Oralair doplatek

29.10.19 18:24

Oralair doplatek

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat vás, co kupují Oralair, kolik v lékárně doplácíte? Dnes jsem si jej šla poprvé vyzvednout (rovnou pro dvě děti) a protočily se mi panenky. 2357,– za jedno balení na měsíc… Lékárnice říkala, že je to tak správně.
Děkuji za odpovědi.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.10.19 18:29

No tak to jsi to měla asi bez úhrady pojišťovny, lékař napsal asi celý si platit sám. Neb my nedoplácíme obvykle nic, na startovací asi něco drobného bylo, ale to už nebereme.
Mrkni třeba zde: www.olecich.cz ,ale musíš se tím proklikat. Nevím, který přesně maté napsaný http://www.olecich.cz/…n/detail.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
29.10.19 18:37

Na stránky jsem se dívala, málem jsem si oči mnula, jestli vidím dobře nebo ne 8o a proto jsem pak dala dotaz sem… Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.19 19:27

Tak zkus zítra se jít zeptat do lékárny, zda tam tedy lékař napsal, že je to bez úhrady pojišťovny. A pokud ano, tak vznes dotaz lékaři, proč tedy to nenapsal na pojišťovnu. Jak vidíš ze stránek viz. výše, může to psát jen alergolog nebo klinický imunolog a pojišťovna hradí max. léčbu na 6měsíců za kalendářní rok.
Nám to píše alergolog vždy na tři měsíce v roce a naposledy jsme si to vyzvedávali začátkem tohoto roku a nedopláceli jsme nic. Proto jsem se nyní rychle podívala na stránky, zda se něco nezměnilo a dle těch stránek nic, pro další balení půjdeme v prosinci/lednu, no tak snad to budeme mít stále bez doplatku…
No musíš pátrat dál, proč tedy jsi tolik doplácela…

• Nahlásit
  • Citovat
2716
29.10.19 19:53
@Janaberuna píše:
Na stránky jsem se dívala, málem jsem si oči mnula, jestli vidím dobře nebo ne 8o a proto jsem pak dala dotaz sem… Díky!

Tady to ale nevyresime. Bude treba overit jestli byl recept napsany na uhradu pacienta a pak se informovat u dr. proc vam to nenapsal na pojistovnu nebo aspon neupozornil, ze to z nejakeho duvodu nelze a mate si pripravit penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 20:08

Zavolám teda zítra na alergologii, jestli dr. neudělala chybu.
Ještě mě napadlo, jestli to pojišťovna proplácí všechny měsíce v roce. Kdysi jsem četla nějaký článek, že cosi proplácí jen v letních měsících, ale už nevím, čeho se to týkalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.19 20:16

Ne doopravdy, pojišťovna nezjišťuje, v který měsíc je to napsané. Ale lékař musí vědět, zda pro předepsání na pojišťovnu jsou splněny všechny náležitosti, tak aby pojišťovna lék uhradila a to tady nevyřešíme.

• Nahlásit
  • Citovat
29.10.19 20:32

Tak jo. Díky všem, zatím jsem aspoň ráda, že to nebudu takto platit každý měsíc! Dnes tu končím a přeji pěkný večer :mavam:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama