Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Já je včera máčela ve dřezu, musela jsem je zatížit protože plavaly, ale i z nich padal ten substrát, tak jsem zaváhala…
@Radunka Já naliju skoro plný ten obal na květináč a asi za půl hodiny až hodinu to vyliju. Ale kamarádka je zalívá, tak aby měli asi 1cm vody a taky ji žijou a kvetou.
V zimě to dělám tak 1× za 2 týdny, v létě 1× za týden.
Ale co jsem vypozorovala, je pro ně hlavní místo, kde jsou. Klidně okno, kam praží. Jak se dají na skřín do polostínu, je po nic a dlouho se vzpamatovávají. Babička je takhle měla skoro celé léto, rpotože to okno potřebovala mít dostupné k sušáku a přestali kvést.
Já jsem nikdy nenamáčela. Dolévám vodu do květináče podle potřeby a mám je na okně ma sever. A kvetou jako celoročně..
@eviku-miluna Té nové rostlince se říká keiki. Neměla by se oddělovat dříve, dokud nemá 4 kořenové výhonky - klidně už dlouhé.
Pak můžeš klidně dát do hrníčku s vodou - ponořit tak napůl, rostlinka to přežije - jednu takhle mám už cca 3 měsíce
.
Potom kvalitní substrát - doporučuji od firmy Floria, na dno dřevěné uhlí nebo posypu troškou mleté skořice (dezinfekční účinky), nemusíš hned máčet, asi za 3 dny namočit do vody s trochou Lignohumátu - podporuje zakořenění.
Snad jsem ti trošku pomohla.
Zacatek ledna, 31 kvetu. Mne orchideje dava pribuzenstvo, kdyz se jim podari je temer zahubit ![]()
Prosím vás potrebují poradit koupila sem si včera 7 orchidej je nádherná jen by mne zajímalo co je zač? Takova obrovska kráska. Děkuji
Ahoj, chtěla bych se zeptat co s ní dal. Koupila jsem si ji 3 měsíce zpět, květy byli pryč do měsíce a jediné co tak mi rostou víc a víc listy.
Věděl by prosím někdo co s ní dal?
Dekuju❤️️
@tynus2000 Ted bude par mesicu v klidu, nez vyrasi novy stonek a zase pokvete.