OSVČ necelý měsíc a zálohy na ZP a SP
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
Ano, musí zaplatit celé částky. Bohužel, tak je to nastavené.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lenis87 Děkuji, myslela jsem si, že by třeba alespoň u toho SP mohl mít za leden vedlejší činnost a neplatil by. Ale zdá se, že to nejde. ![]()
zakl.
- Citovat
- Upravit
Bohužel. Dnes už se ani neplatí zpětně, takže musí zaplatit ještě v lednu. Já takhle platila celý měsíc kvůli dvěma dnům.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak to je tedy kauf. Člověk ještě nedostane proplacenou první fakturu a už solí státu. ![]()
zakl
- Citovat
- Upravit
Vítej v tvrdé realitě! A taky když vystavíš fakturu, nedostaneš ji nikdy zaplacenou a jednou budeš končit, tak tu nezaplacenou částku zdaníš!
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj, uměl by někdo poradit? Přítel obnovil od 21.1.SVČ, předtím byl 10 dní na ÚP a do 9.1. byl zaměstnán na HPP. Kolik musí jako SVČ zaplatit sociální a zdravotní pojištění? SVČ bude vykonávat jako hlavní činnost. Musí zaplatit plné částky za celý měsíc leden?
Děkuji moc za radu.
Anonym - osobní údaje.