Ovulační test a otěhotnění

Tea
116
17.4.10 20:43

ovulační test a otěhotnění

Ahoj,
snažíme se o mimi a zajímalo by mne jak funguje ovulační test v případě, že ovulace přijde dříve (aniž bych o tom věděla) a já třeba otěhotněla už např. 11 DC. Normálně očekávám ovu vždy v polovině cyklu a tak jsem si zkoušela dělat test, ale byl negativní. Ale od toho 11 DC mám nafouklé břicho,mohla bych už být těhotná? A kdyby šlo o těhotenství,byl by ovu test negativní? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9278
18.4.10 09:15

Teo, takhle brzo těhotná asi ještě nebudeš, resp. nepoznala bys to, na to je ještě brzo.
Záleží jak máš dlouhé cykly, taky mohlo být 11.den ještě brzo na ovulaci. Zkus ho třeba obden.
Mně se vždycky začala ukazovat slaboučká čárka třeba dva dny před ovulací, v den ovulace jsem dělala test ráno i večer, jeden z nich byl stejně silný jako kontrolní, pak už zase začala slábnout.

S ovutestem a těhotenstvím zkušenost nemám, ale předpokládám, že by byl negativní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
-Nora-
11.1.14 20:43

Mam prosbu. Nikdy jsem ovulacni testy nepoužívala, ale rekla jsem si, ze těmto mesic to zkusím… Ale uz jsem narazila na nevědomost. Vetsinou mam cykly 29 dni. MS dlouhou 5-6 dni. Vcera jsem si udělala test a bylo na ně uplne bílo, respektive se objevila pouze carka vyhodnocování nikoli testovací, dnes jsem si udělala test znovu ve stejnou hodinu a byl tam duch.
Nevíte co tedy vysledek znamena? A kdyby tedy ovulaci mela nastat? Velmi dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
4435
11.1.14 20:49

@-Nora- Chces napsat do SZ? Par věcí o tom už vím :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8675
11.1.14 21:22

@-Nora- slabá čárka na ovu testu znamená negativní výsledek…čárky musí být stejné či testovací silnější, aby byl test pozitivní, po takovém výsledku ovulace nastáva za 12-48 hodin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8675
11.1.14 21:28

@-Nora- tady jsou na ukázku mé testy, snad ti to pomůže

Příspěvek upraven 11.01.14 v 21:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8675
11.1.14 21:30

@-Nora- tady čárka stejná…je pozitivní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
-Nora-
11.1.14 21:30

@Dadys Super! Moc dekuju!

• Nahlásit
  • Citovat
-Nora-
11.1.14 21:31

@Dadys ja to mela dnes zhruba jako ty na tom druhem…

• Nahlásit
  • Citovat
8675
11.1.14 21:31

@-Nora- není zač!

Příspěvek upraven 11.01.14 v 22:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
-Nora-
11.1.14 21:33

@Dadys Dekuju! Jeste jednou… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1952
11.1.14 21:35
@Dadys píše:
@-Nora- tady čárka stejná…je pozitivní

přesně, toto je krásný pozitivní test…já jsem si taky dělala ovulační testy měla jsem je všechny jako ty asi cca 15 DC…ani jednou pozitivní a i přesto jsem ten měsíc otěhotněla… ;) asi jsem to dělala blbě nebo nevím, ale hlavní je výsledek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
-Nora-
11.1.14 21:38

@MonikaN.89 Tak to jsem zvědavá :mrgreen: jak dopadne ja…v loutku duše bych si to moc prala! Snad mi bud nejaky pozitivni vyjde a nebo nevyjde a vyjde početí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
8675
11.1.14 21:40

@-Nora- ovulační testy reagují na LH hormon, ten je v těle pořád, jeho hladina může kolísat, důležité je, že se před ovulací jeho hladina prudce zvedne a poté klesne, tím dojde k ovulaci a ten nárůst právě zaznamená test, který musí být pozitivní Někdo má ten nárůst a pokles rychlý, proto si třeba musí dělat ty testy dva denně, jeden dopol. a jeden večer, aby to nepropásl…pro začátek zkus jeden denně, doporučuji ve stejnou denní dobu…pokud máš pravidelný cyklus 29dní, tak ovu bude velmi pravděpodobně kolem 15dne cyklu, tzn.,že test by jsi měla začít dělat tak kolem 11,12 dne cyklu

Jinak pokud jsou cykly i sex pravidelný, jsou testy skoro zbytečné…
Přeji hodně štěstí a co nejdříve

Příspěvek upraven 11.01.14 v 21:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1952
11.1.14 21:41

@-Nora-
myslím si, když bude pravidelný sex, tak se určitě zadaří…mě ty testy pořád nevycházely, tak jsem na to pak kašlala, měla cca obden nebo co 3 dny sex a vyšlo to…držím ti palce, ať to vyjde, ta radost je pak úžasná ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama