Betadine dezinfekce...

Anonymni
19.8.08 11:07

Betadine dezinfekce...

Holky když dezinfikujete otevřenou ranku Betadinem, ředíte ji nebo ne? V návodu je psané, že neředěný se dává jen před injekcí a na otevřené ranky se ředí 1:10…
Moc děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2236
19.8.08 11:11

ha, to slyším prvně, a že Betadine používám už nějaký čas a úspěšně. Nečtu návody, moje chyba. Ale kamarádka, která jej ode mně tuhle taky použila, je zdravotní sestra a nějaké ředění ji ani nenapadlo. A stejně, nejvíc používám venku, tam k nějakému ředění nemám podmínky. Tak nevím, taky si počkám na reakce dalších. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2661
19.8.08 11:17

Já jí používám na doporučení naší doktorky. Ta si jí nemůže vynachválit. O ředění se nikdy nezmínila. A návod jsem taky nečetla. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
19.8.08 11:51

A jak velkou tu ránu máš?
My jsme zatím použili 2× na škrábanec od kočky (jeden docela velkej), a ač jsem návod četla, tak jsme neředili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.8.08 11:54

No taky se mně do toho ředění nechce, představa, že bych se místo okamžité dezinfekce zabývala nějakým poměrem… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
435
19.8.08 11:56

Tak já teda návody taky nečtu, doktorka taky používá neředěný a na ředění většinou opravdu není čas. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
19.8.08 12:27

Jsem zdravotni sestra a pracuju (ted momentalne ne :lol: ) v chirurgickem oboru, nikdy jsme Betadinu na rany, popř. ani do rány neředily, pokud se nejednalo a laváže, proplachy ran atp., kde se jedná třeba o proplachy litry fyzaku naredene s Betadinou, takze bych ji neredila!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.8.08 12:28

Mám trochu OT dotaz - stěžují si vaše děti že to pálí? Malý si stěžuje, ale mě to nepálí, tak právě si nejsem jistá, jestli mu vadí ten samotný zákrok, nebo jestli je nějaká vyjímka :wink: :?: . J*

• Nahlásit
  • Citovat
2178
19.8.08 13:00

Betadine by pálet neměla, my je používáme na opravdu otevřené velké rány a to by asi bylo dost nepříjemné :roll:
Takže buď je to jen dětská reakce, děti jsou herci co si budem povídat :wink: anebo může mít alergii, ale to by se projevovalo i svěděním, zrudnutím atp. Tak snad jsem trochu poradila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7643
19.8.08 16:19

Ahoj mě dali v nemocnici Betadine na čištění jizvy po císaři a ředili ho.
Když mi ho dali znovu po měsíci kdy se jizva rozpadla tak mě i pálil byl to očistec a jednou to bylo akutní tak jsem zapoměla naředit a skoro jsem si cvrkla :roll: ale na obyč.odřeniny také neředím a nepálí to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
19.8.08 20:18

ja dostala Betadine na poporodni poraneni a dr mi jasne rekl ze ho mam pouzit neredeny a primo si ho nastrikat na stehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9351
7.9.08 19:51

Mě doktor předepsal Betadine na pupík - malýmu pořád krvácel, jak brečel a měli jsme ho ředit. Ale teď jsme byli na propichování boule na ramínku a použili neředěný a říkali, že kdyby mu to prasklo, tak to můžeme potřít neředěným Betadine. Tak nevím, ale na malou ránu se asi ředit nemusí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama