Oznámení zaměstnavateli o návratu po rod.dovolené ze zákona?

31
7.10.09 22:56

Oznámení zaměstnavateli o návratu po rod.dovolené ze zákona?

Dobrý den,

snad mi někdo poradíte. Malému budou tři roky a já bych potřebovala vědět, zda zákon nějak upravuje zda musím (do kdy) oznámit písemně zaměstnavateli svůj nástup.
Osobně jsem to svému zaměstnavateli již sdělila, ale mám strach aby mě potom bez odstupného nevyhodil z toho důvodu, že jsem mu to v nějaké lhůtě písemně neoznámila.

Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

354
8.10.09 09:30

Jsem v těchto otázkách laik, ale řešila jsem něco podobného. U mě se jednalo o oznámení nástupu na rodičovskou dovolenou po ukončení mateřské. Měla jsem se zaměstnavatelem ústní dohodu, ale časem se změnilo vedení a to se tuto skutečnost snažilo využít k ukončení poměru z důvodu opakované absence se zdůvodněním, že v dokumentech firmy nejsou o mém záměru nastoupit na rodičovskou žádné podklady. Ptala jsem se tenkrát taky po různých poradnách a vyplynulo mi, že zákon povinnost sdělovat tyto informace písemně neukládá, ale já už si raději dávám pozor a posílám vše doporučeně nebo si nechám potvrdit předání písemně přímo ve firmě. To martyrium, které jsem kvůli tomu musela podstoupit (nakonec jsem samozřejmě uspěla), opravdu nestálo za to.
Takže já radím, pošli to, ať předejdeš zbytečným nedorozuměním. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
8.10.09 11:23

Borny, ze zákona nemusíš hlásit, že se po rodičovské dovolené vracíš do práce. Když čerpáš normální dovolenou, tak taky zaměstnavateli písemně neoznamuješ, že už ti skončila, tak se vracíš :wink: Tvojí povinností je prostě den po skončení RD přijít do práce a pracovat (případně pokud děláš třeba na směny, tak si včas zjistit, jak je máš rozepsané).

Tvojí povinností bylo zaměstnavateli oznámit nástup a dobu čerpání RD (lépe písemně než ústně), zaměstnavatelovou povinností zas je si sledovat, kdy ti bude RD končit a počítat s tebou.

Jinak písemně bys měla mít podchycené jedině to, kdyby ti třeba RD končila 15.10. a tys chtěla nastoupit (nebo zaměstnavatel by po tobě chtěl, abys nastoupila) třeba až 1.11. - tam už je prodleva mezi koncem rodičovské dovolené a nástupem do zaměstnání, tu už musíš nějak vykrytou. Tedy podat si žádost o neplacené volno a mít od zaměstnavatele písemně, že ti to neplacené volno povolil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.10 19:29

Dobrý den, dostala jsem se do velice podobné situace jako juma, akorát se to projevilo až při návratu z RD. Měla jsem totiž zažádáno o dvouletou, ale ve firmě na to zapomněli a teď tvrdí, že vzhledem k tomu, že tam není žádné písemné potvrzení, tak to berou jakou standartní volbu na tři roky, tak by mě zajímalo, jak z toho ven. Děkuji moc. Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama