Otěhotnět přes sterilizaci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4.6.22 18:31

Otěhotnět přes sterilizaci

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jetly můžu otěhotnět přes sterilizaci už ji mám 4 roky a chtěla bych do budoucna ještě jedno dítě musela bych postoupit operaci nebo něčím abych mohla otěhotnět? Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29636
4.6.22 18:48

A proc jsi to podstupovala, když ještě chceš dítě? Sterilizace se dělá, když už jsi definitivně rozhodnutá děti nemít. Můžeš mít dítě přes ivf, ale budeš si to celé hradit sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27364
4.6.22 18:56

Pokud nebyly odstraněny vejcovody, ale pouze podvázány, tak velmi velmi vyjímečně ano. Podvaz může sklouznout.
Jinak, sterilizace je nejbezpečnější forma antikoncepce, otěhotnět nemůžeš, operace nepomůže. Pokud chceš další dítě, musíš podstoupit IVF a komplet si ho uhradit, což může být záležitost mnoha desítek tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37250
4.6.22 19:13

IVF hrazena z vlastní kapsy. Moderní metody sterilizace otěhotnění prakticky vylučují.
Těžko se zakladatelky ptát, mohla mít pocit, že rozhodnutí je definitivní, mohly se změnit okolnosti. Moc nesouhlasím s uvolněním zákona(zmírnění podmínek) pro provedení sterilizace, ke kterému došlo před pár lety. Mělo by to být podmíněno věkem a počtem dětí - obě podmínky současně jako dřív. Zvláštní případy jsou nějaká vážná nemoc, ale s postupem lékařské vědy ubývá nemocí, u kterých by těhotenství ohrožovalo život matky. Odborníci si s tím umí poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.6.22 19:17

Takže to riziko je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27364
4.6.22 19:38

Ivf je umělé oplodnění a riziko otěhotnění po sterilizaci je extrémně nízké nebo nulové dle způsobu sterilizace. A neposílej mi rozšiřující dotazy do zpráv, k tomu je založená diskuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2804
4.6.22 19:56

Riziko tam je, ale nepohybuje se ani v procentech, spíš v promilích. Kdy se sejde neuvěřitelná shoda okolností, tak ano. Ale nepočítej s tím. Šance na otěhotnění dvou zdravých, plodných lidí je tak 20% a někdy jim to trvá rok, dva… Ty máš šanci tak 0,0004%, tak si to spočítej.
Otěhotnět můžeš z IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2804
4.6.22 19:59
@Pears206 píše:
IVF hrazena z vlastní kapsy. Moderní metody sterilizace otěhotnění prakticky vylučují.
Těžko se zakladatelky ptát, mohla mít pocit, že rozhodnutí je definitivní, mohly se změnit okolnosti. Moc nesouhlasím s uvolněním zákona(zmírnění podmínek) pro provedení sterilizace, ke kterému došlo před pár lety. Mělo by to být podmíněno věkem a počtem dětí - obě podmínky současně jako dřív. Zvláštní případy jsou nějaká vážná nemoc, ale s postupem lékařské vědy ubývá nemocí, u kterých by těhotenství ohrožovalo život matky. Odborníci si s tím umí poradit.

Já si myslím, že je každého věc, kdy se rozhodne pro sterilizaci. Jsou ženy, které děti mít nechtějí nikdy, tak proč by nemohly mít tu možnost podstoupit sterilizaci.
Pro ty co si to rozmyslí, je tu IVF.
Je to zákrok, který by doktor měl rozmlouvat a ženská by se nad ním měla rozhodně opravdu pořádně zamyslet. Ale opravdu nesouhlasím s nějakými zákonem danými podmínkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
3203
4.6.22 20:13
@Sarlota111 píše:
Takže to riziko je

Riziko, že už nebudeš moci otěhotnět? Ano.
Riziko, že i přes provedenou sterilizaci otěhotníš? Podle druhu sterilizace - buď vůbec žádné riziko, nebo naprosto minimální riziko rovnající se přírodnímu úkazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
4.6.22 20:18

8o proč se někdo nechá sterilizovat a chce další dítě? To mi hlava nebere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11990
4.6.22 20:19

Přirozeně už děti mít nemůžeš. Ale můžeš jít na ivf, které si ovšem celé budeš platit sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.6.22 20:40
@Pears206 píše:
Těžko se zakladatelky ptát, Mělo by to být podmíněno věkem a počtem dětí - obě podmínky současně jako dřív. Zvláštní případy jsou nějaká vážná nemoc, ale s postupem lékařské vědy ubývá nemocí, u kterých by těhotenství ohrožovalo život matky. Odborníci si s tím umí poradit.
@Pears206 píše:
Těžko se zakladatelky ptát, mohla mít pocit, že rozhodnutí je definitivní, mohly se změnit okolnosti. Moc nesouhlasím s uvolněním zákona(zmírnění podmínek) pro provedení sterilizace, ke kterému došlo před pár lety. Mělo by to být podmíněno věkem a počtem dětí - obě podmínky současně jako dřív.Zvláštní případy jsou nějaká vážná nemoc, ale s postupem lékařské vědy ubývá nemocí, u kterých by těhotenství ohrožovalo život matky. Odborníci si s tím umí poradit.

Ne, nemělo. Je snad každého věc a zodpovědnost, co se rozhodne dělat se svým tělem.

Já mám jedno tříleté dítě neplánovaně a uvažuju o tom, že na ten zákrok půjdu. Přes dvojitou ochranu, kterou teď používáme, mám hrozný strach z otěhotnění a dělám si pravidelně těhotenské testy. Nechci mít zase překážející břicho, těhotenské tělo pro mě bylo trest a už vůbec nechci mimino, bylo utrpení to vypiplat do skvělé podoby, že to se mnou běhá a komunikuje. I tak mám pocit, že jako matka selhávám.
Myslím, že ženy jako já, co neslintají nad miminy blahem, by měly mít šanci ten zákrok podstoupit.

Nebo snad čekat na splnění podmínek, tedy nějakého věku a nasekat si 6 dětí, nechat je vyrůstat v dětském domově a občas je navštívit? Jednu takovou znám a přijde mi to moc smutné. To lepší ta sterilizace za vlastní peníze v raném věku. Člověk, co nemá děti, obvykle chodí do práce a na případné IVF našetří celkem rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4595
4.6.22 23:20
@Pears206 píše:
Moc nesouhlasím s uvolněním zákona(zmírnění podmínek) pro provedení sterilizace, ke kterému došlo před pár lety. Mělo by to být podmíněno věkem a počtem dětí - obě podmínky současně jako dřív. Zvláštní případy jsou nějaká vážná nemoc, ale s postupem lékařské vědy ubývá nemocí, u kterých by těhotenství ohrožovalo život matky. Odborníci si s tím umí poradit.

Dikybohu ty o podmínkách sterilizace nerozhoduješ :? A doktor očividně nejsi, protože o vlivu některých nemocí matky na dítě a vlivu těhotenství na některá onemocnění víš prdlačky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
5.6.22 08:45

@Lesní přízrak proč neberes antikoncepci když nechces další dítě? Ono to fakt není tak že nasekat deti a dát do děcaku a pak hurá na sterilizaci…chudák tvy dítě, je neplanovany a ještě bude samo.cim vic se tomu budeš bránit, tím rychleji otehotnis :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
5.6.22 08:55
@Pears206 píše:

Takže automaticky předpokládáš, že jsou lidé nesvéprávní? Tohle omezení tělesné autonomie je sprosté. Jaký má k tomu být důvod jiný, než že se domníváš, že jsou lidé automaticky bl*í a nevědí co chtějí?
Někdo prostě ty děti nechce a ví to a chce si být jistý, nebo tak jistý, jak to jde, že neotěhotní. Že se vyskytne promile případů, kdy si to někdo rozmyslí nesmí znamenat, že se to raději preventivně zakáže všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat