Palačinky - proč nejdou obrátit?

900
20.2.16 11:14

Palačinky - proč nejdou obrátit?

Hezký den všem,
mám dotaz ohledně palačinek. Nikdy jsem s jejich výrobou neměla sebemenší problém, dělala jsme je hodně tenké, vůbec se nepřipalovaly a dobře se obracely. Už podruhé se mi však stalo, že se mi těsto na pánvi přilepilo a palačinky nešly obrátit. :nevim: Přitom je dělám pořád stejně: stejný recept na těsto, pořádně rozpálit pánev…Napadlo mě, že to může být nekvalitní moukou. Co myslíte vy?
Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

288
20.2.16 11:21

@Theli bud panvickou jestli nemáš novou, nebo změna nejake suroviny? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3274
20.2.16 11:22

Nemáš poškrábaný teflon na pánvi? Přidej kdyžtak ještě jedno vejce, jestli se trhají.. Tím se rozhodně nic nezkazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7590
20.2.16 11:24

Mouka!!! je to možné, kdysi jsem koupila mouku v Tescu a koláč jsem vyhodila, totálně hnusný, zdrclý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
20.2.16 11:30

@Theli nemáš náhodou mouku z Tesca? Já jsem jednou koupila tu jejich levnou a katastrofa… a ani medvědí tlapky z ní nešly vyklopit z formiček, i když jsem je vymazávala… takže už nikdy víc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
20.2.16 11:30

@pannda jo, mám stejnou zkušenost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12317
20.2.16 11:32

Já používám teskovou mouku, tu jejich značku a všechno ok, palačinky taky 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
900
20.2.16 11:34

Máme titanovou pánev, nic jiného se na ní nelepí, tak to asi nebude tím :think: Mám podezření, že je to moukou, měli jsme jí totiž dlouho uskladněnou ve sklepě… Přijde mi, že to těsto má v sobě takové malé bubliny, přitom ho ale nijak moc nešlehám. Zkusím to s jiným druhem mouky a uvidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49883
20.2.16 11:40

Zkus ubrat cukr ;), nebo pak jinou mouku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
20.2.16 11:49

@Theli Asi to bude moukou, může mít jiný obsah lepku. Zkus jinou, taky by mělo pomoct nechat těsto nějakou dobu odležet, hodně rozehřát pánev atd. :)

• Citovat
  • Upravit
900
20.2.16 11:53
@Regina Hero píše:
@Theli nemáš náhodou mouku z Tesca? Já jsem jednou koupila tu jejich levnou a katastrofa… a ani medvědí tlapky z ní nešly vyklopit z formiček, i když jsem je vymazávala… takže už nikdy víc…

Byla to opravdu mouka z Tesca 8o Kromě těch palačinek jsem s ní problém neměla, pekla jsem z ní i cukroví a bylo v pohodě. Kupovali jsme celé to balení po 10 ks., ale naštěstí už došla. :lol: Taky uberu cukr a uvidíme. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
20.2.16 11:55

@Theli Nejspíš to bude moukou, zřejmě máš už z minulého léta a tam byly nějaké špatné poměry lepku, když dělali testy, tak se kynuté těsto netáhlo a trhalo se ve velkých kusech…aspoň tak nám to přednášeli na Kvalitě a jakosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4786
20.2.16 12:21

Já do palačinek nedávám cukr žádnej a nikdy sem s tím neměla problém..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7590
20.2.16 15:09
@Trinetka píše:
Já do palačinek nedávám cukr žádnej a nikdy sem s tím neměla problém..

ani já nesladím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama