky pořád nadával, jak to dítě hlídám a při první příležitosti mu padla na obličej taky. To jsou děti, to se stává (neřeknu, kdyby neuhlídal schody apod…)

Jinak já s holkama nikdy nikde zatím nebyla. A že některý byly na hranici. Nevím. Kor s mladší bych se tam musela nastěhovat. Starší mi kdysi spadla (ona se zvedala) na asfalt a sedřela si celej obličej vč čela.

Manžel jí zas před víc jak rokem přišlápl nohy (připletla se mu) a ona padla na štěrk a díra v hlavě. Výčitky? Nedělám. Mě taky padá, to se zkrátka stává, k dětství to patří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
27.8.10 07:20

...

Pády k životu patří. A nechodit kvůli tomu ven?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama