Oteklé nohy, boule na nohách

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 19:25
Oteklé nohy, boule na nohách

Ahoj. Už delší dobu mě trápí oteklé nohy, takové boule od kolen a místama až dolů k chodidlum. Prem rokem jsem s tím byla u doktorky, která mě poslala domu s tím, že to je z toho, jak jsem přibrala. (je fakt, že jsem opravdu pribrala).. No ale teď se mi to ještě zvětšilo a přijde mi, že je to ještě horší. Stydím se na sebe vzít šaty nebo kraťasy, protože to vypadá opravdu skarede. Jenomže mi to jako speky nepřijde. Chci se zeptat, jestli někdo neměl něco podobného, než se půjdu ještě jednou ztrapnit k doktorce… Foto přikládám.

Reakce:
Verun83
Extra třída :D 10140 příspěvků 02.07.19 19:34

A kolik vazis? Boli to? Je to mekke?

Kristýna 526
Kecalka 173 příspěvků 02.07.19 19:36

Mě to přijde fakt jako že jsi asi dost přibrala než nateklé :think: já měla tak nohy v těhotenství hlavně díky jídlu jak jsem přibývala na váze

maja45
Kecalka 175 příspěvků 02.07.19 19:37

Kolik měříš a vážíš? Ty boule jsou v oblasti kolen nebo pod nima? Nejde to podle fotky poznat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 19:48

@Verun83 vážím 86kg a měřím +-170cm…a boule jsou právě takové tvrdší právě proto mi to nepřijde jako speky..
@maja45 v oblasti kolen a i pod nima

maja45
Kecalka 175 příspěvků 02.07.19 19:56

Může to být i nadváhou, ale doporučuji kardiologické vyšetření. I díky přírůstku na váze, může být srdce přetížené, což se může projevit otoky, které mohou být způsobeny nejen tukem, ale i hromaděním tekutiny…sama za sebe vím, že když jsem měla větší nadváhu, měla jsem taky otoky a tlustější kolena- boule. Po zhubnutí, to zmizelo. Nech se znovu vyšetřit, nejlépe internistou.

lnenaa
Nováček 3 příspěvky 11.07.19 07:56

Pokud jde o otoky, trošku pomáhají masti, trošku sport, trošku studená sprcha, trošku bandáže, trošku nenošení ponožek, trošku nohy nahoře, ale ze všeho nejlíp funguje střídání studené a teplé. Stoupnout si do sprchy a točit v rozmezí dvaceti sekund kohoutkem. Bacha na opaření, nejlepší je hlavice s termostatem, která teplotu vody uhlídá. A takhle to vystřídat ráno i večer. A ještě lepší je zapojit do střídání vody celé tělo. Zajímavé je, že když se člověk sprchuje studenou vodou, nesnese moc studenou, ale když to takhle střídá, má to mnohem větší efekt na otoky, prokrvení i celkovou náladu a za chvilku vydrží i úplně ledovou. Jo a když už je to o tom střídání, doporučuju studenou skončit. Během tří dnů mi zmizely otoky nohou, co mě trápily půl roku. A po sprchování celého těla mi zmizely pytle pod očima a cítím se mnohem líp. Je to rada od starších a vitálních lidí. Na tomto principu fungují i nějaké lázně, ale metodu už si nevybavím…

Váš příspěvek
Reklama