Otěhotnění při hyperfunkci štítné žlázy

11
28.1.04 13:12

Ahoj děvčata. Už jsem se tady ptala na zdravotní problémy se štítnou žlázou. Teď se chci zeptat za jak dlouho jste mohli otěhotnět od začátku léčby hyperfunkce? Doktor mi řekl, že to může trvat i rok, dva, tři. Budu Vám vděčná za příspěvek. Děkuji

Andrejka :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
28.1.04 14:50

Ahoj Ondrejko,

asi ti neporadím, jak bys chtěla, sama mám počínající problém s hypofunkcí, jenom bych ti chtěla dát tip, kdyby se ti opravdu nedařilo otěhotnět. Nejspíš už se budu opakovat, (viz článek o streptokocích v odd. Neplodnost), ale po své zkušenosti s alternativními metodami (čínská medicína, homeopatie) nedám dopustit na čínské byliny a věř, že s jejich pomocí se dají léčit věci, na které v klasické medicíně znají jen a jen chemii. (Sama jsem teď odmítla polykat synt. hormony a počkám, co bylinky svedou). Existují i další přírodní preparáty upravující fci štítné žlázy. Radím ti prozkoumej internet, kontaktuj centrum čínské medicíny a uvidíš, že otěhotníš, ani nebudeš vědět jak :-DD a léčba léky možná nebude ani nutná.

Nepomohla jsem ti, vím, ale je to možná cesta ke zdraví a miminku.

Iva

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.1.04 15:40

Ahoj! Já se s hyperfunkcí lečila od roku 1996, bohužel léčba léky byla sice účinná, ale bez nich se hyperfunkce stále vracela. Takže to dopadlo tak, že jsem byla na lécích do té doby, než jsme se rozhodli pro miminko. Pak jsem šla na operaci (sdstranění štítné žlázy), a asi 8 měsíců po operaci jsem otěhotněla. Plánovali jsme miminko na jaro, takže jsme se o to začali pokoušet v létě a hned druhý měsíc jsme měli úspěch.

Jak jsem se od dr. dozvěděla, mohla bych klidně otěhotnět i při hyperfunkci, během těhotenství by se funkce štítné žlázy nejspíš srovnala, ale problémy by mohli být po porodu, asi bych se operaci stejně nevyhnula.

Těžko v tomhle radit, je potřeba mít dobrého endokrinologa a ten už bude vědět co a jak.

Hodně štěstí a zdraví!

Kíťa

• Nahlásit
  • Citovat
11
28.1.04 17:29

Holky, moc Vám děkuji za odpověď a za radu. Taky Vám přeji pevné zdravíčko. Andrejka :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.2.04 16:36

dobré odpoledne, jsem nešťastná, léčím se se štítnou žlázou, a nemůžu přijít do jiného stavu, beru léky, poradíme mi?
zdenka

• Nahlásit
  • Citovat
11
26.2.04 19:06

:P Ahoj Zdenko. Je mi líto, že se Ti nedaří otěhotnět. Já se taky léčím se štítnou žlázou a zatím otěhotnět nesmím. Žáden recept Ti bohužel neporadím, jen Ti chci dát adresu na endokrinologa pana doktora Milana Míčku, který má své internetové stránky a můžeš mu napsat a zeptat se ho na svůj problém. Odpovědi se jistě dočkáš, jen to někdy déle trvá. Přeji Ti ať to brzy vyjde. Ahoj Andy. www.micek.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.3.04 16:36

děkuji ti ondrejko, víš jak jsem moc rád a, že jsem objevila tyto www stránky, moc mi to pomáhá, no snad se mimi dočkám, 6 měs beru utrogestan a příští měsíc mámbrát clomebyt, to je na ovulaci, tak uvidím, je mi 28 let
zdenka

• Nahlásit
  • Citovat
89
13.5.04 15:01

Mořská řasa KELP

Mi pomohla na hypofunkci štítné žlázy mořská řasa kelp. :D Léčí hypotyreózu (nedostatečná činnost štítné žlázy) a s ní související náchylnost k tloustnutí. Mořskou řasu kelp, která přirozeným způsobem dodává tělu potřebný jód. Zrychlením metabolismu dochází ke snížení ukládání tuku a k přílivu energie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ewíq
24.7.13 16:53

Ahoj holky snažím se o miminko a mám problemy se stítnou žlázou chci se zeptat je mozné že nemuzu otehotnet že mám nadváhu? A mám zhubnout? Dekuji za odpoved Evík :?

• Nahlásit
  • Citovat
7311
24.7.13 17:13
@Ewíq píše:
Ahoj holky snažím se o miminko a mám problemy se stítnou žlázou chci se zeptat je mozné že nemuzu otehotnet že mám nadváhu? A mám zhubnout? Dekuji za odpoved Evík :?

může to být nadváhou jestli je větší. mě dr. taky radila trochu zhubnout. jenže u mě efekt opačný. místo hubnutí jsem tloustla.na jaře zjištěna mírná hyperfunkce ŠŽ, dnes kontrola ok. nebrala jsem nic, srovnalo se to samo. možná tomu pomohl nosifol, kontryhel a sarapis-vše podpora pro otěhotnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4785
24.7.13 17:16

@Ewiq - ja jsem mela nadvahu a pred dvema lety jsem otehotnela v pohode. Po porodu mi vaha zustala nahore a ted cekam druhe a vesele leze nahoru (nejsem z toho stestim bez sebe. nekomu to problem delat muze, nekomu ne. Jsou I 100kilove maminky co otehotni a v pohode porodi. Spis bych si nechala nabrat krev na funkci stitne zlazy. Pokud nefunguje na 100%, muze tam byt problem. Dalsi problem muze byt nepravidelna ms a absence ovulace, ci nestandartni ovulace treba 20 den cyklu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama